ljustr-735x400На посадах у ГПУ, МВС, ДФС і досі залишаються або ж поновлюються особи, безпосередньо причетні до режиму Януковича. Це означає, що люстрація, яка була головною вимогою Майдану, – саботується на найвищому рівні влади.

Про це, за результатами засідання Анктикорупційного комітету ВРУ, заявив його секретар, лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов.

«Сьогодні наш Комітет заслухав звіт директора Департаменту з питань люстрації в Мін’юсті Тетяну Козаченко, яка навела, просто шокуючи факти того, як насправді у нас «люструють» високопосадовців», – повідомив нардеп.

Він зазначив, що головним чином люстрація провалилася у відомствах, які передусім потребували оновлення – зокрема у силових структурах.

«Так, у прокуратурі і досі працюють 387 осіб, які підпадають під люстрацію. Наприклад, ще

від часів Януковича працює головний  бухгалтер апарату ГПУ. На посаді також перший заступник прокурора Києва Олег Валендюк, якому ще Пшонка вручав нагороду. А шістьох осіб, які були керівниками або заступниками прокуратури Києва під час Майдану, щоразу переводять в інший орган Прокуратури, щоб вони уникнули люстрації», – навів дані Добродомов.

Подібна ситуація, констатує нардеп, і в МВС, де 535 осіб підпадають під люстрацію.

«МВС не визнає, що має самостійні структурні підрозділи і таким чином  саботують люстрацію таких осіб, як Неволя – керівника українського бюро Інтерполу. До слова, нагадаю, нещодавно з бази Інтерполу зникли прізвища усіх високопосадовців банди Януковича», – веде далі парламентар.

У ДФС підпадають під закон про люстрацію443 посадовця, із них 76 понад рік незаконно перебувають на своїх посадах – 42% центрального апарату ДФС,  і 15% територіальних управлінь.

Окрім того, нардеп зазначив, що проблема у виконанні люстраційного закону також полягає в тому, що «кишенькові» суди ухвалюють рішення про відновлення на посадах зручних посадовців.

«Наприклад, минулого тижня адміністративний суд відновив на посаді першого заступника Нацбанку Приходька Бориса, який підпадає про закон про люстрацію. І прізвища суддів, що постійно ухвалюють «потрібні»  рішення скрізь однакові – це Данилишин, Качур і Каліберда. Тобто, перша хвиля люстрації пройшла і ми бачимо її «результати». Вони свідчать лише про одне – очищення влади блокується самою ж владою на найвищому рівні», – резюмував Добродомов.