29 квітня, відбулося засідання десятої (позачергової) сесії Нетішинської міської ради VII скликання

Депутати зібралися, щоб розглянути питання внесення змін до бюджету міста на 2016 рік, що стосувалося виділення із його загального фонду 575 611,35 тис. грн. на фінансування ДЗ «СМСЧ № 4 МОЗ України».
Предбачалося виділити гроші з місцевого бюджету для виплати частини заробітної плати за березень 2016р аби працівники медсанчастини змогли отримати напередодні Великодніх свят заключну частину зарплатних коштів за березень цього року. Як відомо, коштів медичної субвенції не вистачає на те, щоб здійснювати своєчасні та у повному обсязі виплати, відповідно до існуючих потреб.

Передувало позачерговій сесії зустріч міського голови з колективом СМСЧ-4, на якому і було піднято питання невиплати заробітньої плати за частину березня і квітень.

Представники виконкому  пояснювали, що наразі для виплати грошей для погашення заборгованості мало б використовуватися  фінансування за рахунок наступних місяців-  грудня, листопада 2016 року. Однак Міністерство охорони здоров`я поки що відмовляє Нетішину в такому перерозподілі коштів із-за того що не відбуваєтсья оптимізація витрат СМСЧ-4 і скорочення персоналу.

Таким чином 1,9 млн грн, які передбачені кожень місяць для виплати заробітної плати, бракує медикам, і за 3 місяці утворилася заборгованість в 575 тис грн, що складає 40 % від зарплати за березень

Виступив на сесії також і головний лікар СМСЧ-4  Юрій Уляницький.
Він просив надати необхідні кошти, щоб зняти передсвяткову напругу в колективі медиків..

Також він зауважив, що для проведення оптимізації трудового колективу потрібно провести скорочення мінімум 50 відсотків робітників закладу, на що міський голова зауважив що за його підрахунками буде достатньо скороти біля 100 людей.

Головний лікар також пропонував обговорити питання СМСЧ на слідуючій сесії і врешті решт розробити механізм швидкого та безболісного

реформування  закладу.

І наостанок він висловився за те, щоб поки взагалі призупинили процес передачі СМСЧ-4 у комунальну власність міста, поки такий самий процес не розпочнеться в таких самих спеціалізованих частинах по всій Україні, а їх налічується 19, і поки що по суті ні в одному з них таких процес взагалі не розпочато.

Далі було багато виступів та запитань від депутатів – Лілія Крайчинська, Роман Кузів, Ігор Дем`янюк, Марія Самохіна, Камозін Юрій та  інші цікавилися процесом реформування  та   передачі медсанчастини у місто.

Після числених виступів депутатів від різних фракцій депутат Камозін Юрій запропонував зробити 5-ти хвилинну перерву, під час якої фракції зможуть обговорити це питання, поспілкуватися з колегами з інших фракцій та врешті решт визначаться перед голосуванням.

 Після перерви ще декілька депутати брали слово, і нарешті після довгих дискусій єдине питання змін до бюджету було поставлено на голосування.

Із 29 зареєстрованих депутатів міськради 25 проголосували «за» (4 – «утрималися»)

ЗА посиланням  можна передивитися результати поіменного голосування 

Безимени-1

 

Гроші були виділені  як фінансуваня  Програми поетапного покращення надання медичної допомоги населенню міста Нетішина на 2012-2016 роки

 

Наприкінці засідання Олександр Супрунюк запропонував провести 6 травня  закриті слухання  за участю керівників адміністрації і профспілки СМСЧ № 4, депутатів Нетішинської міської ради та фахівців виконкому міськради. Адже терміново потрібно шукати вихід із ситуації, що склалася у медичній галузі міста. (вчора ці слухання відбулися, про зміст розмови ми розповімо пізніше)

Було зазначено, що сьогоднішнє рішення – виняток, а не закономірність, бо СМСЧ № 4, залишаючись у підпорядкуванні МОЗ України, має фінансуватися виключно за кошти медичної субвенції з державного бюджету, а не за кошти місцевої казни, що передбачені на інші цілі.

Використані частково матеріали http://www.netishynrada.gov.ua/news/2016/гроші-з-місцевої-казни-для-медиків-напередодні-великодня