syduУхвалення запропонованих Парламенту змін до Конституції (у частині правосуддя) призведе до псевдореформи судової системи, і збереження на посадах 80% перевертнів у мантіях.

Про це заявив секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов в ефірі «112. Україна».

«Зміни до Конституції України щодо правосуддя, які нам пропонують ухвалити у ВР, –фікція, а  не реформа. Адже зберігається політичний вплив на судочинство, можливість «домовитися» про потрібне рішення», – говорить нардеп.

Щодо закріплення в Конституції норми, яка дозволяє деяким

суддям у винятках «передбаченими законом» уникнути переатестації, на переконання нардепа, без розуміння змісту самого закону – це голосування за  «кота в мішку».

«Реформа судоустрою можлива лише тоді, коли відбудеться повна заміна суддівського складу через прозорі і відриті конкурси, коли будуть утворені незалежні антикорупційні суди. Натомість нам пропонують декоративну псевдореформу, яка збереже на посадах 80% старих корумпованих суддів», – констатує парламентар.

Окрім того, на  думку Добродомова, неприпустимо «консервувати» склад ВРЮ до 2019 року, як це пропонується у проголосованих у першому читанні змінах.

Нагадаємо, сьогодні, 2 лютого, Верховна Рада України  попередньо схвалила оновлений законопроект № 3524 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Відповідне рішення підтримали 244 народні депутати.

 Нагадаємо, «Народний контроль» виступає проти ухвалення запропонованих змін до Конституції України (щодо правосуддя).

 

Народний Контроль