Доволі важливі рішення, на наш погляд, прийняла Нетішинська міська рада нового скликання стосовно захисту від дерибану нетішинської землі.

На третій та четвертій чергових сесіях, що відбулися в грудні, територіальній громаді було надано дозволи на розробку та затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок під паркову зону. Перша ділянка – це соснова лісопосадка, що знаходиться за 14-поверхівками та супермаркетом «Наш край», друга – за адмінбудинком та стадіоном.

На 4-й сесії також було прийнято рішення, що дозволяє виготовлення земельних документів на паркову зону вздовж каналу від собору «Неопалима купина» до католицького храму площею 2,2 гектари.

Дуже на це сподіваємось, що нарешті буде поставлено крапку у протистоянні між громадою нашого міста та земельними дерибанщиками, котрі, затесавшись у місцевій владі, робили свою чорну справу, розтягуючи земельні наділи та збиваючи на такого роду бізнесі персональні капітали. Наразі нетішинці можуть зітхнути спокійно: завдячуючи депутатам нинішнього скликання їхні нащадки дихатимуть свіжим повітрям.

Але ж уберегти лісові насадження від зазіхань земельних ділків – це лише півсправи. Не менш значуще питання постане перед нашою владою на наступні роки – або якимось чином викроїти з місцевого бюджету, який і так тріщить по швах, кошти на благоустрій цих парків задля комфортного відпочинку містян та гостей Нетішина, або ж залучити з цією метою інвесторів, що більш реально.


Безимени-4

На тій же четвертій сесії було прийнято важливе рішення по земельній ділянці, що розташована праворуч на виїзді з нашого міста. Ця ділянка відновлена у площі 55 гектарів, адже чотири гектари вказаної землі нетішинська земельна мафія вже намагалася тихцем прибрати до рук.

Проте радіти поки зарано, адже маємо

інформацію, що представники цієї мафії ще не втратили апетиту, а відтак спробують через суди відірвати від громади ще кілька гектарів ласої землі, на яку поклали око. Якщо такий судовий процес все ж розпочнеться, ми разом із незалежними журналістами робитимемо розслідування з виявлення усіх тих, хто в сьогоднішній нелегкий для усіх нас час, остаточно втративши совість та людську подобу, продовжує грабувати громаду, нахабно загарбуючи людську землю та наживаючись на ній. Ніяк не можуть нажертися, скотиняки

Не обійшлось на 3-й та 4-й сесіях і без дешевого піару. Голова фракції «Свобода» О.Марчук подав два неоднозначні запити. Один з таких стосувався виселення мінімаркету «Наш край» з приміщення «Торгового центру», інший – 57-ми гектарів землі, розташованої ліворуч при виїзді з міста, яку орендує ЗАТ «Атоммонтажсервіс».

Усім відомо про те, що причини створення штучних проблем торговій мережі «Наш край» суто політичні. Попередня депутатська каденція, а саме: Партія регіонів, очолювана депутатом Г.Вагнером та під орудою іншого відомого «регіонала» П.Скакуна, який певний період перебував у виконавчій владі, вирішила розправитися з підприємцем, на той час депутатом міської ради В.Преподобним як ворожим для них елементом, лідером прогресивних політичних сил. Правда в тому, що й деякі псевдодемократи підтримали цей зухвалий наїзд на бізнес. Серед таких основним зачинщиком розправи був депутат-свободівець О.Марчук, який не тільки в цьому, а й у багатьох інших питаннях знаходив спільну мову з «регіоналами».

Незважаючи на те, що намагання виселити «Наш край» були незаконні, все ж таки заколотники «дотиснули» суди різних інстанцій і на сьогодні, на жаль, існує рішення Верховного суду, винесене не на користь підприємця. На даний час влада в особі новообраних депутатів та міського голови шукає шляхи альтернативного вирішення цього питання у межах правового поля, оскільки на фоні нинішнього згортання та занепаду різного роду бізнесу, для міської казни такий орендар має доволі важливе значення. А громада, в свою чергу, неабияк зацікавлена у збереженні робочих місць, якими забезпечує містян мінімаркет «Наш край».

Натомість реалії говорять самі за себе: з кола політичних зрадників попередньої каденції в раді знов опинився «свободівець» О.Марчук, котрий вже за звичкою продовжує розпочату справу місцевих «регіоналів».

Інше звернення О.Марчука стосувалося заниженої вартості оренди за землю, яку сплачує підприємство «Атоммонтажсервіс», очолюване нинішнім депутатом, головою фракції «Батьківщина» С.Вознюком.

Дійсно, підприємець сплачує менше ніж 3 відсотки від нормативної грошової оцінки землі, про які йдеться у законі «Про оренду землі». Але парадокс у тому, що у зверненні О.Марчука не були вказані інші земельні ділянки, за які також сплачують менше передбаченого законом. Варто зазначити, що серед таких орендарів і брат О.Марчука, про якого також автор звернення не згадує. Чому ж в опалу потрапив саме «Атоммонтажсервіс», пояснюємо нижче.

Насамперед хочемо зосередити увагу на деяких фактах. По-перше, якби не цей орендар, то зазначена земля вже давно була б роздроблена по 2 гектари та роздерибанена мафіозними чиновниками, в результаті чого назавжди була б втрачена для міста. А в даному випадку є велика надія, що на цих 57 гектарах буде розбудований новий житловий мікрорайон міста. На сьогоднішній день існують домовленості з польським інвестором, який готовий вкласти гроші в інфраструктуру майбутнього мікрорайону і який вже сьогодні надає місту значну спонсорську допомогу. У випадку, якщо підняти оренду до 3-х відсотків, дане підприємство не буде спроможне сплачувати за рік близько мільйона гривень. Підприємець або свідомо стане банкрутом, або відмовиться від землі, аби не піти по світу з торбиною. Як результат, Нетішин втратить перспективу отримати новий мікрорайон, втратить також близько 60 гектарів землі, яка, як уже довела практика, кане в лєту, перетворившись на свіжий капітал для земельних ділків. Втратить місто і інвестора, який вперше за 30 років існування Нетішина готовий вкладати гроші у розвиток населеного пункту, в якому ми живемо.

Ситуація на сьогодні така: здоровомислячі депутати домовились на сесії про «круглий стіл» з вирішення означеної проблеми та з вивчення подібних ситуацій з іншими земельними ділянками.

А тепер про істинну суть запитів, про які йшлося вище в тексті. Адже причина такої «батьківської турботи» О.Марчука про місто насправді криється в іншому. Йдеться про цинічну помсту за те, що його повторно не обрали секретарем міської ради. А «винуватцями» в його очах стали найбільш «вразливі» особи – такі, що мають розкручений бізнес і яким є що втрачати: це голова фракції «Батьківщина» у міській раді С.Вознюк та В.Преподобний, член «Нетішинської самооборони», яка також у місцевому парламенті має свою фракцію. Саме голосів від «Батьківщини» та «Самооборони» не вистачило О.Марчуку, аби втриматись у кріслі другої особи міста. Ось така нехитра історія «турботи» про місто.

Та повернемося до позитивних моментів. Окрім збереження нетішинських земель у вигляді паркової зони, напередодні Нового року в депутатів є ще гарні новини для наших містян.

Завдяки тому, що міська рада проголосувала за виділення коштів на систему електронного голосування «Віче», кожен нетішинець матиме змогу прослідкувати, за що піднімають руки або в яких випадках бездіяльні місцеві депутати. Робота міської ради має бути максимально відкритою для громади, і цього прагнуть новообрані в жовтні цього року парламентарі.

Крім багатьох інших, депутатами підтримані рішення щодо створення комунальних підприємств: соціальної аптеки, головна мета якої полягає у підтримці найбільш вразливих верств населення, які матимуть змогу купувати ліки за нижчими цінами та «Агенції місцевого розвитку», головний напрямок діяльності якої – розробка та реалізація інвестиційних проектів, які конче необхідні Нетішину.