zl35s6TyVbs

Онлайн ОПИТУВАННЯ щодо доцільності впровадження електронної системи голосування у міській раді м.Нетішин

Запрошуємо нетішинців прийняти участь у ОНЛАЙН ОПИТУВАННЯ щодо доцільності впровадження електронної системи голосування у міській раді.

Кожен раз, коли ми обираємо депутатів у свою міську раду, ми лише сподіваємось на їх добру волю і бажання працювати для громади. Тому що, насправді, нам нічого невідомо, що вони там роблять, хто з них які пропозиції вносить і що найголовніше – хто з них конкретно за що голосує…
Оскільки відсутня будь-яка система реєстрації персональних голосувань, всі рішення приймаються більшістю і в протоколах голосувань написано, що за таке-то питання проголосувала більшість від складу ради. І коли приходиться виясняти, хто з депутатів підтримав рішення, яке не потрібне або навіть шкідливе для громади, то всі депутати кажуть « я якраз був серед тих хто не голосував, або голосував проти», а способу це перевірити не існує, тому що в протоколі голосувань буде написано:
18 – ЗА
10 – ПРОТИ
3 – УТРИМАЛОСЬ
4 – НЕ ГОЛОСУВАЛИ
і ніякої прив’язки до прізвища немає, тому що це або не передбачено регламентом ради, або ще й до того всього відсутня відео зйомка чи фото фіксація того, хто і як піднімає руки.
І як результат – є проблема в тому, що відсутня політична відповідальність за прийняті рішення. Тобто як би погано не працював депутат в раді, про це і так ніхто не довідається. І депутат швидче усього знову попаде в раду на наступних виборах. Виявляється, ми зобов’язані виконувати прийняті рішення в раді, навіть якщо це «б’є по кишені», а ми ніколи не знатимо хто конкретно відповідальний за прийняття таких рішень.

Що ж робити?
Впроваджувати новітню систему електроного голосування у міській раді, яка буде не тільки відображати хід голосування та фіксувати результати голосування кожного депутата що до кожного питання, а й буде постійно зберігати протоколи усіх голосувань на своїх серверах. Ну, і звичайно, відповідні результати голосування будуть відображатися на сайті міської ради.
Таких готових систем в Україні існує декілька і вони вже експлуатуються у багатьох місцевих радах, та звісно в кожної з них існують свої сильні та слабки сторони. Але це вже вторине питання, бо треба визначитися з необхідністю запровадження електроного голосуваня у місцевій раді.
Взагалі така система недешева річ (на сьогодняшній день десь біля 400-500 тис грн), але треба буде витратитися один раз, та забути проблему безвідповідальності депутатів НАЗАВЖДИ!


Вибачте, на даний момент немає активних опитувань.