холи8Холі – це барвисте індійське свято, яке святкується в Індії в день, який припадає на повний місяць місяця Пхалгуна (лютий-березень).

Це народне свято на честь приходу весни, святкування вигнання зла й відродження життя. Він відзначається протягом 2 днів в повний місяць. По легенді цього дня загинув злий демон Холіка.
Це свято ще називають «бенгальський новий рік» або «фестиваль фарб». Звідки така назва? Справа в тому, що свято символізує прихід весни, що в індуїзмі пов’язують з початком нового року, нової точки відліку.

За традицією вечір Холі люди розпалюють багаття, символізують спалення Холлики. На наступний день учасники урочистості здійснюють певного роду хресний похід до приходу сутінків, посипаючи один одного кольоровим порошком або поливаючи водою. Для обсипання використовуються лікувальні суміші трав (ним, билва, кумкум та інші), рекомендовані священними лікарями. Ці трави допомагають від різного роду захворювань, які найчастіше припадають на весняний період.

Завдяки своїй особливій атмосфері фестиваль фарб Холі придбав популярність далеко за межами Індії. Сьогодні його відзначають в країнах США і Європи. Там дійсьтво  частіше проводиться у червені-серпені. Дати вибираються незалежно від положення місяця і не несуть в собі ніякого символізму.

  • Особливості святкування
    Збираючись на фестиваль вам потрібно надіти одяг, який не шкода забруднити. Не намагайтеся одягнутися креативно і ошатно.
  • Кольорова фарба зробить кожного учасника яскравим і несхожим на інших.
  • Крім цього, бажано захопити окуляри, які захистять очі від попадання в них кольорового порошку.