Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення розрахунків в паливно-енергетичному комплексі щодо державного підприємства „Національна атомна енергогенеруюча компанія „Енергоатом”.

За словами першого заступника голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського,метою законопроекту є створення умов для стабільної роботи НАЕК Енергоатом” та недопущення порушення справ щодо штучного банкрутства компанії.

„Мова йде про фінансову стабільність і перспективу роботи компанії, що у 2015 році генерувала майже 60 відсотків усієї електроенергії”, – сказав він та повідомив, що зараз загальна заборгованість перед „Енергоатомом” становить 15 мільярдів гривень, а борги самої компанії перевищили 10 мільярдів гривень.

Законопроектом пропонується продовжити мораторій на банкрутстово НАЕК Енергоатом до 1 січня 2017 року, оскільки за чинним законом цей термін завершився 1 січня цього року.

„Зараз рахунки „Енергоатома” заблоковані, телефони – заблоковані, і сьогодні є спроби штучно зняти з компанії сотні мільйонів боргів, а державні виконавці вже почали вимагати розрахунків за псевдоборгами компанії, які були створені ще в 90-х роках”, – додав Олександр Домбровський.

Законопроект підтримали 235 народних депутатів.

Голос України. Інформаційний портал.