imagesМи вже інформували про нову зручність для громадян: можливість оформляти біометричні паспорти на місці, у Нетішині.

Услід за 16-річними громадянами України, які отримали нагоду розпочати процес отримання біометричного українського паспорта (внутрішнього) нового зразка у вигляді пластикової картки трохи раніше, від нинішнього дня, 2 лютого, нетішинці та жителі наколишніх міст і сіл мають змогу оформити у Нетішині як біометричний закордонний паспорт (з відбитками пальців), так і «простий» закордонний документ, що посвідчує особу (без відбитків пальців).

Про процес виготовлення зазначених видів паспортів, розпочатий сьогодні зранку, повідомив Володимир Михальчук, завідувач Нетішинського міського сектора управління державної міграційної служби в Хмельницькій області.

«На 15.00 годину за наданням послуги з отримання біометричного закордонного паспорта вже звернулися 8 осіб, ще кілька людей – в процесі. Процедура прийому громадянина наразі триває від 20 до 25 хвилин. Він повинен мати з собою дві ксерокопії паспорта громадянина України (перша, друга сторінки та реєстрація), ксерокопія ідентифікаційного коду, старий закордонний паспорт (якщо він є), або ж висновок про його втрату», – зазначає Володимир Михальчук.

Як і у випадку з біометричним українським паспортом (внутрішнім), процес виготовлення закордонного біометричного паспорта триватиме 10 днів у терміновому порядку чи 20 робочих – у звичайному, стверджує завідувач Нетішинського міського сектора управління державної міграційної служби в Хмельницькій області.

Як зауважив п. Володимир, в окремих випадках громадянин може залишатися власником обох паспортів – старого та нового (біометричного) зразків: коли, наприклад, така особа спортсмен.

А тепер про те, скільки коштуватиме виготовлення закордонного паспорта. Цінова політика у Нетішині на сьогоднішній день така ж, як і на офіційному сайті Державної міграційної служби України. При оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон у звичайному режимі громадяни оплачують державне мито (170 гривень), а також вартість адміністративної послуги (87 грн. 15 коп.) та вартість бланку (в залежності від типу паспорта, 304 грн. 32 коп. за бланк з електронним чіпом та 238 грн. 32 коп. без нього). Це при оформленні документа протягом 20 робочих днів. У випадку оформлення документа протягом 7 робочих днів, сума державного мита та вартості адміністративної послуги подвоюється (і складає відповідно 340 грн. та 174 грн. 30 коп.).