muk3_4

Наклавши вето на зміни до бюджету, котрі мали розблокувати фінансування ПТУ, Президент порушив Конституцію, і кинув напризволяще близько 30 тисяч дітей-сиріт, які навчаються у профтехосвітніх закладах.

Про це заявив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету Дмитро Добродомов.

Він наголосив, що зміни до бюджету були «ветовані» аж на 44-й день після ухвалення, в той час як встановлені Конституцією України регламентні процедури дають Президенту лише 15 діб на підписання закону, або його повернення.

«За ст. 94 Конституції України Президент упродовж 15 днів після отримання Закону має його підписати або ж повернути зі своїми пропозиціями до ВРУ для повторного розгляду. Якщо ж цього не стається, Закон вважається схваленим Гарантом і після підпису голови ВРУ його мали офіційно оприлюднити», – пояснює Добродомов.

Окрім того, переконаний нардеп, вето Закону – цинічна байдужість до інтересів півмільйона людей, які через урізане фінансування ПТУ втратять роботу чи можливість здобути професійну освіту.

«Зараз у ПТУ навчаються близько 300 тисяч дітей, із них 10 %  – діти-сироти, які

вже сьогодні залишилися без засобів існування, бо за відсутності фінансування не отримують стипендію.Та вочевидь, Президент, голова ВРУ, як і міністр фінансів слухають не власний народ, а кредиторів з МВФ, відірваних від українських життєвих реалій. І відповідальність за саботаж фінансування ПТУ – їхня персональна», – наголосив Добродомов.

Водночас лідер «Народного контролю»  окреслив кілька ймовірних причин, чому владі вигідно поставити хрест на профтехосвіті – попри те, що в країні вже відчувається брак виробничих кадрів – фахових електрозварювальників, деревообробників, слюсарів тощо.

«Вочевидь, поховати профтехосвіту хочуть задля скорочення витрат із бюджету та «дерибану» власності ПТУ. Вже є випадки, коли невідомі люди приходять у заклади «описувати» майно. По цьому місцева влада починає «переговори» з керівництвом ПТУ щодо можливості взяти заклад на баланс міста», – коментує нардеп.