У Хмельницькому запровадять «громадський» бюджет для розвитку мікрорайонів
Цьогоріч влада міста Хмельницького планує виділити з міської казни 5 чи 10 мільйонів гривень на міні-гранти, які будуть спрямовані на розвиток мікрорайонів.«За ці гроші буде сформований так званий «громадський» бюджет. Мешканці міста

зможуть писати власні міні-гранти за різними програмами, направленими для розвитку мікрорайонів. До прикладу, це може бути програма щодо встановлення дитячого майданчика у дворі, благоустрою прибудинкової території, заміни вікон у під’їзді, ремонту даху чи утеплення будинку. Усе, що робитиме життя хмельничан комфортнішим, фінансуватиметься з цього бюджету. Але, як при будь-якому гранті, гроші надаватимуться під ті програми, де передбачається співфінансування спільно із грандоотримувачами. Міська влада уже раніше пробувала так працювати по програмі «Теплий дім». Думаю, вона залишиться, але тепер, сподіваюся, додадуться ще кілька програм», – зазначив хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

Положення про «громадський бюджет» мер Хмельницького пообіцяв незабаром розробити та викласти на сайт міської ради для обговорення. Після цьо7го воно буде винесене для затвердження на сесію міської ради.

За словами Олександра Симчишина, запровадження подібного «громадського бюджету» має зіграти на руку і міським депутатам, і активістам. Адже саме у допомозі в написанні та доведенні ефективності міні-грантів, вони зможуть показати реальну роботу на благо хмельничан.