121212121225 березня відбулося пленарне засідання 8-ої сесії міської ради. Почнемо  розповідати нетішинцям, які саме рішення там приймалися депутатами.
По суті 2 питання викликали широку дискусію, як під час їх розгляду так і  наприкінці в Різному

Почнемо з розповіді про перше таке питання.  Депутатами нашої фракції “Нетішинська Самооборона-Народний Контроль” був підготовлений депутатський запит , який , як ми сподівалися, повинен був підняти вирішення  питання “добровільно-примусових” внесків в навчальних закладах на новий рівень.

Ми вже частково висвітлили передумови виникнення подібного запиту – Депутатський запит по забороні збору коштів з батьків в освітніх закладах Нетішина, а тепер зупинимося на цьому більш детально. Нагадаємо одразу, що подібні рішення про заборону збору коштів з батьків  у лютому 2016 року були прийняті у вигляді розпоряджень міських голів Тернополя та Черкас, на основі яких і був розроблений цей запит.

Даний запит був направлений до міського голови, як очільника виконавчої гілки влади, якому підпорядковується відділ Освіти, з метою впорядкування фінансово-господарської діяльності закладів освіти.  І  він вже далі б, за умови підтримання депутатами даного запиту, змушений був би більш кардинально вирішувати цю нагальну проблему ( видати розпорядження, провести відповідні перевірки з залученням громадськості, налагодити звітування на сайтах навчальних закладів  та таке інше) і ВСЕ!
Ніяка ТОТАЛЬНА заборона благодійних внесків не містилася у тексті запиту, як багато хто на свій розсуд  коментував це на сесії. Не було мови про заборону діяльності благодійних фондів при закладах, ніхто не вимагав заборони батькам вносити кошти в ці фонди, так само як це мають змогу робити звичайні нетішинці та підприємці міста. Адже це, дозволено законодавством. Правда, виключно на ДОБРОВІЛЬНІЙ основі!

Однак більшість депутатів, разом з мером,  не підтримала цей запит з різних мотивів, більш політичних ніж конструктивних,  тим самим бажаючи залишити все як є!

А зі слів очільника нетішинської освіти, також депутата,  ніяких проблем з поборами в школах не існує взагалі!

 

заява без ФЫО

На самому засіданні депутат Самооборони Камозін Юрій зачитав письмове звернення від пана Олександра (див фото) , а також ще декілька з багатьох звернень нетішинців з приводу поборів.

 

Панні Інна.
15.03.2016р. о 17:30 відбулися збори батьківської ради ЗОШ №1, де виступила голова батьківської ради, з пропозицією здати на ремонт школи та комп`ютерного кабінету по 50 грн з кожного учня. Дані гроші мають перерахувати на благодійний рахунок звідки їх будуть використовувати за потреби. 

На що отримав скептичні коментарі очільника освти пана Мисько , що це звичайні провокації невдоволенних батьків.

Особливо обурення наших депутатів викликало те  , що за 2016 рік на розгляд депутатської  комісії ще не подавалося ЖОДНОГО   бюджетного запиту від директорів шкіл та садочків на виділення коштів на ремонти приміщень навчальних закладів або придбання будівельних матеріалів.
Тому відмовка освітян про те, що коштів на поточні ремонти не має є неправдою!

І саме тому незрозуміло чому в школах знову піднімаються питання по збору коштів на ремонти з батьків , а не подаються запити на фінансування з бюджету!!! Адже гроші в бюджеті є!
Так само є неправдою і те, що на освіту виділяють дуже мало коштів. Ми поцікавилися, скільки ж саме було виділено на освіту у 2015 році саме на проведення ремонтів, закупівлю різних матеріально-технічних цінностей, комп`ютерної та побутової техніки, господарчих товарів.  (ознайомитися з документами можна за посиланнями – загальний фонд, спецфонд , капвидатки )
Орієнтовно 7,5 млн грн! Не дуже то і маленька сума!

 

Ну що ж , дуже жаль що багатьох депутатів та міського голову не цікавить дана проблема і реальний стан речей, і вони нехтують думками та проблемами  нетішинців ( а коментарів , статей та опитувань  по соцмережах величезна купа)

Особливо показове опитування проведене у січні на сторінках Самооборони . Всього за декілька днів проголосувала – 521 людина.

На запитання чи доводилось вам здавати кошти на потреби навчальних закладів. на прохання або вимогу працівників освіти, а саме меблі, канцтовари, побутова хімія, іграшки, фарбу, ремонти класів та груп, ремонт загальних приміщень, пилосмоки, килими, штори , дошки, мультимедійні екрани, телевізори, проектори, посуд, м`ячі та ін були отримані наступні відповіді:

“ТАК” – 497  або 95,4%

“НІ”   – 24  або 4,6%

голосование

Дуже добре, що тепер в нас в міській раді стоїть система ВІЧЕ і нетішинці мають змогу взнати, як голосують обрані ними депутати в раді.

Тому приводимо Поіменне голосування депутатів .
Якщо коротко – запит був підтриманий 12 депутатами ( при необхідних 17 голосів), а саме  одноголосно фракціями СВОБОДИ, УКРОПа,  Самооборони та одним членом фракції Воля, за що їм велика  подяка.
Всі інші депутати утрималися, окрім міського голови Супрунюка О.О. и секретаря Хоменко О.В., які висказали рішуче “ПРОТИ”.
Дійсно легше за все міському голові проголосувати проти, щоб потім не давати письмову відповідь на запит та починати щось кардинально змінювати та ЛАМАТИ цю совкову систему  поборів!

 

Адже  питання по поборам виникло саме через звернення звичайних громадян, а не піар акцію Самооборони, як називали цей запит деякі депутати.

 

І наостанок, якщо у закладах освіти повний бардак із “благодійними внесками”, то порядок має наводити керівництво. Керує освітніми закладами безпосередньо Відділ освіти та міський голова, як очільник виконавчої влади.  Та, якщо керівництво не хоче наводити лад, а розказує, що все дуже добре, то значить йому цей бардак якимось чином вигідний.

Станом на вчорашній ранок  ЖОДЕН із закладів освіти не викладає звіти по витратам благодійних коштів  на своїх сайтах двічі на рік!
Більш меньш нормальний звіт лише на сайті 8-го садочка. І той за весь 15-рік, а аж ніяк не ДВІЧІ на рік згідно з наказами.
Деякі “звіти” – звичаний набір цифр, без дат. Деякі – застарілі і не зовсім достовірні, як от у НВК. А на деяких сайтах взагалі ніяких звітів не має. Тут або мера свідомо некоректно інформують про стан речей, або його це просто не цікавить !
Сподіваємося, що  після “гучних” заяв міського голови, ці звіти врешті решт з’являться, будуть достовірними і регулярними.