Через те, що Президент України досі не підписав зміни до Бюджетного кодексу і бюджету України (ухвалені ще 4 лютого), у деяких ПТУ призупинено навчальний процес: вже відключені від електропостачання профтехучилища Мукачево, Борисполя, Кам’янця-Подільського, Нововолинська. Критична ситуація у Волинській, Львівській та Дніпропетровській областях.

В Нетішині поки що передбачено у місцевому бюджеті видатки на утримання Нетішинського професійно-технічного ліцею   у сумі 1,78 млн грн , що забезпечить функціонування ліцею та  покриє потребу у видатках на його утримання тільки на І квартал 2016 року, тоді як тільки у 2015 році на утримання ліцею було передбачено 7,2 млн грн.

dd_byff-735x400Нагадаємо, Верховна Рада України 25 грудня 2015 року прийняла Закон України про державний бюджет на 2016 рік. У законі зазначалося, що фінансування професійно-технічної освіти лягає на бюджети місцевих рівнів. Однак у багатьох місцевих бюджетах недостатньо коштів для забезпечення фінансування ПТУ.

У зв’язку з цим Верховна Рада 4 лютого 2016 ухвалила два закони, що вносять зміни до Бюджетного кодексу і бюджету України, та  повертають практику фінансування профтехосвіти з бюджетів областей та державного бюджету.

Під час голосування за закони була врахована поправка, що Уряд розподілить 500 млн грн між областями на короткострокову підтримку професійно-технічної освіти в 2016 році, що дозволить покрити недостатність фінансування на час імплементації прийнятих законів. Проте, мова йшла про необхідність перекрити потреби за січень, а вже минає березень.

4 березня, «Народний контроль» звернувся із закликом до Президента України із вимогою підписати ухвалені зміни до держбюджету, аби розблокувати фінансування ПТУ.

Співробітники профтехучилищ збираються оголосити загальнонаціональний страйк. А активісти у деяких містах збирають харчі для студентів ПТУ, серед яких 9-12% діти-сироти.

У четвер, 17 березня відбудеться брифінг депутатів міжфракційного об’єднання «Народний контроль» щодо проблем фінансування ПТУ. Участь у  брифінгу візьмуть народні депутати: Дмитро ДОБРОДОМОВ, Олег МУСІЙ, Богдан МАТКІВСЬКИЙ та Андрій АНТОНИЩАК, а також представники ПТУ з регіонів країни.