В області розгорнули цілу рекрутсько-агітаційну кампанію

Військові комісари на Хмельниччині кинулися зазивати контрактників

Найбільшою приманкою називають високі зарплати, повідомляє Depo.Хмельницький.

“З метою виконання завдань та відновлення боєздатності Збройних Сил України районні військові комісаріати Хмельницької області проводять набір громадян України…” – так звучить початок палкого звернення з вуст районних комісарів майже у всіх можливих ЗМІ.

Сайти місцевих органів влади, комунальні газети, радіо, телебачення і навіть

соцмережі – всі дружньо кілька днів агітують на контрактну службу.

“Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує: стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7 000 грн – 14 000 грн, одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошового допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше,” – пишуть насайтах РДА та міськради.

“Значно підвищується грошова виплата для військових, які перебувають в зоні АТО, та залежить від зони розмежування”, – розширює поле заохочень військовий комісар Кам’янця Володимир Возний. І додає: “Без сильної, професійної і якісної армії неможливо подолати ворога, тому до лав військових повинні приходити справжні фахівці, які мають отримувати відповідну зарплатню та служити за контрактом.”

Намагається розчулити і зіграти на патріотичних слабинках Волочиський військком Віктор Романов: “По-простому сказати – це неоголошена війна РФ проти нашої держави.” Він закликає всіх охочих звертатися до райвійськомату і обіцяє всі консультації для тих, хто бажає вступити на контрактну службу. Крім того, військові комісари пропонують контрактникам і вибір військової частини – хоч вдома служіть. Не забуваючи додати, що військова служба – державна служба особливого характеру.

Додаткова приманка – “Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах: особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат – 11 024 грн; сержантському і старшинському складу – дев’ять мінімальних заробітних плат -12 402 грн; офіцерам – десять мінімальних заробітних плат -13 780 грн.”

Та біля військкоматів порожньо, немає не те що черг, навіть натяку на зацікавленість. Натомість черги з бажаючих виїхати за кордон.

Можливо, співпадіння. Цілком може бути, що не тотальна рекрутизація є головною причиною. Бо є ще й інші.

Скажімо – економіка, яка, м’яко кажучи, гальмує. Народ збіднів, зароблена гривня за рік перетворилася в 25 копійок. Середня зарплата торік на Хмельниччині досягнула позначки близько 3,5 тисяч гривень. Якщо раніше було важко вижити на зарплату, то тепер стало ще важче. А в сусідній Польщі працівник на “мінімалці” отримує навіть у перерахунку за курсом НБУ 13 тисяч гривень.

Важке, надто важке завдання випало військовим комісарам. Але вони стараються і активно вийшли “в поля” за пошуком бажаючих.

Звертатися в Хмельницький обласний військовий комісаріат за телефонами: 097-967-5357 – підполковник Попович Олег Анатолійович, 067-381-08-20 – капітан Ставицький Олександр Миколайович;

Хмельницький об’єднаний міський військовий комісаріат – 067-673-12-86 – майор Мартинюк Руслан Олександрович.

Інформація щодо укладання контракту для проходження військової служби у Збройних Силах України.

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:

– особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою, віком від 18 до 40 років, – на військову службу за контрактом осіб рядового складу;

– військовослужбовці, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, особи рядового складу, які проходять військову службу за контрактом, громадяни призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою та спеціальною підготовкою, віком від 18 до 40 років, – на військову службу за контрактом осіб сержантського і старшинського складу.

На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування військовозобов’язаних у запасі. (Ст. 20; 28 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Строки укладання контрактів:

Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчислені:

– для осіб рядового складу – 3 роки;

– для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років.

Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

6-місячний контракт

Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється шість місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.

У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково. (Ст. 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу»).

Право на освіту

Особи рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

Тому після завершення першого контракту (у тому числі 6-місячного контракту) військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність). (Пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України).

Збереження місця роботи

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (Ст. 119 «Кодексу законів про працю України»).

Право на пенсію

Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримають пенсію у разі призову їх на військову службу під час часткової чи загальної мобілізації, на особливий період, або прийняття на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту, виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення з військової служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу повторного прийняття їх на службу до дня демобілізації або звільнення. (Ст. 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»).

Бонус за підписання контракту

Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом виплачується одноразова грошова допомога в таких розмірах:

– особам рядового складу – вісім мінімальних заробітних плат (11024 грн);

– особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітних плат (12402 грн);

– особам офіцерського складу – десять мінімальних заробітних плат (13780 грн.). (Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 406).

Починаючи з 2016 року військовослужбовцям буде виплачуватись доплата за безпосереднє перебування в зоні антитерористичної операції (АТО) в сумі 3 мінімальних заробітних плат (4134 грн).

На сьогодні розроблено зміни до Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо виплати грошової компенсації за піднайом житла для осіб рядового, сержантського і старшинського складу.