Йдеться про субвенції на утримання профтехосвітніх закладів та пільгові перевезення.  Із січня цього року таке право чи, швидше, обов’язок, – держава делегувала місцевому самоврядуванню. Однак, стільки коштів у місцевих бюджетах просто немає. Принаймні, про це заявили в одному із найбільших міст області – Старокостянтинові. До того, ж у Хмельницькій регіональній Асоціації міст України запевняють: така децентралізація порушує Конституцію України.

Та сама ситуація і з Нетішинським ПТУ, на фінансування якого потрібно майже 8 млн грн в рік, з яких поки що найдено в місцевому бюджеті лише 1,7 млн грн ( на 1 квартал).
Фракція “Нетішинська Самооборона -Народний Контроль” вже підготувала проект рішення

Про звернення Нетішинської міської ради VІІ скликання до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народного депутата України Шиньковича  А.В. щодо вирішення питання відшкодування витрат за підготовку робітничих кадрів у професійно-технічному  навчальному закладі, розташованому на території м. Нетішин –
Про звернення НМР щодо фінансування ПТЛ у м.Нетішин НС-НК

Старокостянтинів – одне з міст, де не збираються виконувати розпорядження держави – фінансувати із місцевого бюджету профтехосвіту та перевезення пільговиків. Аргументують це тим, що у скарбниці не знайти зайвих 26 мільйонів.

Автор. Якщо все ж таки у бюджеті і передбачити такі

видатки – то це буде єдине, на що вистачить Старокостянтинівських грошей.

І так горе, і так біда. Проте, у мерії вже почали шукати вихід із ситуації. Для компенсації пільгових перевезень – адресна допомога. У крайньому разі – відміна пільг. Для професійного технічних закладів – поступова передача їх на баланс міста.

Та це все має зробити держава, переконують у Старокостянтинові. Підтримують їхню позицію ще 35 населених пунктів. Всі вони входять у Хмельницьку регіональну Асоціацію міст України. І нещодавно на засіданні розглядати цю проблему. Дійшли висновку, що для початку фінансування профтехосвіти і пільгових перевезень немає юридичних підстав. Їхню позицію підтримала Асоціації міст України, яка, після детального аналізу законодавства, не радить брати на себе обов’язки держави.

У Департаменті фінансів облдержадміністрації кажуть, усе законно. І деякі міста вже почали, хоч і потихеньку, знаходити у своїх бюджетах кошти на профтехосвіту та пільгові перевезення.

Проте розуміють, що питання проблемне. Тому сподіваються, що після першого кварталу бюджет переглянуть і знайдуть додаткові кошти. Однак, Микола Мельничук у це не вірить.

Тож наразі Асоціація міст Хмельниччини готує звернення до уряду з вимогами виконувати ті зобов’язання, які на нього покладені.

http://odtrk.km.ua/news/2678-міста-хмельниччини-не-готові-взяти-на-себе-обов’язки-держави.html