0_Page1-2+До 1 липня цього року хмельничани, як і всі українці, мають вирішити, хто утримуватиме їхні будинки.

 

Створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), залишитись на утриманні свого обслуговуючого підприємства чи обрати нове – на вирішення цього питання вони мають вже меньше  чотирьох місяців. Якщо ж до визначеного терміну мешканцям визначитися не вдасться, рішення за них приймуть у міській раді.

  1.  За словами експертів, ОСББ доцільно створювати у багатоквартирних будинках, де проживає велика кількість людей. Там є певний фінансовий запас і внески, які буде сплачувати кожна квартира на утримання будинку, будуть незначними. Тому такі ОСББ матимуть можливість наймати певний персонал.
  2. Мешканцям малоквартирних будинків, доцільніше самоорганізуватися і частину робіт виконувати самостійно: почергово прибирати подвір’я чи щомісяця сплачувати за вивіз сміття кожній квартирі окремо. Щодо спільного майна, то його можна ремонтувати залежно від потреб, до прикладу, раз на 5 років.
  3. Ще один варіант управління будинком – найняти управителя. Таким управителем може бути будь-яка фізична чи юридична особа, яка здійснюватиме управління будинком на підставі договору зі співвласниками. Вартість послуг на утримання будинку та винагороди управителю визначають за згодою обох сторін і зазначають у договорі.
  4. Якщо до 1 липня цього року мешканці будинків не визначаться з формою управління, то управителя їм призначить місцева влада.

за матеріалами НГП

dom39

управління-багатоквартирним-будинком

71ff61209827 31923_html_m320fe0f2

 

http://ngp-ua.info/2016/03/26313