14 січня відбулося пленарне засідання п’ятої (позачергова) сесія міської ради .
Основне питання порядку денного – це внесення змін до бюджету міста на 2016 рік. Раніше ми вже висвітлювали основні зміни на нашій сторінці – Зміни до бюджету-2016 Нетішина. Нові проблеми з фінансуванням ПТУ та СМСЧ-4.

Також було внесено до порядку денного ще 2 питання – про виділення грошової допомоги сім`ї загиблого Назара Галюка та Про звернення міської ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо передачі ДЗ «СМСЧ № 4 МОЗ України» у комунальну власність. Звісно ці 2 питання знайшли одноголосну підтримку депутатського корпусу.

Безимени-3

 

Під час розгляду змін до бюджету на 2016 рік виникла гаряча дискусія з приводу додаткових змін. Запропонований  розподіл видатків та  позицію фракції «Нетішинська Самооборона-Народний Контроль» щодо розгляду яких ми вже висвітлювали на нашому сайті – Дуже цікаве додаткове питання про розподіл 5,2 млн грн капітальних видатків.. Коротко – це   придбання лінгафоних кабінетів у ЗОШ1-4 за 1,16 млн грн (Сумнів викликала вартість одного кабінету в розмірі 290 тис грн!), придбання польских шаф за 622 тис грн, капітальний ремонт ігрових майданчиків в розмірі 455 тис грн у ДНЗ №7 та інше.

На самому засіданні наші депутати відразу оголосили нашу позицію – ми БУДЕМО підтримувати такий розподіл, тільки якщо цей документ пройде, згідно процедури, обговорення депутатами в постійних профільних комісіях з залученням відповідних фахівців, які повинні вивчити ці питання та надати свої висновки та буде поданий на слідуючу чергову сесію А на позачерговій сесії ми готові підтримати лише видатки на виготовлення проектно-кошторисної документації (ПКД) на ремонти та експертизи на сумму 472 тис грн.

Мало того ми тільки будемо за те, щоб ЩЕ збільшити фінансування капітальних видатків на садочки та школи – так наприклад виділивши додаткові 917 тис грн, депутати могли покрити увесь бюджетний запит по ДНЗ №2-9 , в частині придбання обладнання і предметів довгострокового користування, а це мультимедійні екрани, пилосмоки, дитячі та офісні меблі, комп`ютерна техніка, холодильники, пральні машини та ін. Також можна б було передбачити додаткові кошти на капремонти не тільки ігрових майданчиків і тіньових навісів, а й заміну вікон, дверей , лінолеуму.

Все це можна побачити в документі, який був наданий присутнім

на засіданні бюджетної комісії депутатам напередодні пленарного засідання.
Потреби в коштах на капітальні видатки за запитами розпорядників бюджетних коштів на 2016 р. становлять 64,7 млн.грн.

Для довідки – взагалі в бюджеті на той день було 12 млн грн у резервному фонді, 11 млн грн нерозподілених капітальних видатків та 5 млн грн медичної субвенції, яка перейшла з 2015 року.

Те саме стосувалося і шкіл – згідно бюджетних запитів вони потребують заміни вікон, меблів, капремонтів туалетів, придбання комп`ютерної техніки, стільців, офісних меблів та ін.
А це якраз все те, на що звичайно “добровільно-примусово” здають батьки.
Тому чому саме на придбання всього вищезазначеного не розподіляються кошти в цьому документі стає незрозумілим!
Тому вже під кінець обговорення дискусія пішла з приводу «БЛАГОДІЙНИХ» внесків батьків у навчальних закладах. Адже по ствердженю працівників освіти- з батьків гроші не збираються взагалі! Все що купляється, або на що здають кошти батьки , це ВИКЛЮЧНО ініциатива батьківськіх комітетів або самих батьків!

Таким чином загалом ми вже бачимо в новому бюджеті, що нас чекають великі проблеми з:
– фінансуванням Професійного ліцею з 2-го квартала 2016 року ( потрібно додатково біля 6 млн грн),
– фінансуванням СМСЧ-4 з другого півріччя 16 року (потрібно додатково 22 млн грн). А це знову невиплати заробітних плат та інші проблеми з придбанням матеріально-технічного забезпечення.
Також з 1 червня нас чекає радикальна реформа ЖКХ зі створенням ОСББ або призначенням управителів. А перед передачею будинків потрібно буде ще їх привести до ладу – виконати ремонти під`їздів, покрівель, трубної розв`язки, сміттєпроводів та ін. А це не один десяток мільйонів грн.

Тому , чому так легко депутати розподіляють таким поспіхом, без широкого обговорення та вивчення,  у середині січня кошти в розмірі 5,2 млн грн  , маючи вишевказані проблеми, на нашу точку зору не має пояснення.

(всі документи

 

Врешті це питанння було поставлено на голосування та було прийнято 21 голосом «ЗА».

 

Цікаво , що тільки 19 січня, після проведення сесії,   міський голова Олександр Супрунюк, зустрічався з освітянами міста, аби з’ясувати, що в першу чергу потребують заклади освіти. Чому це не було зроблено раніше НЕЗРОЗУМІЛО!
Тільки на цій зустрічі, за 5 днів після сесії,  педагоги міста висловились за відкриття нових ліцензійних сучасних лінгафонних кабінетів, щоб кожен учень мав змогу якісно вивчати іноземні мови, що є вимогою часу. Також першочерговим є оснащення кабінетів фізики та хімії, які повинні функціонувати як навчально-методичні центри, аби діти на практиці засвоювали знання. Просили звернути увагу і на оснащення спортзалів, зокрема, дрібним інвентарем та індивідуальними шафами в роздягальнях.

Дуже цікаво , коли освітяни ніби-то пропонують те, на що вже виділені кошти!
(http://www.netishynrada.gov.ua/news/2016/зустріч-з-освітянами )

P.S. тепер депутати нашоїї фракції будуть РЕТЕЛЬНО перевіряти витрачання виділених коштів керівниками закладів освіти.

1 - 0002 1 - 0003 1 - 00041 - 00061 - 0005 1 - 0007 1 - 0008 1 - 0009 1 - 0010 1 - 0011