Поки Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розглядає два варіанти з впорядкування збору батьківськихі внесків у навчальних закладах міста,  рішення про заборону збору коштів з батьків  у лютому 2016 року були прийняті у вигляді розпоряджень міських голів Тернополя та Черкас,

112079Про це йшлося на зустрічі мера з директорами шкіл, пише офіційна сторінка міської ради у “Фейсбуці”.

Головна проблема таких внесків – у їх “псевдодобровільності”.

 

Не секрет, що дуже часто буває так, що батьківський комітет аж занадто добре виконує свою функцію і ставить питання так, що кожен з батьків просто ПОВИНЕН  здати якусь суму в фонд школи чи класу, хоче того, чи ні. Звідки це йде – від директорів, педагогів, чи від самих батьків – буває по-різному, але так не повинно бути.

 

Є два варіанти – або заборонити батьківські благодійні внески взагалі, або

впорядкувати їх, посилити контроль над їх використанням“, – наголосив Симчишин.

Мер Хмельницького заявив, що радитиметься з цього приводу з батьками школярів, проте, хоче почути й думку освітян.

Директори шкіл кажуть в один голос – без батьківських внесків школи не проживуть. І проблема навіть не так у недостатності фінансування, як у складній схемі витрачання коштів. За словами керівників, у школах досить часто трапляються форсмажорні ситуації, вирішувати які треба вже і зараз. На такі потреби й використовується так званий батьківський фонд.

Тому міський голова вважає, що потрібно встановити жорсткий контроль над використанням коштів, зібраних батьками.

 

“В першу чергу я хочу, щоб всі батьки знали, на що виділяються кошти з бюджету міста. Вони не повинні здавати гроші на миючі засоби, канцелярію тощо. У моїй практиці були випадки, коли керівники дитсадків ставили у графі “потреби на миючі засоби” – 0. Тобто, їм не потрібно коштів з бюджету на миючі засоби з бюджету! Чому? Бо потім керівник скаже батькам, що з бюджету коштів на це не виділили, а батьківські гроші значно важче проконтролювати, ніж бюджетні. Я не хочу, щоб такі випадки траплялися і надалі”, – попередив очільник міськради.

Олександр Симчишин каже, що буде радитися з батьками, проте має намір з часом звести потребу у батьківських коштах в навчальних закладах до МІНІМУМУ.

Нагадаємо:
в Нетішині міська рада відмовилась скасовувати “добровільні” внески від батьків у школах і садочках.
в Тернополі міська рада виділила з бюджету більше 10 мільйонів на потреби освітніх закладів міста і заборонили брати з батьків будь-які внески.

Головний Хмельницький освітянин дав пораду батькам, як подолати корупцію у школах і дитсадках

 

за матеріалами сайту Depo.Хмельницький та Незалежного громадського порталу