З 31 травня по 2 червня 2016 року на Хмельницькій атомній станції проходило загальностанційне протидиверсійне та протиаварійне навчання. Тренування проведено спільно з Енергоатомом за участю представників зацікавлених міністерств та відомств, територіальних та місцевих управлінь з питань надзвичайних ситуацій, силових структур, місцевих органів виконавчої влади та міжнародних спостерігачів.

Під час цьогорічних навчань було об’єднано дві важливі складові: фізичний захист та аварійне реагування на ядерному об’єкті. За легендою, вісім озброєних терористів мали намір здійснити теракт із важкими радіаційними наслідками. Зловмисники підірвали опори ліній електропередач, внаслідок чого відбулося повне знеструмлення ХАЕС з відмовою об’єднаної резервної дизельної електростанції і системи надійного електропостачання споживачів другої групи надійності енергоблоків.
На атомній станції було введено в дію «План аварійного реагування ВП ХАЕС», активізовано внутрішній кризовий центр, проведено збір аварійних груп та бригад, здійснено збір штабу керівника аварійними роботами на майданчику (УМОВНО ЗА ТРЕНУВАННЯМ!).
Протягом трьох днів представники різних відомств навчалися синхронізувати свої дії. По завершенні тренувань спостерігачі та експерти Компанії детально проаналізували та дали оцінку діям задіяного у тренуванні персоналу.
За словами виконавчого директора з виробництва ДП «НАЕК «Енергоатом» Валерія Кравця, тренування було складним та масштабним. Під час навчань персонал продемонстрував розуміння завдань, вимог, уміння приймати рішення і діяти в нестандартних ситуаціях. Результати навчання будуть детально проаналізовані з метою подальшого вдосконалення системи аварійного реагування.
Інформаційний центр ВП ХАЕС