Ще наприкінці січня на сторінках Самооборони проводилося  Електронне голосування з приводу «добровільних» благодійних внесків на потреби навчальних закладів міста Нетішин

vnesku

Нагадаємо, що на  5-ій ссії НМР виникла гаряча дискусія з приводу фінансування батьками деяких витрат в навчальних закладах міста за рахунок благодійних внесків батьків. Як стверджують працівники освіти- з батьків гроші не збираються взагалі! Все що купляється, або на що здають кошти батьки , це ВИКЛЮЧНО ініциатива батьківськіх комітетів або самих батьків!

Наразі ми підіб`ємо підсумок та наведемо коментарі користувачів з усіх 3 соцмережах – Вконтакті, Однокласники та Фейсбуці.

 

Соцмережа Однокласники

Раиса РРР

Ну  зачем скрывать если все знают что

постоянно собираются взносы не только в саду но и в школе. Надо вынести информацию о финансирвании и расходах выделяемых средств. Чтобы это было прозрачно и родители были в курсе . Знаю в школах собирали на телевизор. Для чего?????

 

наталья кутикова ( сокол )

Презентации показать- старомодные рефераты никому не нужны…..

 

ღஜღSVЕТLANА ღஜღ ответила наталье

 

Кожного року всі батьки школярів здають кошти на ремонт шкіл 100-150 грн. ОБОВ’ЯЗКОВО. В садочках така сама ситуація.

 

Лілія Пилипчук (Компанець)

навіть вікна ставили в школі за рахунок батьків  ( бо старі просто погнили), про жалюзі вже навіть немає мови

 

Юрий Наумов

Гроші портібно здавати добровільно. Все вирішується на батьківській конференції. До уваги приймають голоси всіх присутніх. Здебільшого голосують вчителі і учні, яких мусово залучають до конференціії. Таким чином минулого року потрібно було добровільно здати в ЗОШ № 4 по 200 гривень. Хто не здає – страждають діти. Занижають оцінки, нарікають на дисципліну і т.д., поки не здаси гроші. Директор спонукає класних керівників, а ті, ніби залишаючись осторонь внесків, спонукають батьків. Одним словом – каруселі. Кажу так, бо бук присутнім під час такого заходу. Цікаво, яким чином комусь вдалось уникнути здачі добровільного внеску у визначеному розмірі?

 

альбина старовойт ответил Олене

На даний момент дискусія  не про репетиторів

 

Єдиная Украина ответила ღஜღSVЕТLANА

Здають спочатку цілий рік на потреби класу (групи), а потім ще й обов’язково на ремонт, мотивуючи тим, що держава не багато виділяє коштів

 

Юрий Наумов ответил Єдиная

А потім учні роблять в класі ремонт і їх раптово переводять до іншого класу, де також треба робити ремонт і керівник пояснює, що дітям в новому класі прийдеться навчатись і проводити свій час. Знову потрібно здавати гроші.

 

ღஜღSVЕТLANА ღஜღ ответила Єдиная

Повірте знаю особисто. Здавала і на потреби класу, і на ремонт, і на телевізор.

 

Ольга ПАСІЧНИК

а потім поставлять все на приход школи  а гроші які виділяються на ремонт підуть до чиеісь кишеньки

 

♥♥♥ Лилия ♥♥♥ Лукянчук

А ще практикуєтся наступне:на випуск подарунок для садочка. З яслів і до випуску меблі купи, покривала, стільці, канцтовари, ремонти, по 200 грн кожні пів року, пісок навіть куаи, привези, на майданчику іграшки змайструвай,щомісяця здаєш на хім.засоби і ще подарунок. Питання виникає”  А нічого не трісне???”

 

Альона Груша

В цьому році набрана група по 500 грн, на килимок , ще потрібно на тюль , бо вже кажуть, що стара потрібно міняти. Кажуть , що нам ще пощастило бо меблі залишились.Всі канцтовари дітям і на господарські витрати , звичайно , що ніхто не вимушує , але…

 

♥♥♥ Лилия ♥♥♥ Лукянчук

Треба щось з цим робити бо це не жарти. З тиким”розкладом ” батьки можуть самостійно відкрити приватний садочок і самі там керувати, то ще дешевше і якісніше вийде.

 

Світлана Корнійчук

Прохання працівників освіти не було, але я- як мама розумію, що дитині не цікаво сидіти більшу половину дня  в чотирьох стінах садочку  і не мати чим зайнятися, тому і намагаюся створити комфортні умови перебування дитини в садочку, щоб їй там було цікаво і вона туди йшла із задоволенням, а не з сльозами на обличчі. В цьому році вже здала більше 500 грн.

 

Сергей Жогло

держава нащо….якщо хочте платить…

 

Вера Замлинна

не тільки на битову техніку і меблі , починаючи з туалетного папіра.

 

С- А

Держава та освiта вообще не выделяет!!! Нет ничего зазорного что бы сдать 150-200 грн при том что наш ребёнок идёт в тёплый чисты садик или школу. Вы посмотрите на другие школы и садики других городов!? Небо и земля. Не будем хоть как то помогать финансово учеб.заведениям мы тогда им никто не поможет! Но помощь должна быть адекватной что бы родительский комитет и школа ежемесячно отправляла всем родителям а не по запросу списки затрат, покупки, обновки учеб заведения.

 

Наталья Форсюк (Оголюк)

Не розумію риторики накшталт “Немає нічого страшного здати по 100-200 грн….. ви ж хочете, щоб діти ходили в чистий і теплий садочок…” тощо.. Тоді не нарікайте, що й за “якісну і професійну” послугу лікаря потрібно дати хабаря, за “вчасну і без проблем видану довідку” потрібно тицьнути конвертик чиновнику.

 

Сергій Почебула ответил С-

Хто Вам сказав, що на освіту не виділяють кошти? Виділяють! Ось тільки освіта використовує їх як заманеться… Зараз. для прикладу усім школам дуже терміново стали дуже потрібні лінгафонні кабінети та шафи для школярів… Тому вони “оптимізують” видатки…
https://www.youtube.com/watch?v=Dwh0RnHVikw –  7 хв. Директор 2-ї школи.
Ну а на саме необхідне нехай здають батьки!

 

С- А

Да вы не путайте дать (хабаря) и скинутся на горшки, шкафчики, или ремонт класса! Кто если не мы это сделаем кто виноват что наша страна дырявая и нищая благодаря якобы лидерам нашей страны! Я считаю только мы можем помочь нашим детям в том или ином! Это моё мнение и я его никому не внушаю.

 

С- А ответил Сергій

Выделяют только дети этого не чувствуют. Вы что думаете они до школ или садиков доходят? )))) максимум в областной отдел образования! А дальше Ку-Ку, денег нет. И просят родителей на то на се.

 

С- А ответил Сергій

Ещё может быть работают по схеме! Закладывают сумму областные и пытаются продавить с помощью маленьких городов  мол нам тоесть вам и вашим учебным учреждениям нужно то или то! Если проталкиваю бюджет то ждут в надежде. Но приходит( пример: не по три гривны за штуку, а по 50коп) и вот кто то сверху и отложил, заработал, украл, получил откат. Но по смете оно пришло по три. Поверьте схем много и знаю их из нутри так как работал в сфере тендеров с бюджетниками! Я за народ но я против власти такой!

 

Сергій Почебула ответил С-

Маячня. Кошти витрачають керівники навчальних закладів.
І наразі усе можна прослідкувати ось тут http://spending.gov.ua/

 

С- А ответил Сергій

В каком режиме сайт работает. Видно вы не хотите вникать в реальность, а живете иллюзией обмана!

 

Сергій Почебула

)))
Сайт підтягую усі платежі, які проходять через казначейство.
Тобто кожен платіж кожної бюджетної установи можна побачити майже он-лайн. Останні платежі за п’ятницю на ньому присутні.
Щодо ілюзій… Жоден платіж без підпису директора школи із рахунку не вийде. ТОму за все відповідають керівники навальних закладів.
І це якраз не ілюзії, а факт, який легко перевірити)

 

Наталья Форсюк (Оголюк)

Не хочу нікого образити, але стосовно лінгафонних кабінетів: у нас практично кожен другий учень займається іноземною мовою з репетитором. Це як: всі масово не розуміють шкільний матеріал, чи може всі масово на “іняз” навчатися підуть??Що кабінети потрібні я впевнена, адже буде ЗНО обов”язкове, але і якість викладення матеріалу потрібна, щоб їх купівля мала сенс.

 

Світлана Корнійчук

Минулого року влаштовувала дитину в садочок. В травні звернулася до завідуючої за направлення на мед. комісію, мені завідуюча дала направлення і номер рахунку садочку. Пояснила, що на загальних батьківських зборах прийняли рішення зібрати з усіх нових діток, що прийдуть в садок по 300 грн. Я пробувала говорити, що давайте може я придбаю щось на цю суму в групу де буде моя дитина, на що отримала відповідь – ні, у вересні місяці зберете батьківський колектив, обсудите чого вам не вистачає, зберете ще кошти і купите все необхідне.

 

Наталья Форсюк (Оголюк) ответила Світлана

Це як в анекдоті:”- А чим може допомогти нам тато? – Можу безкоштовно провести у вас прокуроську перевірку!”

 

Нетішинська Самооборона

запрошуємо усіх підтримати петицію від пані Наталлі про скасування “примусових” внесків у навчальних закладах –
http://www.samooborona-netishyn.com.ua/2016/01/24/skasuvati-praktiku-dobrovilno-primusovix-blagodijnix-vneskiv-na-potrebi-sadochkiv-ta-shkil/

 

– Для підтримки петиції необхідно зареєструватися на сайті
– Запропонувати свою тему для Петиції ви можете в онлайн-приймальні (також необхідна реєстрація). Для цього виберіть пункт “Всім” і в темі звернення вкажіть помітку “Електронна петиція”.
– В електронній петиції має бути викладено суть звернення, до кого звертаються, зазначено прізвище, ім’я, по батькові автора (ініціатора)
– Якщо є фото до петицій- присилайте на електрону поштуnetishynskasamooborona@gmail.com

петиція, що набрала необхідну кількість підписів, обов`язково, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», буде розглянута нетішинською міською радою згідно зі статтею 23-1 закону України “Про звернення громадян”

 

Олічка Слюсарчук (Троцюк) ответила Світлана

ви случайно не в 7 садочок ходите

 

Katya N

Прямого прохання або вимоги від вихователів або вчителів не було. Але вони не дарма вчили психологію в своїх навчальних закладах. Тож у них інші методи донесення інформації, вони морально впливають. Але всі розуміють – то йде від завідувачок ДНЗ чи директорів шкіл. Завідувачка впливає на вихователів, вихователі на батьківський комітет і простих батьків дітей.

 

Natаlia Gladish

22:55

Позаминулого року, коли дитина йшла в садочок,  озвучена сума “благодійних внесків” становила 200 грн. Проплатили.  Двічі помісячну плату за садочок в приватбанку, помилково зарахували на тей самий рахунок куди і “благодійні кошти” (пізніше взнала, через те, що не заключений був договір з 8 садочком) В садочку пообіцяли повернути цю суму… Вже і чеки стерлися, до цих пір повертають))))))

 

альбина старовойт ответил Олічка

Скоріше за все,що в №7.В цьому садочку медсестра на карточці олівцем писала,яка сума проплачена і яку доплатить треба,а в деяких батьків взагалі медосмотр не приймала без чека проплати.

 

Світлана Корнійчук ответила Олічка

Ні, це було в 9 садочку. Я гроші не платила. Мені також медсестра нагадувала, але я сказала що в освіті сказали, що внески є не обов’язковими і особа яка буде вимагати їх в мене може залишитися без роботи (це правда, саме так в освіті казали). Не знаю чим би то все закінчилося і яке ставлення було б до дитини, але в кінцевому результаті ми знайшли місце в 2 садочку і ходимо туди.

 

Лілія Пилипчук (Компанець) ответила ♥♥♥♥♥СВІТЛАНА

Як це так душити, ви в цьому впевнені, ви мене, як маму дитини малої,  прям лякаєте

 

Ирина Муштук ( Данилюк) ответила ♥♥♥♥♥СВІТЛАНА

Ніхто  в садочках дітей  не  душить  і  не б є,  діти  в дома  все  розказують  що  було  в садочку,хто що сказав  і  хто  що  зробив,  якщо  вашу дитину бють  вирішуйте  в  своєму  садочку, Для чого поливати  брудом на  загал?

 

Ирина Муштук ( Данилюк) ответила Лілія

Ліля не  лякайтеся, у  наших  садочках люблять  дітей

 

Лілія Пилипчук (Компанець) ответила Ирине

Я за свою дитину не лякаюсь, поки там є наші вихователі. Але з сьогоднішніми зарплатами, цінами і “веселими дітками” нажаль багато з них шукають іншу роботу. Шкода коли гарні фахівці змушені так робити

 

Ирина Муштук ( Данилюк) ответила Лілія

так  це  правда,  дуже  вдячні  за  розуміння, але  шкода  що  не  всі  це  розуміють

 

Ирина (Бондаренко) Бирина ответила Світлана

не наводьте наклеп на людей!Ви не знаєте скільки на сьогоднішній день коштує утримання дитячого садочка!Скільки виділяє влада та скільки садочку самостійно потрібно купувати. Так внески не є обовязковими АЛЕ!!!І це погано, бо держава не виділяє майже нічого.Це те ж саме якщо сказати (а деякі так кажуть)а гавіщо нові іграшки в групу, нехай граються чим є…..?!Тобто здали і забули?!

 

Людмила Михалевская (Кожушко)

Читаю цю дискусію і ніяк не можу второпати деяких речей. Простих і елементарних з точки зору середньостатистичної домогосподарки. Спробую в ролях.
Держава (господар, чоловік) розписалася у своїй неспроможності розпоряджатися коштами й утримувати народ (дружину, родину). Держава краде, бреше, викручується, а народ повинен ставитися до цього з розумінням, виправдовувати й покривати розтрату? Скажіть, нормальна й адекватна дружина від чоловіка отаке б терпіла?
Держава не може утримувати освітні заклади з тих податків, які ми сплачуємо? То це проблеми держави, у чиєму віданні ці заклади знаходяться, а не батьків, які освітні послуги уже  оплатили!
Не може держава справитися, нехай це визнає і передасть освітні заклади у приватні руки. Оце видушування сльози з нашої ментальності і скигління “поставтеся з розумінням” – не що інше, як витончена маніпуляція нашою свідомістю у кишені чиновників!

 

Світлана Корнійчук

Шановна, де в моїх словах Ви бачили наклеп на людей. В данній темі, на скільки я зрозуміла, запитують батьків чи доводилось їм здавати кошти на потреби навчальних закладів на прохання або вимогу працівників освіти. Я розповіла ситуацію яка прапилася в моєму житті, з надією що міська рада прийме міри та збільшить фінансування садочків для того, щоб такі ситуації не виникали. А Ви заміть того, щоб допомогти владі розібратися куди діваються виділенні кошти,  вірите в то,що коштів немає і більше того,звинувачуюте безпідставно людей. Ви бачили папери, які підтверджують “скільки виділяє влада та скільки садочку самостійно потрібно купувати”, покажіть їх ще нам.

 

Ирина (Бондаренко) Бирина ответила Світлана

Шановна, цетую”не знаю чим би то все закінчилося і яке ставлення було б до дитини, але в кінцевому результаті ми знайшли місце в 2 садочку і ходимо туди” чому зразу хтось має погано відноситися до Вашої дитини???Не завжди гроші мають головну роль у всьому!А я добре знаю що влада не має з чого виділяти всі гроші що потрібні, на ДОБРОВІЛЬНИЙ внесок не обідніла, а з часом отримала коментар на рахунок того куди були приречені кошти.

 

Галина Литвин (Рудницкая) ответила Лілія

А мене як маму виховательки така  заява просто обурює….

 

Яна Мизандронцева ответила Юрию

Уважаемый я была в совете школы № 4 в прошлом году и участвовала в совещании по поводу ремонта и прочего наш класс в прошлом году решил не сдавать в общую копилку потому что мы для своих детей в классе отремонтировали потолок и светильники которые буквально падали им на голову и никто после этого не стал к нашим детям как то по другому относиться. Мы отказались покупать телевизор и все никакого давления все зависит от нас родителей и нашей мотивированной позиции, а выносить мозг учителям не стоит потому что это может отразиться на качестве их работы, просто от стресса. Элементарная помощь школе может быть вполне оправдана. Кстати финансовую отчетность любой родитель может посмотреть если оторвется от пустой дискуссии и посветит этому немного своего драгоценного времени

 

Нетішинська Самооборона

а хто говорить що у місцевому бюджеті немає коштів на освіту? Гроші якраз є, але їх нефективно використовуть. Саме неефективний розподіл 5 млн грн на 5 сесії і визвало обурення наших депутатів. І ще в бюджеті є не один міліон, але….. Знову їх спробують витратити незрозуміло на що. І на жаль майже ніхто з депутатів інших партій не переймаються цим

 

Anastasia Vasilchyshina

П

 

 

Соцмережа Вконтакті

 

 

Сергей Самчук

Я вибачаюсь трошкі не туди пишу але в Славуті ЗОШ 1 коли я відмовився здавати ” добровільні ” внескі мені директор особисто приніс документи сина і наказав забиратися зі школи

 

Анастасия Гришан

Сергей, Пригрозите директору прокуротурой

 

Анастасия Гришан

Сергей, мне кажется ваш деректор страх потерял,вы должны понимать что он не имеет права,ни деньги собирать, ни ребёнка выгонять и если вы все это будете понимать,то никаких вымагательств не будет.

 

Сергей Самчук

Так я саме так і зробив але один в полі не воїн я не дав грошей а більшість бігом несуть

 

Анастасия Гришан

Сергей, у Вас все равно должна быть своя точка зрения по этому поводу,поверье скоро к Вам присоединятся многие.)