Уточнене ТЕО робиться у зв’язку з тим, що Україна відмовилася від планів щодо добудови АЕС з Росією і має намір здійснювати добудову з використанням обладнання чеської компанії Skoda.
хаес10Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» планує до кінця поточного року підготувати уточнене техніко-економічне обґрунтування щодо добудови третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС. Про це на зустрічі з журналістами розповів президент компанії Юрій Недашковський.
«Зараз робиться уточнене ТЕО. До кінця року ми його зробимо», – сказав Недашковський. При цьому він нагадав, що уточнене ТЕО робиться у зв’язку з тим, що Україна відмовилася від планів щодо добудови АЕС з Росією і має намір здійснювати добудову з використанням обладнання чеської компанії Skoda, яке має інші характеристики.
Як повідомляв УНІАН, 9 грудня 2014 року на засіданні уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк озвучив термін добудови атомних енергоблоків – 2018 рік. При цьому в програмі дій уряду повідомлялося, що завершити будівництво планується до 2020 року. У той же час, в документі не уточнювалося, за якими технологіями планується добудова енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС.
хаес4Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомстройекспорт». У конкурсі, окрім «Атомбудекспорту», брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.
Недашковський в кінці 2014 року заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої якихось зрушень у реалізації цього проекту. Очікувалося, що замінити «Росатом» (основний акціонер «Атомбудекспорту») в реалізації проекту добудови енергоблоків на Хмельницькій АЕС може чеська Skoda.
У 2015 році Верховна Рада денонсувала угоду з Російською Федерацією про добудову Хмельницької АЕС. Між тим, в січні поточного року Міністерство енергетики та вугільної промисловості звернулося в держкомпанії «Енергоатом» і «Укренерго» з проханням вивчити доцільність будівництва двох нових
блоків на Хмельницькій атомній електростанції. Міністерство бачить ризики з імовірним використанням існуючих будівельних конструкцій, що вимагає проведення додаткової незалежної експертизи їх міцності і відповідності вимогам безпеки експлуатації ядерних установок. Крім того, на думку міністерства, залучення до будівництва чеської компанії Skoda також несе в собі ризики, оскільки її власником є юридична особа, зареєстрована в Російській Федерації.
12 травня 2016 року Україна денонсувала всі домовленості з Російською Федерацією про добудову 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Довідка УНІАН. Держпідприємство «НАЕК «Енергоатом» – найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва близько 55% у загальному обсязі виробництва електроенергії України. На «Енергоатом» покладено функції експлуатуючої організації, яка відповідає за безпеку експлуатації всіх АЕС країни.

Детальніше читайте на УНІАН: http://economics.unian.ua/energetics/1367864-energoatom-do-kintsya-roku-pidgotue-utochnene-teo-schodo-dobudovi-hmelnitskoji-aes.html