На третю сесію Нетішинської міської ради винесено багато важливих земельних питань. По багатьох з них не виникає жодних заперечень, а ось деякі викликають занепокоєння. Зупинимось детальніше на основних.

 

№1. Ділянка 3 га.
№1. 3Га. Енергетиків НС_НК

Буде поставлене питання щодо надання дозволу на розробку проекту із землеустрою з подальшим виставленням на продаж на аукціоні земельної ділянки по вул. Енергетиків розміром 3 га для будівництва і обслуговування багатоповерхового житлового будинку. Ця земельня ділянка розташована поруч з Великим базаром та майже повністю вкрита лісовим масивом.

Відео,  зняте за допомогою дрону з повітря,  ви можете передивитися за посиланням.
Позиція фракції “Нетішинська Самооборона – Народний контроль” (далі скорочено – “Самооборона”) полягає в тому, що ми будемо наполягати на зменшені ії розміру до 1,5 га (визначено на фото білим кольором), а також визначення  її меж ближче до проїжджої частини.

Цієї площі буде цілком достатньо для побудови багатопід`їздного будинку, та тим самим збережеться частина лісового масиву. У випадку ж продажу права на усю ділянку площею 3 га, новий власник зможе повністю знищити увесь ліс, тому що уся ділянка вже буде у його фактичній власності.

 

№2. Ділянка 51 га.   

Буде поставлене питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 51 га

№2. 51 Га НСНК

та посвідчується право комунальної власності для іншого СІЛЬСКОГОСПОДАРСЬКОГО призначення.

Цікаво, що ще донедавна площа цієї ділянки дорівнювала 55 га, але якимсь дивним чином з її складу вилучили 4 га та розділили на 2 ділянки по 2 га. Одна з них вже знаходиться у земельному кадастрі під своїм номером та у приватній власності (6810500000:01:003:0272), а інша наразі ще не нанесена на карту. При цьому ніяких рішень міських рад попереднього скликання не було, щодо затвердження проектів та передачу у власність.

Тому представниками фракції “Самооборона” це питання було озвучено міському голові та голові земельної комісії. Сподіваємося , що до пленарного засідання сесії буде скореговано це питання та відновлено минулі межі ділянки площею 55 га у новому проекті рішення. Звичайно, ми уважно прослідкуємо за цим.

 

 

№3. Ділянка 13,9143 га.
Буде поставлене питання щодо надання дозволу№3. 13,9 Га - Нове життя
СФГ “Нове життя” (колишній колгосп) на розробку техдокументації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки. Зараз ця ділянка знаходиться у комунальній власності.

Сама ділянка розташована на виїзді з Нетішина зі сторони Хуторка (див. фото). Це колишня територія тваринницької ферми, на якій були розташовані корівники, більшість з яких зараз вже давно не використовуються, але вони були оформлені у приватну власність.
Тепер власник хоче розділити ділянку – окремо буде земля під корівниками, окремо все інше. Ну а далі, швидше за все, буде зміна цільового призначення та розпродаж під індівідуальне будівництво або будівництво багатоповерхових будинків.

Цю аферу пан Новак намагався протягнути біля 3-х разів за минулої каденції ради, та й тепер після обрання нових депутатів одразу проштовхує свій бізнес-проект на першій же сесії, сподіваючись на недосвідченість новообраних парламентарів.

Позиція фракції “Самооборона” – голосувати проти цього поділу та наполягати повернути всю ділянку в розпорядження НМР з подальшим продажем на відкритому аукціоні. Виручені кошти підуть у місцевий бюджет, а не в кишені колишнього депутата.

 

***