DSC04655DSC04657

Сьогодні в місті невідомі патріоти розповсюдили листівки.

 

По темі:  Круглий стіл щодо міжконфесійної ситуації в Тернопільській області, який проводився в облдержадміністрації 15 січня, представники УПЦ МП перетворили в справжній спектакль. Звинувачуючи всіх і вся у злочинах, утисках та упередженості «московський

паханат» репетував так, що було чутно на весь поверх адміністрації.

ОБСЄЯк не дивно, найбільше дісталося заступнику департаменту релігії ОДА Ігорю Кульчицькому, який особисто запропонував Київському та Московському патріархату, спільно з владою та правоохоронцями, зустрітися і конструктивно обговорити спірні питання, щоб найближчі релігійні свята в Кутах Шумського, Катеринівці чи Колосовій Кременецького районів не перетворилися у бійню між селянами. Благими намірами дорога вистелена самі знаєте куди. Запрошений на круглий стіл спостерігач ОБСЄ Марко Кіршбаум, раз-по-раз витирав спітніле чоло і мовчки нотував красномовні епітети МП-шників та їхніх симпатиків в адресу влади, поліції, Київського патріархату. Врешті, зустріч так і закінчилась нічим. На останок ще один цікавий факт.

Кременецький благочинний УПЦ о. Василь Галяс необачно висловив пропозицію – «мовляв чого нам християнам чубитися. Давайте ви (УПЦ-КП) пускаєте наших людей служити в Башуках, а ми вас у церкву в Кутах». Почувши це, секретар Тернопільської єпархії УПЦ МП Стефан Балан, ледь не зомлів, адже перед цим майже годину твердив, що віра не дозволяє московському патріархату співслужити з «раскольнікамі». Отримавши кілька прихованих стусанів, від секретаря єпархії благочинний не випустив і пари з уст до кінця зустрічі.  Втім, це дає надію, що здоровий глузд все ж візьме гору, адже Онуфріївські ідеї вже не поділяє рядове духовенство. Нещодавно в Сумах така ж ситуація закінчилася переходом священика та вірян Московського патріархату під юрисдикцію УПЦ-КП.

 

джерело – http://zz.te.ua/moskovskyj-patriarhat-zakatav-isteryku-pered-obse/