Сьогодні вночі у наслідок жорстокого побиття на подвір’ї власного будинку у Кременці загинув голова фракції “Народний контроль” у Кременецькій міської ради  Віталій Ващенко.

vach

Голову фракції «Народний контроль» у Кременецькій міській раді Віталія Ващенка невідомі побили до смерті вчора, у той самий день, коли журналісти «Народного контролю» приїхали до Кременця знімати матеріал про утиски активістів громадського руху з боку судочинної системи та виявлення фактів про розкрадання коштів з міського бюджету.

 В обідню пору відбулося інтерв’ю, а вже після 22:00 на Віталія Ващенка поблизу власного подвір’я очікувало двоє нападників. Чоловіка побили битами до півсмерті. А через дві години чоловік помер у лікарні (діагноз – «забійні рани голови, черепно-мозкова травма, політравма грудей, внутрішня кровотеча»). Віталію було 48 років… Виховував двох дітей.

vachen

Так, ще раніше Віталій Ващенко заявляв, що суддя Кременецького суду Людмила Варневич чинить на нього та ще двох активістів «Народного контролю» тиск і всіма засобами намагається притягнути їх до відповідальності та накласти за видумане правопорушення штраф.

А інтерв’ю, яке Віталій давав за кілька годин до нападу, було саме на цю тему, а також  щодо виявлених фактів розкрадання коштів з міського бюджету. Зокрема йшлося, про цинічний факт «заробляння на патріотизмі» – Кременецька міськрада заплатила за звичайні державні прапори 170 грн за одиницю, коли у магазині такий прапор вартує лише 50 гривень.

Разом зі знімальною групою у день смерті Віталій Ващенко побував і у Кременецькій поліції, і прокуратурі та у суді. Зокрема, в кабінеті прокурора розмова велася на завищених тонах, адже активісти вважають, що місцева прокуратура «покриває» справи судді Варневич.

Окрім того, Віталій займався розслідуваннями незаконної вирубки лісу у Шумському р-н, та добивався притягнення до відповідальності лісника, який збив двох підлітків. Тоді  загинув 17-річний юнак.

… Поліція уже порушила кримінальну справу. Вбивство активіста передовсім пов’язують з громадською та політичною діяльністю потерпілого. Версію пограбування у МВС наразі теж не відкидають, хоча у потерпілого залишилися при собі цінні речі та кошти. Нападники не забрали нічого.

Довідка: Віталій Ващенко — відомий громадський активіст, член громадської організації «Народна Рада Кременечинни», півторароку тому приєднався до  «Народного  контролю». Після виборів до місцевих рад  став депутатом Кременецької міської ради від «Народного контролю», головою фракції.