DD_paskal-735x400

Арештувати пенсійні рахунки Віктора Януковича і Миколи Азарова потрібно було ще в 2014-му році.

Про це заявив секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

На переконання нардепа, ситуація із арештом пенсійних рахунків Януковича і Азарова свідчить, що керівництво Пенсійного фонду надавало неправдиву інформацію.

«Вивчаючи питання щодо нарахування та виплати пенсій втікачам-представникам режиму, я неодноразово, як народний депутат, звертався до Пенсійного фонду України. Проте, відповіді ПФУ – суперечили одна одній», – констатував нардеп.

Так, в одному листі (від 30 жовтня 2015 року) голова правління ПФУ, пан Зарудній зазначив, що

пенсійне забезпечення Азарова та Януковича «здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства».

А через місяць на повторний запит депутата Добродомова  ПФУ повідомив, що цим особам пенсія «не нараховується і не виплачується». Понад те, з’ясовують обставини дотримання законодавства щодо їхнього пенсійного забезпечення.

«Тепер, після ухвали Суду про арешт пенсійних рахунків Януковича та Азарова, чиновники ПФУ мають пояснити, чому у своїх відповідях надавали різну інформацію. Крім того, вони повинні відповісти українському народу, скільки загалом за два роки бездіяльності ГПУ, цим особам нарахували пенсії із держбюджету», – наголосив депутат.

Нагадаємо, розслідування щодо виплат пенсій представникам режиму Януковича триває уже п’ятий місяць. Ще 9 жовтня 2015 року у ВРУ оголосили  депутатський запит Добродомова до Мінсоцполітики щодо виплати пенсій посадовцям режиму Януковича.

Пізніше звернення були направлені в ПФУ та ГПУ. У Пенсійному фонді надали відповіді, що суперечать одна одній. А в ГПУ повідомили, що не мають правових підстав  зупинити  нарахування пенсій.

21 грудня 2015 року  Печерський районний суд Києва за клопотанням клопотання Головного слідчого управління Генпрокуратури заарештував на поточних рахунках в «Ощадбанку» пенсії екс-президента Віктора Януковича і колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова.