palne
Про це заявив народний депутат України, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов  в ефірі «Шустер LIVE».«Кошти  від акцизу з кожного літра пального мали би йти на будівництво і ремонт доріг, які в Україні в жахливому стані. За підрахунками загальний збір від акцизу торік становив від 40 до 60 мільярдів

гривен. Натомість у Бюджеті-2015 для Автодору заклали  25,5  мільярдів – це лише 20-30% від зборів. А куди поділися щонайменше ще 15 мільярдів?», – наголосив Добродомов.

На переконання парламентаря, при такому підході на покращення стану доріг в Україні не варто сподіватися, адже торік 17 мільярдів пішли лише на оплату кредитів, залишку ж вистачило хіба на так звані ямкові ремонти.

«Замість скерувати мільярди на ремонти доріг, за що, власне, водії і платять величезні збори на пальне, Уряд займається грабунком. Він використовує «дорожні» гроші, щоб перекрити проблемні питання «Нафтогазу», Пенсійного фонду», – зазначав нардеп.

За словами Добродомова,Уряд вкотре вирішує власні провали за рахунок звичайних українців.

«Цьогоріч знову піднято акциз на пальне. А це означає подорожчання практично усіх  товарів і послуг. Адже ціна пального є складовою вартості усього, що ми купуємо», – резюмував Добродомов.

Довідка:

У 2016 році для бензину ставка акцизу зросте з 202 до 228 євро за тонну, тобто 0,23 євро (6,15 грн.) за літр. Акциз на альтернативне моторне паливо підвищений на 42% – з 99 євро за тонну до 141 євро за тонну (або 120 євро за 1 тис. літрів). Податки у вартості бензину становлять близько 40%, дизельного палива – 30%. Також, ще з минулого року діє місцевий податок – 5% з підакцизних товарів, які продаються на АЗС, який сплачується окремо у місцевий бюджет.