постСКЕЛЕТИ В ШАФІ ТРИРІЧНОЇ ДАВНИНИ ПОЛЮЮТЬ НА МІСЬКИЙ БЮДЖЕТ

 Ця історія вже з бородою, адже розпочалася ще у 2013 році. Йдется про реконструкцію та реставрацію Центру надання адміністративних послуг, що на проспекті Курчатова, 1 (гуртожиток «Айвенго»), яку затіяла тодішня регіонівська влада о особі Скакуна-Степаненка.

Гроші йшли, як у прірву, ще й борги дісталися теперішній владі, розгрібатися з якими міському голові Олександру Супрунюку доводиться донині.Незважаючи на те, що було доведено завищення розцінок, фірма-виконавець робіт «Дамас і Ко» виграла суди, відповідно до яких з міської казни,крім усього, вимагають сплатити круглі суми «втраченої вигоди».

У протистояння включилася й громада: симпатики старої влади звинувачують мера у створенні нових боргів, які лягли тягарем на міський бюджет, прихильники команди мера наполягають, що О.Супрунюк намагався зберегти бюджетні гроші, але суди, на жаль, стали на бік приватної фірми.

 

цнапДЕПУТАТИ 400 ТИСЯЧ НЕ ДАЛИ

Коли йшла підготовка до 11-ї сесії міської ради, що відбулася 27 травня, пропонувалося з поточних видатків профінансувати для виконкому міськради 419,4 тис. грн. на виконання рішення Господарського суду Хмельницької області від 10 травня нинішнього року на користь ТзОВ «Дамас і Ко». Але депутати – члени бюджетної комісії згоди не дали, тому на саму сесію це питання не виносилось.

 

ЯК УСЕ БУЛО

Та про «Дамас і Ко» на 11-й сесії все ж згадали. Міський голова зауважив, що

відстоювати в судах бюджетні гроші довелося наодинці. Хотілося як краще – «відвоювати» кошти й закрити питання. На жаль, не вдалося. Тому настав час, коли потрібна громадська огласка, щоб люди розуміли, звідки взялась ця ситуація.

Захищаючи у судах гроші громади, юристи виконкому доводили, що в порушення чинного законодавства лише одна фірма – «Дамас і Ко» брала участь у конкурсі, кабальний договір з усіма можливими та неможливими штрафами, втраченими вигодами підписано М.Степаненком без відома та згоди депутатів. Незважаючи на те, що депутати рішенням сесії від 30 жовтня 2013 року виділили на реконструкцію близько 450 тисяч гривень, акти виконаних робіт підписано на 2.5 мільйона гривень. Усе це повісили на громаду.

Теперішня влада констатує: ці борги треба було сплачувати в 2014 році, коли всю країну пограбували. У той час, коли люди збідніли втричі, багато хто втратив роботу, бізнес, ділки від колишньої влади та бізнесу продовжують грабувати громаду. Крім того, що домагались виплатити повішені М.Степаненком на громаду борги, то ще й нараховують шалені штрафи та неотриману вигоду, знову ж таки за неправомірно підписаними договорами та актами виконаних робіт.

Слід зазначити, що висновок експерта за результатами проведення будівельно-технічного дослідження у 2014 році підтверджує, що вартість виконаних робіт підрядником ТОВ «Дамас і Ко» завищена у порівнянні з фактично виконаними роботами.

 

СИТУАЦІЮ ВИВЧАТИМУТЬ ОБРАНЦІ

На травневій сесії міськради фракція «Воля» оприлюднила депутатське звернення (підкріплене необхідними документами), що стосується «Дамас іКо». Обранці ініціювали створення робочої групи, яка проаналізує та зробить висновки щодо ситуації, яка склалась.

Мотивація зрозуміла: бюджет Нетішина на 2016 рік затверджено з дефіцитом коштів на заробітну плату та нарахування на фонд оплати праці ДЗ «СМСЧ №4» у сумі 13 мільйонів154 тисячі гривень. Станом на 25 травня 2016 року дефіцит бюджету становить12 мільйонів 579 тисяч гривень.

Лілія Крайчинська, котра озвучила дане звернення, також наголосила: «Йдеться про кошти громади. В той час, як люди бідніють, неприпустимо таким чином видирати гроші».

Висновки згаданої комісії обіцяють оприлюднити у ЗМІ.

 

Марта ПРАВДОЛЮБ