22-07-1.jpgАнонсована на сайті міської ради та в газеті «Нетішинський вісник» перша робоча нарада з питань внесення змін до генерального плану міста Нетішина під головуванням міського голови Олександра Супрунюка відбулася 17 липня 2014 року- повідомляв сайт НМР.
В актовій залі адмінбудинку ради були присутні перший заступник міського голови Петро Скиба, працівники відповідних відділів та управлінь виконавчого комітету міської ради, депутати Нетішинської міської ради, керівники землевпорядних організацій, представники Хмельницької АЕС, громадських організацій та громадськості міста. Усі вони прийшли на зустріч із головним архітектором проектів ДП УДНДІПМ «Діпромісто» Ганною Айліковою.

Свою доповідь пані Ганна розпочала із короткого представлення «Діпроміста», зазначивши, що профільними напрямками роботи інституту, якому виповнилося 80 років, є розробка різних видів містобудівної документації від Генеральної схеми України, Генеральних схем областей до Генеральних та Детальних планів міст, Детальних планів окремих мікрорайонів.

Що таке генеральний план населеного пункту і чому він настільки важливий? Це містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Вимоги містобудівної документації є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами містобудування. Отже, все, що відбувається на території населеного пункту, має здійснюватись відповідно до його генплану. Генеральний план – це довгострокова стратегія, яка розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. До речі, доповідач вжила напрочуд вдале алегоричне порівняння: «Генеральний план – це «рецепт «що робити, куди йти», а от далі ваше право, чи вам приймати «ліки» чи ні».22-07-2.jpg

Відповідно до чинного законодавства строк дії генерального плану населеного пункту не обмежується. Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п’ять років. Після опрацювання та врахування, у відповідності до ДБН всіх пропозицій територіальної громади міста, містобудівна документація підлягає експертизі, відбудуться громадські слухання цієї містобудівної документації, після чого вона буде запропонована до затвердження.

Ганна Айлікова ознайомила присутніх з основними етапами уже виконаної інститутом роботи, яка на цей час представлена у вигляді графічних матеріалів. Це схема сучасного використання території з урахуванням викопіювання з Публічної кадастрової карти України. Водночас головний архітектор проектів зауважила, що у свій час Держземагенством різних рівнів «Діпромісту» не були надані матеріали по земельних ділянках на території міста, які передані у власність чи користування громадян та суб’єктів господарювання. Тому представниками інституту ці матеріали опрацьовані відповідно до Публічної кадастрової карти, яка розміщена в Інтернеті.

З-поміж іншого було зазначено, що чинний генеральний план міста, який розроблений у 2002 році, на цей час не реалізований.

22-07-3.jpgПостановою Верховної Ради України від 16 січня 2013 року «Про зміну меж міста Нетішин Хмельницької області» у межі міста включені 844,03 га земель, і затверджені нові межі Нетішина загальною площею 2466,93 га.

Особливу увагу Ганна Айлікова звернула на те, що при розробці проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення землевпорядними організаціями не узгоджується відповідність розроблених кадастрових планів містобудівній документації на місцевому рівні, а саме, генеральному плану міста. З урахуванням ситуації, що склалася, на сьогодні немає можливості запроектувати відповідно до вимог ДБН в генеральному плані міста об’єкти, які мають санітарно-захисну зону, автомагістралі, нові вулиці, визначити червоні лінії. Враховуючи це, з метою вирішення соціальних проблем, для реалізації інвестиційно-привабливих пропозицій територіальної громади міста при освоєнні земельних ділянок виникне необхідність викупу їх у громадян та суб’єктів господарювання.

Висловила представник інституту й певні застереження. Зокрема, що необхідно «визначитися» зі статусом населеного пункту. Адже сьогодні місто має багатоповерхову забудову із відповідною інфраструктурою та садибну забудову міста, в якій розташовані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства. Як зауважила доповідач, відповідно до чинного законодавства заборонено відведення нових земельних ділянок для садівництва в межах населеного пункту.

На цей час інститутом опрацьована пропозиція щодо реконструкції частини промислової зони під житлову забудову. Враховуючи можливість будівництва енергоблоків №№ 3, 4 Хмельницької АЕС, «Діпромісто» вважає актуальною ідею щодо розміщення житла на частині території промислової зони. Розміщення об’єктів житлової забудови передбачається з максимальним збереженням зелених насаджень. Дев’ятий-десятий житлові мікрорайони передбачають змішану забудову, у тому числі малоповерхову індивідуальну житлову. Одинадцятий мікрорайон (урочище «Зарів’я») передбачає розміщення багатоповерхової житлової забудови з об’єктами соцкультпобуту та відповідною інфраструктурою, що відповідатиме «парадному» в’їзду в місто.22-07-4.jpg

Насамкінець Ганна Айлікова закликала присутніх, у їх числі – депутатів Нетішинської міської ради, прийняти активну участь у підготовці пропозицій, які можуть бути розглянуті «Діпромістом» при внесенні змін до генерального плану міста.

Всі пропозиції та ідеї будуть опрацьовані та, у разі відповідності їх вимогам чинного законодавства, відображені при внесенні змін до генерального плану міста Нетішина. Містобудівна документація не матиме гриф обмеження доступу, а буде відкритою, доступною та розміщена на офіційному сайті. Наступним етапом, після затвердження у встановленому порядку внесення змін до генерального плану міста буде розроблення плану зонування території міста (зонінгу).

Надалі присутні змогли задати головному архітектору проектів «Діпроміста» безліч питань. На усі з них були отримані розширені змістовні відповіді. Прозвучало чимало пропозицій, які увійшли до протоколу робочої наради.

Ця нарада не остання. Планується, що наступного разу буде готова «чернетка» генерального плану Нетішина. Коли він набуде остаточного вигляду, то буде винесений на громадські слухання. Все публічно, прозоро, все за безпосередньої участі громадськості міста.

«Давайте, хоча б раз на п’ять років, робити це, – звернувся до присутніх Олександр Супрунюк стосовно внесення змін до генерального плану міста, – щоб жити за правилами».

Богдан Фединчук,
спеціаліст відділу з організаційних питань, зв’язків з ГО та ЗМІ
апарату Нетішинської міської ради та її виконавчого комітету.

http://www.netishynrada.gov.ua/news/2014/внесення-змін-до-генерального-плану-міста

Фото Богдана Фединчука