15851741ОСВІТУ ОЧОЛИВ ВАСИЛЬ МИСЬКО

Останній місяць зими розпочався з кадрових призначень. Новим керівником відділу освіти став Василь Мисько, 1966 р.н., вже екс­директор школи №2. Свій трудовий шлях Василь Миколайович розпочинав зі вчителя, поступово піднімаючись службовою драбиною.

Родом В.Мисько з Житомирщини. У 1992­му році закінчив природничий факультет Житомирського педінституту, здобувши спеціальність вчителя біології та хімії. З 1992­го по 2000­й рік працював вчителем біології та хімії, заступником директора з виховної роботи Нетішинської ЗОШ №1. З 2000­го року й до моменту очолення відділу освіти обіймав посаду директора місцевої ЗОШ №2.

В.Мисько також є депутатом міської ради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та членом постійної депутатської комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, інформації, молоді та спорту. І керівництво міста, і освітяни покладають надії на В.Миська як на мудрого та толерантного очільника.

Безымянный

 

КУЗНЕЦОВЦІ ДІЛИЛИСЬ ДОСВІДОМ: КОРИСНИМ ТА ПОДЕКУДИ НЕЗВИЧНИМ

З робочим візитом у нашому місті побувала делегація з міста­супутника Рівненської АЕС Кузнецовська. Про різного роду напрацювання розповідали тамтешній міський голова Сергій Анощенко, його заступник Володимир Грушевський, директор комунального підприємства Роман Саушкін та адміністратор ЦНАПу Руслана Коцюбайло.

У Нетішині кузнецовців насамперед цікавили деталі утворення окремого від ЖКО комунального підприємства «Благоустрій», діяльність ЦНАПу тощо. Крім цього, нетішинський мер Олександр Супрунюк повідав гостям про передачу картотеки ЖКО до ЦНАПу, де віднедавна видаються довідки про склад сім’ї, закупку обладнання та програмного забезпечення для міграційної служби, аби виготовляти в Нетішині внутрішні та закордонні біометричні паспорти тощо. Кузнецовці ділились також своїми напрацюваннями. Скажімо, в них напрочуд злагоджена диспетчерська служба, яка працює за спеціально розробленою програмою, приймаючи та скеровуючи дзвінки всіх служб, причетних до комунального господарства. Відтак жодне звернення містян не залишається проігнорованим чи неналежно виконаним.

Сміттєзвалище в Кузнецовську розвантажують у нестандартний спосіб, залучаючи до чистки полігону незайнятих циган. А в подальшому планують закупити в поляків червоних каліфорнійських черв’яків, здатних бездоганно переробляти харчові та побутові відходи.

До ремонту будинків у Кузнецовську залучають також їх мешканців. Відтак 90 відсотків ремонту проплачує ЖКО або міський бюджет, а 10 відсотків коштів надходить з кишень громадян. Влада вважає, що таким чином людям прищеплюється відповідальність за своє помешкання. Побувавши на екскурсії в нашому ЦНАПі, гості відмітили плюси ­ зручність та просторість приміщення цієї установи, та мінуси – відсутність перегородок та паперова реєстрація.

 

НАЙБОЛЮЧІША ПРОБЛЕМА НЕТІШИНЦІВ – ЖИТЛОВА

 

На перший у цьому році особистий прийом міського голови прийшло вісімнадцятеро нетішинців. Звернення десятьох із них стосувалися вирішення житлових питань, двох цікавило працевлаштування, у решті йшлося про зменшення земельного податку, перепланування помешкань, надання матеріальної допомоги на лікування тощо.

На рахунок житла відповідь мера була невтішною ­ вивільнені жилі приміщення наразі відсутні. Наступний прийом громадян міським головою очікується на початку березня.

 

В’ЇЗД У НЕТІШИН СТАВ СВІТЛИМ

На одну проблему в нашому місті поменшало. У сутінкову та нічну пору доби в’їзд у Нетішин з боку Славути засяяв ліхтарями. Такі зміни сталися завдяки введенню в експлуатацію першої лінії зовнішнього електроосвітлення вулиці Енергетиків (автодороги № 1). Діюча лінія освітлення сягає кілометра, на ній розташовані понад 30 економних світлодіодних ліхтарів.

 

ЛІЧИЛЬНИКИ НА ТЕПЛО БУДУТЬ ВСТАНОВЛЕНІ ВЖЕ ЗА ПІВРОКУ

 

Прилади обліку теплової енергії у нетішинських багатоповерхівках будуть встановлені за кошти НАЕК «Енергоатом». Такі роботи обіцяють виконати вже за півроку. Нагадаємо: аби нетішинські будинки мали лічильники на тепло, депутати міської ради зверталися з цим питанням і до Кабміну, і в НАЕК, де й розробили відповідну інвестиційну програму.

 

МЕДИКІВ ТА ЛІЖКОМІСЦЯ СКОРОТИЛИ

 

Поки передача СМСЧ­4 у власність територіальної громади перебуває в процесі, на лютневому засіданні виконкому було затверджено штатний розпис медсанчастини, який складає 626,75 штатних одиниць загального фонду та 19,25 одиниць спеціального фонду.

За словами Опанаса Бондарчука, котрий наразі виконує обов’язки начальника СМСЧ, в медичному закладі проведено оптимізацію штату. Ліжкомісця скорочено до 206­ти, звільнено 42 працівники та 101 переведений на неповне навантаження. Невдовзі на медиків очікує наступний етап скорочень.

 

НЕПОПРАВНА ВТРАТА

 

Передчасно пішов з життя відомий чи не всьому місту Керівник, Учитель, Наставник, Заслужений працівник освіти України, директор Нетішинського професійного ліцею Анатолій Іванович Крузер. Народився А.Крузер 1958­го року на Хмельниччині, в селі Привороття Кам’янець­Подільського району. У 1980­му році закінчив Хмельницький технологічний інститут. У Нетішинському ПТУ­23 працював з 1984­го року, очолив заклад у 1993­му році.

 

ПОЛЬСЬКІ ПІДРУЧНИКИ – НЕТІШИНСЬКИМ ПЕРШОКЛАСНИКАМ

 

Завдяки співпраці «Благодійного фонду підтримки економічних та соціальних ініціатив», одним із засновників якого є нетішинський підприємець та депутат міської ради Сергій Вознюк та польської фірми Park Edukacja місцеві школи та дитсадки безкоштовно отримали 1300 польськомовних навчальних комплекти. Ще 700 дидактичних матеріалів та підручників дісталося маленьким славутчанам. У контексті зустрічі з українсько­польською делегацією мер Нетішина Олександр Супрунюк висловив надію на залучення польських інвестицій у будівництво фабрики в Нетішині, котра випускатиме сучасну поліграфічну продукцію для потреб вітчизняних освітніх закладів, у тому числі – українською мовою.

 

ПРОФЛІЦЕЙ НЕ ФІНАНСУВАТИМУТЬ З МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ

 

Про це повідомив міський голова на лютневій зустрічі з журналістами. Ще нещодавно перед владою міста стояла дилема, звідки викроїти кошти на фінансування професійного ліцею, який держава, м’яко кажучи, переадресувала на місцевий бюджет. Проте завдяки неодноразовим зверненням до вищих інстанцій влади питання щодо фінансування місцевого училища вирішилося на користь нетішинського бюджету – воно здійснюватиметься з іншої казни – обласної.

Найболючішою нині для міста О.Супрунюк окреслив ситуацію із СМСЧ­4. Тут мер вбачає два варіанти: або пустити медичний заклад на самоплив, або прийняти в комунальну власність міста, встановивши контроль та сприяючи його розвитку й модернізації Міський очільник також повідомив про наступне. Перебуває у процесі виготовлення проектно­кошторисна документація на ремонт шести доріг у садибній забудові Нетішина: вулицях Млиновій, Набережній, Підгірній, проспекту Незалежності, провулку Зеленому.

Розглядається можливість отримати через обласний бюджет 2,7 мільйона державних грошей на продовження будівництва наступної черги водогону. Триває впровадження електронного урядування. Продовжуються напрацювання із впровадження електронної системи «Розумне місто». Перелік дистанційних державних послуг, що надаються через систему iGov зріс із шести до 48­ми. Спостерігати за рухом бюджетних грошей дозволяє містянам іще одне започаткування – електронна система «Прозорий бюджет». Триває реформування комунального господарства міста. 14 нетішинців виявили бажання стати управителями будинків, їм пропонується пройти відповідне навчання. Містяни також створюють ОСББ та інші будинкові об’єднання.

 

НЕТІШИНЦІВ ШТРАФУЮТЬ

 

Адміністративна комісія, що діє при виконкомі, цього разу розглянула 12 протоколів, що стосуються адміністративних порушень наших городян. Відтак двоє громадян, котрі паркували свої автомобілі з порушенням правил благоустрою були оштрафовані на 850 гривень кожен, третій їхній «колега» отримав лояльніше покарання – 340 гривень. Ще трьом нетішинцям доведеться сплатити по 170 гривень за порушення правил додержання тиші.

За продаж неповнолітнім алкогольних напоїв один продавець отримав 850 гривень «премії», інший – 510. По 85 гривень віддадуть на користь держави ще троє наших співгромадян: один із них «жартома» викликав поліцію, інший – палив цигарку у невстановленому місці, ще один – самовільно пошкодив пломби лічильника.

 

ШЕСТЕРО НЕТІШИНСЬКИХ ПОЛІЦІЯНТІВ ПОПОВНИЛИ КОЛОНУ БЕЗРОБІТНИХ

 

У зв’язку з реформуванням правоохоронних органів співробітники Нетішинського відділення поліції взяли участь в обов’язковій кадровій переатестації. Як результат, шестеро місцевих поліціянтів із 49 не пройшли кадрового випробування, а отже підлягають звільненню з органів МВС, ще четверо співробітників поліції у зв’язку з виявленою невідповідністю понизили в посадах.

 

БЮДЖЕТНІ ГРОШІ – НА ДЕПОЗИТ

 

У міській раді вирішили вдатися до нової форми наповнення казни – розмістити тимчасово вільні кошти бюджету на депозитах. Ще в грудні на засіданні бюджетної комісії депутат міської ради від «Нетішинської Самооборони» Юрій Камозін запропонував нове джерело збільшення доходів нетішинського бюджету – покласти вільні кошти на депозит. 23 грудня міською радою було прийняте відповідне рішення, а вже 25 лютого створено конкурсну комісію з визначення установи банку, на депозитних рахунках якого у 2016 році буде розміщено тимчасово вільні кошти бюджету Нетішина.

Вже на своєму першому засіданні згадана комісія оголосила конкурс серед державних банків (Ощадбанк, Укрексімбанк та Укргазбанк) щодо розміщення тимчасово вільних коштів бюджету на депозитних рахунках, завдяки чому місто почне заробляти додаткові гроші. На депозитний вклад прогнозується розмістити 4 мільйони гривень.

 

З 1-ГО БЕРЕЗНЯ ЗРОСТАЮТЬ ТАРИФИ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

 

Це вже третій етап зростання тарифів з п’яти, передбачених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. Наступне підвищення очікується з 1­го вересня цього року, ще одне – з 1­го березня 2017 року.

Починаючи з вівторка, функціонуватимуть наступні тарифи: ­ ті, хто споживає менше, ніж 100 кВт­год. на місяць – платитимуть по 57 копійок за кВт­год. (з ПДВ), тоді як нині платять по 45,6 копійок; ­ ті, хто використовує понад 100 кВт­год. і до 600 кВт­год. – по 99 копійок, тоді як нині чинний тариф – 78,9 копійок; ­ ті, хто використовує понад 600 кВт­год. – викладуть по 1,56 гривень за кВт­год., тоді як зараз сплачують – 1,479 гривень.

 

Підготував Артур МИКОЛАЙЧУК