Такий висновок зробили громадські організації, що борються з корупцією

Самі ж активісти намагалися навчити  розпізнавати корупціонерів і захищати себе, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на “Всім”.

Власне на цьому й будувалася регіональна дискусії практиків.

“За результатами дослідження, що було проведено громадською організацією “Transparency International Україна” та міжнародною консалтинговою компанією “Pricewaterhouse Coopers”, Хмельниччина є одним з найкорумпованіших регіонів держави,” – повідомив учасникам заходу і аналітик Олександр Калітенко.

____7918_729x547

Зустріч організували “TI Україна” спільно з партнером “Жіночий антикорупційний рух Хмельниччини” у рамках національної кампанії “Викривати не соромно!”

За словами Калітенка, в Україні створені всі передумови для ефективної боротьби з цим суспільним злом. Уже функціонують потужні онлайн ресурси, на кшталт, реєстрів нерухомості та державних закупівель, які роблять прозорими відносини у площині “влада-громада”. На підході і система електронного декларування доходів державними службовцями.

Проте практична імплементація правових механізмів протидії корупції проходить мляво

та під величезним тиском з боку громадськості та міжнародних інституцій. У результаті за індексом сприйняття корупції від Transparency International і після революції Україна лишається найкорумпованішою країною Європи, що так і не подолала межу “корупційної ганьби”.

Рівень терпимості до корупції у нашому суспільстві серйозно зменшився. Минулого року вже 34% українців були готові інформувати про антизаконні дії посадовців, проти 13% позаторік. Втім велика частина активних громадян поки не знає, куди повідомляти про такі факти, та, як це зробити безпечно для себе.

Довідка: Transparency International – міжнародна громадська організація по боротьбі з корупцією та дослідженні питань корупції у світі. Заснована 1993 року у Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айгеном. Відома публікацією свого щорічного Індексу сприйняття корупції у країнах світу. На сьогодні має більше 100 національних осередків.