В останні дні поширюються відомості про загострення ситуації в зоні АТО. Чи підтверджують це українські бійці

Що кажуть бійці АТО про загострення на Донбасі

Журналісти depo.ua вивчили свідчення бійців АТО та військових волонтерів.

За даними штабу АТО ситуація на Донбасі загострюється. Тільки за одну добу російські найманці 25 разів відкривали вогонь, троє наших військових загинули, шестеро поранені. Бойовики обстрілюють позиції з великокаліберних кулеметів, гранатометів і мінометів калібру 82 та 120 міліметрів.

Після повідомлень відомих військових волонтерів Мирослава Гая та Річарда Горди про те, що в наслідок атаки втрачено Зайцеве, мережею почали поширюватися істеричні дописи про загальний наступ.

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 1

Горда згодом свій допис уточнив.

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 2
Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 3
Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 4

Ще про Авдіївку

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 5

Низка волонтерів та журналістів в зоні АТО також висловилися про те, що ситуація значно ускладнюється, але втрату Зайцевого називають фейком.

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 2

І вкотре волонтери наголошують, що навіть дзвінок знайомому бійцю на позиції не має бути приводом для висновнків. Інформація від одного бійця може відповідати дійсності на його думку, але згодом може виявитися, що він помилився, чи поквапився.

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 3

На відміну від бійців, за дописами яких слідкує командування, волонтери можуть писати про те, що бійці АТО дають бойовикам адекватну відповідь

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 4

Дописів від бійців з приводу війни у порівнянні з волонтерськими набагато менше і вони доволі стримані в прогнозах. В тому числі і тому що знають – кожен емоційний допис може стати причиною для паніки, “зради” і сотен дзвінків від дружин чоловікам на позиції.

На питання про обстановку відповідають коротко, чітко і часто матюками. “Єба…ать і отримують у відповідь”, “Вночі бахало, зараз відпочиваємо”, “Х..й їм а не наше отступлєніє”.

Зрідка пишуть щось на “Фейсбуці” про те, як дають відсіч, а інколи згодом видаляють свої дописи. Мабуть, на вимоги командування.

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 6

Дехто ділиться філософськими дописами, з яких можна винести інформацію про те, що наступ ворожих сил триває.

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 7

Крім цього, бійці теж спростовують інформацію про захоплення Зайцевого і загальний наступ. Пишуть, що все не так погано, як здається.

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 8

Відомі в соцмережах бійці АТО тим часом знущаються над іншими бійцями (вірніше, акаунтами, що ніби належать бійцям). Наприклад Ігоря Грега – американця українського походження, який часто пише на своїй сторінці у “Фейсбуці” героїчні оповідання про свої військові дії вважають суцільним фейком.

Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 12
Що кажуть бійці АТО про загострення конфлікту на Донбасі - фото 9

Є люди, які вважають бійців, помірних в розповідях про загострення, порохоботами і впевнені, що ті приховують відомості про справжній стан на фронті. Але якщо задуматися – навіщо їм, сидячі в окопі чи бліндажі це робити?