Нинішні корупціонери у владі роблять усе, аби затягнути перехід із паперових «формальних» декларацій про доходи на відкриті електронні, які діятимуть як реальний антикорупційний інструмент.

Про це заявив після сьогоднішнього засідання Антикорупційного комітету ВРУ його секретар, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов, коментуючи небажання парламентарів фракцій коаліції внести відповідний законопроект (№3755) у порядок денний.

dmytro_vr-560x400

«У відповідь наш комітет все ж рекомендує ухвалити законопроект за основу і в цілому.  Адже йдеться про один зі справді важливих, революційних антикорупційних кроків, без яких нам не бачити ані безвізового режиму в ЄС, ані порядку в країні», – переконаний парламентар.

Водночас, за його словами, серйозний опір, який сьогодні чиниться ухваленню законопроекту, цілком зрозумілий. Електронні декларації чиновників будуть у публічному доступі і міститимуть значно більше інформації, аніж нинішня

паперова форма.

«У нових електронних деклараціях треба буде вказувати і готівкові кошти, і об’єкти незавершеного будівництва, і коштовні покупки. Придбати нерухомість, пояснюючи її походження заощадженнями, тепер нікому не вдасться», – пояснив Добродомов, який є одним зі співавторів законопроекту.

Та, головне, на думку нардепа, що законопроект передбачає відповідальність – від адміністративної до кримінальної – за несвоєчасне декларування доходів чи неправдиву інформацію про статки.

«Зараз декларації – це звичайні папірці, за брехню, в яких чиновник піддається хіба публічному осуду. За нової системи – це буде реально дієвий антикорупційний інструмент», – наголосив Добродомов.