БезымянныйСлавута ІЩЕ ОДНА ВТРАТА…

Лютий для славутчан розпочався з Дня жалоби, оголошеного міським головою у зв’язку з загибеллю в зоні АТО 24­річного містянина, старшого солдата військової служби за контрактом Володимира Дрозда. Життя молодого чоловіка обірвалося під час виконання бойового завдання у зоні АТО в Донецькій області. Володимир був старшим водієм мотострілкової роти, товариші по службі відгукуються про нього, як про справжнього, мужнього та незламного патріота.

 

УЧАСНИК АТО НАКЛАВ НА СЕБЕ РУКИ

На території одного з тамтешніх підприємств 36­річний славутчанин, батько двох неповнолітніх дітей підірвав себе гранатою РГД­5. Півроку тому чоловік повернувся з АТО. Приймав склотару та макулатуру на одному з місцевих підприємств, де і сталася трагедія. Чоловік наклав на себе руки під час робочого дня. Правоохоронці з’ясовують обставини події.

 

КУЗНЕЦОВЦІ ПЕРЕЙМАЛИ ДОСВІД СЛАВУТЧАН

Славуту відвідала делегація з міста енергетиків Кузнецовська, очолювана міським головою Сергієм Анощенком. Візит був робочим, кузнецовців цікавили напрацювання славутчан у електронному врядуванні, а саме: успішно впроваджені програми енергозбереження, діловодства, надання адміністративних послуг тощо. Не оминули увагою гості й нагальне питання реформування житлово­комунальної сфери, яке очікується по всій Україні уже в липні цьогоріч.

 

НА ЧАСІ – СУЧАСНИЙ ПАРК ТА ПАМ’ЯТНИК САНГУШКУ

Наразі у Славуті працюють робочі групи, мета яких ­ вироблення

концепції проектування міського парку. Але перш ніж розпочати будь­які роботи з оновлення, славутчанам доведеться пройти процедуру зняття парку з Державного реєстру пам’яток садово­паркового мистецтва. Такий статус лише створює проблеми, вимагаючи погодження робіт зі столичними чиновниками, затяжних експертиз, часу, і безумовно коштів. Аби на парк ніхто не зазіхнувся, після зняття статусу його планують включити до Генерального плану міста. В оновленому парку очікуються: багатофункціональна сцена, невеликий амфітеатр, літній кінотеатр, місця для відпочинку, встановлення МАФів, майданчиків для сквош­корту, скейтбордингу, тенісу, дитячого майданчика тощо. Планується також створити умови для зимового відпочинку, облаштувати зону wi­fi.

Крім того, славутчани збираються реконструювати спортивні майданчики, оновити центральну площу навпроти Будинку рад, встановити пам’ятник князю Роману Сангушку.

 

У СЛАВУТІ ВЗЯЛИСЬ ЗА СОРТУВАННЯ СМІТТЯ

Крок за кроком славутчани привчаються до сортування побутового смі т тя. Наразі у місті встановлені 30 сітчастих контейнерів для збору поліетиленових пляшок (ПЕТ) та 4 ємкості для збирання склобою. У сітчасті контейнери, крім пляшок­ПЕТ, можна викидати пластик та пластикові пляшки з­під миючих засобів тощо. А в звичні оцинковані резервуари, яких торік встановили 99 штук, мешканці й надалі викидатимуть всі несортовані та харчові відходи. Такий збір сміття дозволяє зменшити кількість відходів, які потраплятимуть на сміттєзвалище. Адже підраховано, що при роздільному зборі сміття можна переробляти 80 відсотків непотребу, тоді як зі змішаного є можливість вилучити для переробки лише 1015 відсотків. До прикладу, з ПЕТ­пляшок пе
реробники виготовляють не тільки нові пластикові вироби, а й спеціальну плівку, яка застосовується у будівництві доріг. А, здавалося б, нікому не потрібні поліетиленові пакети успішно використовуються у виробництві черепиці. Хмельницький

 

ПРИПИНИЛИ ПАРТНЕРСТВО З МІСТАМИ АГРЕСОРА

Незважаючи на багаторічні партнерські відносини, Хмельницький повідомив Думи російських міст­побратимів про наміри розірвати співпрацю. «Враховуючи військову агресію Росії проти України, анексію Криму та окупацію частини Донецької та Луганської областей, що призвела до тисяч жертв серед громадян України, ми не маємо права навіть формально мати жодних партнерських відносин з містами Твер та Іваново», ­ пояснює міський голова Олександр Симчишин. Більше того, за інформацією очевидців, саме Іванівська 98­ма десантна дивізія брала участь у боях під Іловайськом, у яких загинули і хмельничани.

 

ЖИТЛОВІ КРЕДИТИ МОЛОДИМ СІМ’ЯМ – ЦЕ РЕАЛЬНО

В обласному центрі діють соціальні житлові програми, завдяки яким молоді сім’ї та одинокі люди віком до 35 років мають змогу поліпшити житлові умови за рахунок довгострокового пільгового кредиту. Такі можливості передбачає Закон України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» та постанова Кабміну від 29.05.2001р. № 584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла». Хмельницьким регіональним управлінням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву надаються довготермінові пільгові кредити для молоді за рахунок коштів статутного капіталу «Держмолодьжитло».

Вказані кредити передбачають відсоткову ставку 14,1 % річних, за умови власного внеску позичальника – 10 % від нормативної вартості житла. Нормативна вартість житла, встановлена «Мінрегіонбудом» для Хмельницької області, складає 7 188 грн. за м. кв. Нормативна площа встановлюється з розрахунку 21 кв. м. на кожного члена сім’ї + 20 кв. м. на сім’ю. Обов’язкова умова отримання кредиту ­ перебування на квартирному обліку в місцевих органах виконавчої влади.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО МІСЬКИЙ БЮДЖЕТ – ВІДКРИТА І ДОСТУПНА

Віднедавна кожен хмельничанин, а відтак і кожен користувач мережі Інтернет може наочно побачити, з чого складається бюджет міста на поточний рік, які витрати та доходи до головної казни міста, порівняти фактичне виконання бюджету із запланованим. Така інформація з’явилася на сайті міської ради завдяки співпраці тамтешньої влади з “Центром політичних студій та аналітики”. Наразі подібний сервіс працює лише в трьох містах України – Хмельницькому, Львові та Івано­Франківську. В обласному центрі кажуть, що на ноу­хау з бюджету не витрачено й копійки. У найближчій перспективі ­ повна візуалізація на карті капітальних ремонтів у місті, де можна буде побачити і виконавців робіт, і вартість.

 

КАНДИДАТУРИ КЕРІВНИКІВ ВЛАДА ОБГОВОРЮЄ З МІСТЯНАМИ

Мер Хмельницького, свободівець Олександр Симчишин, перш ніж призначити керівника структурного підрозділу міської ради, радиться щодо кандидатур з небайдужими мешканцями міста. Офіційні обговорення кандидатів на посади проходять у стінах мерії, і участь у них може взяти кожен охочий.

 

РОЗГЛЯНУТО ПЕРШІ СІМ ПЕТИЦІЙ
Порядок розгляду електронної петиції Хмельницька міська рада затвердила 27 січня цьогоріч, а вже 3­го лютого першу петицію було зареєстровано в автоматизованій системі і скеровано для резолюції міському голові. Підписали петицію 508 осіб із 500 необхідних за 14 календарних днів із передбачених 90. Громадяни ініціюють створення скверу імені Кузьми Скрябіна у центральній частині міста, аби вшанувати пам’ять лідера гурту «Скрябін» Андрія Кузьменка, Кавалера ордена «За заслуги» І ступеня і долучитись до всеукраїнської акції – «Кожному місту – Місце Щасливих Людей».

У наступних електронних петиціях, які зібрали необхідну кількість голосів, йдеться про будівництво на околиці Хмельницького заводу з переробки побутових відходів, створення муніципального притулку сучасного зразка для бездомних тварин, чистку та реставрування набережної вздовж річки Плоска, будівництво Свято­Дмитрівського храму Української православної церкви (в пам’ять загиблих воїнів Другої Світової війни, Афганістану та на Сході України), проведення транспортної реформи, що полягає у заміні малогабаритного громадського транспорту на середньо­ та крупногабаритний, створення мережі безкоштовних спортивних майданчиків з тренажерами. Хмельницький мер доручив компетентним службам та керівникам вивчити порушені в петиціях питання та надати відповідні пропозиції.

 

НОВА ПРАКТИКА – ЗВЕРНЕННЯ ДО ВЛАДИ ЧЕРЕЗ САЙТ

Сервіс електронних петицій у Хмельницькому вже успішно працює. Наразі стартує запуск ще масштабнішого проекту – «Відкрите місто», спрямованого на співпрацю влади з громадою. Вже з 1­го березня кожен хмельничанин може повідомити про громадську (не особисту) проблему, що стосується роботи комунальних служб, благоустрою тощо, зареєструвавшись на спеціальному сайті. Кожна така заявка потрапить на розгляд до відповідальної за її виконання організації та зобразиться на сайті зі статусом нової. Якщо звернення взято до виконання, воно змінює свій статус на таке, що перебуває у роботі. Після вирішення проблему “закривають”. Коли ж заявник не погоджується з тим, що повідомлену ним проблему усунуто, він може відкрити її повторно. Будь­яке звернення мають змогу підтримувати і інші громадяни, це свідчитиме про його важливість.

Відтак оббивати чиновницькі пороги хмельничанам вже не доведеться, а для тих, хто не користується Інтернетом, є можливість звертатися телефоном. У запроваджені системи «Відкрите місто» задіяні фонд «Східна Європа» та громадська організація «Хмельницька ініціатива».

 

Южноукраїнськ З ОСВІТЯНСЬКИХ ПИТАНЬ – ДО ЕКСПРЕС-ПРИЙМАЛЬНІ

В управлінні освіти Южноукраїнська віднедавна запрацювала експрес­приймальня, до якої містяни мають змогу звернутися з понеділка по п’ятницю у зручний для них час. Чиновники, зі свого боку, обіцяють вичерпні консультації з питань первинної правової допомоги, організації навчально­виховного процесу у закладах освіти, методичної та господарчої роботи, харчування дітей тощо, а також запевняють, що нагальні питання вирішуватимуть оперативно.

 

СВІЖОАКРЕДИТОВАНА МЕДСАНЧАСТИНА НАДІЄТЬСЯ НА ПОМІЧ ВЛАДИ

Южноукраїнська влада з передачею СМСЧ №2 на баланс міста не квапиться. Медичний заклад перебуває у статусі державного та функціонує у звичному режимі, більше того – йому присвоєно вищу акредитаційну категорію. Незважаючи на досягнення, мають медики й проблеми – необхідно завершити капітальний ремонт інфекційного відділення закладу,
придбати сучасне медичне обладнання, таке як рентгенодіагностичний комплекс, біохімічний аналізатор, апарат штучної вентиляції легень, кювез для пологового відділення, крісло­«трансформер», вирішити питання щодо введення додаткових посад лікарів­терапевтів з метою зменшення кількості прикріпленого населення на одну посаду. Всі ці потреби ескулапи наразі адресують місцевій владі.

 

ДОСИТЬ ПОБОРІВ У ШКОЛАХ ТА ДИТСАДКАХ

Громадська організація «Самопоміч Южноукраїнська» направила владі петицію за темою: «Мораторій на діяльність благодійних фондів при школах та дитячих садочках в м.Южноукраїнську». Таким чином активні чле ни громади намагаються зупинити побори в навчальних та дошкільних закладах, які вже давно перетнули рамки порядності. Дана петиція перебуває на розгляді у міського голови.

 

У МІСТА БАГАТОМІЛЬЙОННІ БОРГИ ПЕРЕД АЕС

Підбиваючи підсумок стоденної роботи на посаді міського голови Южноукраїнська, Віктор Пароконний розповів у прямому ефірі про напрацювання, в тому числі про заплановане на найближчий час встановлення біотуалетів та відкриття притулку для бродячих собак, а також відповів на запитання містян, які переважно стосувалися доступного житла, стихійної торгівлі, тарифів на житлово­комунальні послуги, реформування житлово­комунального господарства, нових механізмів утримання будинків, створення ОСББ, завищеної абонплати за домофон тощо. Зупинився мер і на проблемі старого боргу міста перед АЕС, який сягає 82­х мільйонів гривень та про спроби позбутися цього баласту шляхом перемовин на усіх рівнях влади.

 

Енергодар. КВАРТИРИ БЮДЖЕТНИКАМ ТА БІЙЦЯМ АТО

Представники міської влади ведуть перемовини з інвесторами, які погоджуються взятися за будівництво багатоповерхівки. Влада хоче домогтися, аби передбачити у проекті можливість виділення житла найбільш потребуючим працівникам бюджетних установ та учасникам АТО і членам їх сімей.

 

ЗАМІСТЬ РАДЯНСЬКОЇ І КОМСОМОЛЬСЬКОЇ – УКРАЇНСЬКА ТА МОЛОДІЖНА

В рамках виконання закону про декомунізацію в Енергодарі вулицю Радянську перейменували в Українську, а мешканці Комсомольської відтепер житимуть на Молодіжній. Таблички на будинках замінять після того, як на ці цілі будуть виділені бюджетні кошти. Крім того, в міру необхідності мешканцям згаданих вулиць доведеться змінювати прописку, техпаспорти та інші документи. Кузнецовськ

ЧИ СТАНЕ КУЗНЕЦОВСЬК ВАРАШЕМ?

Незважаючи на те, що закон вимагає негайної декомунізації, більшість кузнецовців категорично проти повернення населеному пунктові історичної назви Вараш. Натомість краєзнавці переконані, що назва Кузнецовськ – топонімічна помилка, кажуть, що в цьому населеному пункті радянський герой ніколи не бував, а місто­супутник нарекли його іменем виключно з ідеологічних міркувань. Інша справа – Вараш, ця назва має кількатисячолітню історію ще з часів древніх слов’ян. Судячи з відгуків, не проти перейменування – старожили, натомість ті, хто будував сучасне місто атомників та виріс у ньому – іншої думки. Через це міська влада не квапиться позбуватися імені радянського розвідника.

Підготував Артур МИКОЛАЙЧУК