23 грудня відбулася четверта сесія Нетішинської міської ради VII скликання, на якій депутати прийняли ряд питань, які стосуються соціального захисту, культури, медицини.

На відміну від земельних, гуманітарні питання сконсолідували раду – всі рішення були прийняті депутатами майже одноголосно. І, як голова постійної комісії з питань соціального захисту, освіти, медицини, культури, я не знаю, чи радіти, чи плакати з цього факту. Адже те, що в “соціальну” комісію увійшло лише три депутати з 34-х багато про що говорить. На пленарному засіданні сесії депутати навіть не забажали заслухати звіт хоча б з одного гуманітарного питання. Можливо, я щиро на це сподіваюсь, вони добре обговорили їх на комісіях. Проте ні присутні на засіданні журналісти, ні громадськість через це не мали змогу дізнатися, за що проголосували народні обранці. Тому розповім детальніше про ці питання.

  1. Прийняття змін до програми “Турбота” на 2012-2016 роки.

Програма не нова, але нові пункти у ній все ж з’явилися.

З ініціативи нашої комісії, після пропозиції присутнього на засіданні комісії голови місцевої громадської організації інвалідів «Каштан» Марчука Валерія, до програми був внесений пункт про забезпечення безкоштовної підписки на газету “Нетішинський вісник” для одиноких пенсіонерів, інвалідів війни, інвалідів-візочників та міських громадських організацій на 2015 (бо оформлення передплати відбувається в кінці року) і 2016 роки. Тепер інформація про життя міста стане доступнішою для згаданих категорій громадян. Наразі, за інформацією управління соціального захисту населення, така підписка вже здійснена.

Депутати “Нетішинської самооборони-Народного контролю” Олена Матросова та Ірина Дорожнюк

За програмою, у бюджеті міста на 2015 і 2016 роки передбачено придбання новорічних подарунків для дітей-інвалідів міста, дітей учасників АТО та дітей вимушених переселенців. Раніше подарунками дітей-інвалідів забезпечували місцеві підприємці. І хоча прийняття цього пункту – це гарантія того, що

діти точно отримають як мінімум по одному подарунку, за словами начальника управління соцзахисту Валентини Склярук, раніше, дякуючи підприємцям, дітям могло дістатися і по два, а то й по три подарунки. А зараз бізнесмени відмовляються, мовляв, тепер таке придбання передбачено у бюджеті. Але ми звертаємось до підприємців не забувати цю хорошу практику – і все ж порадувати малечу іще одним подарунком, адже добра багато не буває. У цьому році подарунки були придбані через управління освіти і уже вручені маленьким ласунам.

Ще одне нововведення – в програмі передбачено надання одноразової грошової допомоги у розмірі по 2 тисячі гривень для придбання памперсів для дорослих інвалідів та дітей-інвалідів – всього 28 чоловік (у кого таке передбачено в індивідуальній програмі реабілітації інваліда). Для цього слід прийти до управління соцзахисту і написати відповідну заяву.

  1. Внесення змін в програму поетапного покращення медичного обслуговування.

Ці зміни передбачають надання матеріальної допомоги хворим, життя яких залежить від процедури гемодіалізу –  регулярного і по життєвого (якщо не зробити трансплантацію нирки) очищення крові апаратом “штучна нирка” в Шепетівці, куди вони їздять тричі на тиждень. Тепер вони це робитимуть не за свій рахунок – кошти на їх транспортування, а також гарантована державою 50%-компенсація на придбання медикаментів як інвалідам І групи, тепер закладені в бюджет міста на 2016 рік. Ініціатором прийняття даних змін стала фракція “Самооборона” (скорочена назва від “Нетішинська Самооборона-Народний контроль” – Авт), до депутатів якої звернулися хворі, а представники інших фракцій майже одноголосно підтримали дану ініціативу.

  1. Виділено кошти для надання матеріальної допомоги немедичному персоналу ДЗ “СМСЧ-4 МОЗ України”.

Перед Новим роком згадана категорія працівників лікарні отримає матеріальну допомогу у розмірі приблизно 50% від окладу. Адже всі ці працівники, за законом, не мають права на матеріальну допомогу на оздоровлення, яка надається лише тому персоналу, що має спеціальну медичну освіту (лікарі, медсестри та фельдшери). При обговоренні цього питання на комісіях йшла суперечка, кому дати надбавку – лише молодшому медичному персоналу, чи й усім іншим працівникам – електрикам, сантехнікам, реєстраторам, бухгалтерам та ін., і був прийнятий другий варіант, за який принципово виступали члени нашої комісії. Це дозволить зменшити соціальну напругу в колективі, поліпшити матеріальне становище цих працівників, більшість з яких, до речі, має мінімальну зарплату, та ще й опинилися під загрозою скорочення.

  1. Затверджена програма поповнення бібліотечних фондів.

Програма передбачає фінансування придбання книг для Нетішинської міської бібліотеки на суму 60 тис. грн. Останнє фінансування даної програми відбувалося у 2008 році. Я, як голова профільної комісії, візьму на контроль це питання – потрібно вивчити попит, які саме книги найбільше запитують нетішинці і якомога швидше здійснити придбання нових книг, особливо українською мовою, і не лише класиків, а й сучасних авторів.

  1. Прийнята програма підтримки учасників АТО та їх сімей.

Обсяг фінансування програми не змінився, як і в 2015 році на неї передбачено 590 тисяч гривень. Депутати збільшили фінансування на наступні пункти програми: надання матеріальної допомоги, звільнення від квартирної плати, забезпечення безкоштовним оздоровленням/відпочинком дітей учасників АТО у закладах освіти. Додали й нові: забезпечення безкоштовним санітарно-курортним лікуванням, здійснення заходів щодо проведення безкоштовного медогляду учасників АТО, допомога та підтримка громадської організації воїнів АТО.

P.S. Всі ми, звичайно, розуміємо, що майже за місяць: від 20 листопада, коли відбулася перша сесія, до 23 грудня – дату останнього пленарного засідання, відбулося аж 4 (!) сесії міської ради, коли за правилами, має проходити лише одна. І на депутатів, повірте, лягло чимале навантаження. Можливо, якісь питання були недостатньо вивчені чи обговорені, але в наступному році, я сподіваюсь, робота нормалізується і піде більш гладко. Я вважаю, що депутати і так, будучи більшість новачками, справилися непогано. Але також закликаю і громадськість долучатися до управління містом. В тому числі за допомогою мережі Інтернет. Для цього уже існують багато електронних сервісів, таких як: звернення до місцевої влади на порталі iGov, онлайн-приймальня депутатів “Самооборони” чи сервіс електронних петицій на сайті www.samooborona-netishyn.com.ua. Разом зробимо більше!

Депутат фракції “Самооборона”,

 голова постійної комісії НМР

Олена МАТРОСОВА