Поки топ-посадовці, причетні до корупційних схем в Уряді, не будуть покарані, імена нових міністрів не мають значення: вони не відчуватимуть страху перед законом, адже розумітимуть, що в країні діють старі правила і за злочини нема відповідальності.

Про це в ефірі телеканалу «NewsOne»  заявив секретар Антикорупційного комітету ВРУ, лідер «Народного контролю» ДмитроДобродомов.

35675-735x400«Рік тому екс-очільник Держфінінспекції оприлюднив факти зловживань в Уряді і на держпідприємствах на 7,6 млрд грн. Були порушені кримінальні провадження, створено спеціальну робочу групу в парламенті. Урешті керівники держпідприємств підтвердили афілійований вплив на ДП деяких депутатів. Лунали прізвища і Мартиненка, і Іванчука, а нещодавно міністр економіки назвав і прізвище Кононенка», – нагадав нардеп.

Але, як повідомив Добродомов, попри ці факти, ГПУ закрила кримінальні провадження та  припинила розслідування справ ще у серпні минулого року.

«Лише одна справа з 12-ти дійшла до суду. Це свідчить про «договорняки». Прокуратура свідомо відмовилася шукати відповідь на питання: де зникли гроші держави  і хто у цьому винен. Також нема відповіді на питання, де гроші зі справ, про які заявляв сам Прем’єр-міністр. Нема пояснень, як у нього з-під носа зникли понад 50 мільярдів»,  –  констатував він.

Нардеп підкреслив, що і зараз активно ведуться  «договорняки» – зокрема, Прем’єр виторговує   “недоторканість”.

«Переконаний, що основне, про що домовляється зараз Яценюк, – власна  безпека. Він хоче гарантій, що його не будуть чіпати за результати його дворічної «діяльності»», – зауважив Дмитро Добродомов.

Відтак, на переконання нардепа, формування нового Уряду має відбутися на базі «нових правил», а не лише «нових імен».