Напевно, багато хто з вас не знає історію свята, яке ми так завзято і щорічно відзначаємо 8 Березня. А починалося все так .
222222Вже в стародавньому Римі існував жіночий день, який відзначали матрони. У цей день матрони – вільно народжені жінки, одружені, отримували від своїх чоловіків подарунки, були оточені любов’ю і увагою. Рабині теж отримували подарунки. І крім цього, господиня будинку, дозволяла невільницям в цей день відпочивати. Одягнені в кращий одяг, із запашними вінками на головах, римлянки приходили в храм богині Вести – хранительки домашнього вогнища.

Минуло чимало часу. Жінки вирішили змінити своє життя, боротися за рівноправність з чоловіками.

 

Перший страйк

Але час ішов, і знову наступав патріархат. Чоловіки гнобили жінок, принижували їх, ущемляли в правах. У XIX столітті жінки не могли заступати на високопоставлені посади, не мали права голосу, а також не могли працювати там, де їм забажається. Представниці прекрасної статі не хотіли миритися з цим, адже їх образи накопичувалися роками. І в 1857 році, саме 8 березня, в Нью-Йорку жінками була проведена перша страйк.

22222Призвідниками акції були текстильщиці, які працювали по 16 годин на добу і отримували копійки. Жінки бажали, щоб вони могли працювати так само, як і чоловіки, тобто по 10 годин, і щоб приміщення, в яких вони працювали, були теплими й світлими. А також вони вимагали прирівнювання їх заробітної плати до тієї, яку отримували чоловіки. З усього перерахованого домоглися вони небагато чого, лише десятигодинний робочої

зміни, але і це в ті часи було великою перемогою.

Крім страйку, представниці прекрасної статі вирішили створити свою профспілкову організацію, хоча до цього не мали такого права. Сотні жінок вийшли на вулиці з плакатами і доводили всім оточуючим, що можуть мати право голосу, а також обирати свій уряд, як чоловіки. Таким чином історія 8 березня набирала свої обороти, і Соціалістична партія Америки вирішила, що кожне останнє неділю лютого буде визнано жіночим днем. Але це свято відзначалося в країні лише 4 роки.

Боротьба триває

Після прийняття цього рішення на Міжнародній жіночій конференції в Копенгагені Клара Цеткін запропонувала влаштовувати подібні американської акції мітинги щорічно у всьому світі. Це було не просто пропозиція, це був справжній войовничий клич, який звучав для того, щоб жінки всього світу відстоювали свою правоту. Багато дівчат відгукнулися. З’явилися перші акції на допомогу жебракам, протести за право на працю, деякі боролися за мир у всьому світі, а дехто почав захищати свою гідність і честь тих жінок, які регулярно терпіли домашнє насильство.

Першими на святкування жіночого дня відповіли такі країни, як Данія, Німеччина, Швейцарія та Австрія. Правда, все зазначалося 19 березня, але і це вже був великий плюс в житті багатьох жінок. Тоді для свята 8 Березня історія виникнення відіграла велику роль: саме страйк, тобто яскраво виражений протест, призвела до того, що в календарях дівчат того часу з’явилася нова важлива дата. Більш того, тоді ж багато жінок отримали гідну роботу і права нарівні з чоловіками.

У 1913 році свято 8 березня вперше відзначила і Росія. А тим часом у країнах, в яких уряд не схвалив введення жіночого дня, влаштовувалися мітинги і страйки, і проводили їх, звичайно ж, жінки. Наприклад, в Англії пройшов ряд страйків проти свавілля чоловіків і їх ставлення до прекрасній статі. Навіть лондонські повії вийшли на мітинг, вимагаючи поліпшень умов і підвищення тарифів.

Однак у закоренілих буржуазних країнах день 8 березня так і не став “міжнародним”. Мабуть, тамтешніх домогосподарок не дуже приваблювала революційна боротьба і зміна затишних, хоч і обридлих, кухонь на посилання і каторги, супутні цій боротьбі.

Твердження свята

У 1917 році, коли 8 березня відзначають вже постійно, історія свята зачепила і такі країни, як Фінляндія, Ісландія та Норвегія. У цих країнах жінки нарешті отримали право голосу.
У 1921 році на другій міжнародній жіночій конференції було вирішено, що тепер 8 березня буде не просто жіночим днем. Це свято відзначатиметься і як пам’ять усім тим жінкам, які колись не побоялися вийти на вулицю і захистити свої права!

У 1965 році Верховна Рада СРСР затвердив 8 березня як офіційне свято. З того часу він став значитися червоним у календарі, а також у цей день почали давати вихідний. Йшов час, і поступово свято все менше був політичним, а все більше ставав романтичним, і, незважаючи на те, що Радянський Союз розпався давним-давно, його не перестали відзначати. ??

Крім того, 8 березня вважається вихідним вдень не тільки в країнах колишнього Радянського Союзу. До такої традиції приєдналися Ангола, Монголія, Македонія, Китай, Конго і Камбоджа. 8 березня в Узбекистані відзначають День Матері, а у Вірменії цей день визнаний днем ??материнства та всесвітньої краси жінок. А ось Міжнародний Жіночий День в цих країнах, а також ще в Естонії, в Литві та Латвії, скасували з невідомих причин. До речі, сама романтична країна – Франція – також не зазначає 8 березня, як би сумно це не звучало. Вони не вважають, що цей день має бути червоним у календарі, що він гідний поваги. Багато французів і француженки взагалі вважають його безглуздим.

8 березня в різних країнах

Незважаючи на те, що 8 березня – це день, коли сама історія свята означає багато чого, країни світу вирішили відзначати його по-різному.

  • В Італії цей день не прийнято проводити з чоловіками. Жінки своїми компаніями збираються в кафе і святкують. До речі, якщо така компанія є в кафе, вхід чоловікам заборонений!
  • У Німеччині це свято також не набрав більших обертів. Його не прийнято вважати вихідним днем, і навіть багато жінок ставляться до нього байдуже.
  • В’єтнам так само, як і Росія, зазначає це свято. Він для них означає багато чого, адже раніше він присвячувався сестрам, які віддали свої життя за те, щоб врятувати країну.
  • У Болгарії це свято відзначається, але вихідний день на нього не дається. Тому часто в колективах, де є жінки, після обіду влаштовуються застілля, і чоловіки вітають своїх жінок-колег.
  • У Китаї це свято вже загубився. Поздоровлення отримує лише ті жінки, які свого часу були революціонерки. Всі інші ніяк не належать до цього торжества.
  • На Кубі Міжнародний Жіночий День – це велике свято. Вся справа в тому, що був час, коли жінки виходили “на стежку війни” і боролися нарівні з чоловіками. Саме тому на 8 березня прекрасна половина людства отримує привітання та подарунки звідусіль.

http://pan-ta-pani.com/10156-zhinochijj-den-8-bereznya-istoriya-svyata.html

http://www.yrok.net.ua/load/vikhovna_robota/vesnjani_svjata/istorija_viniknennja_svjata_8_bereznja_mizhnarodnogo_zhinochogo_dnja/159-1-0-3912