Чому в Донецьку готують морги для сотень вантажів 200 з-під Авдіївки (КАРТА)

Чому в Донецьку готують морги для сотень вантажів 200 з-під Авдіївки (КАРТА)
 Йдеться перш за все про Донеччину, де з одного боку відзначається зменшення кількості артилерійських обстрілів, з іншого боку приходять повідомлення про різке посилення бойовиків за деякими напрямками.

Так, 15 червня було відзначено прибуття цілого танкового батальйону – а це близько 30 танків Т-72 в район Авдіївки.

Останні два дні приходять повідомлення про спроби прориву лінії фронту диверсійно – розвідувальними групами чисельністю до взводу – принаймні такі випадки відзначені під Маріуполем і в районі Мар’їнки. Все це може свідчити про одне – противник «намацав» слабкі місця в нашій обороні і зараз готується провести локальну операцію.

До того ж цьому може сприяти ситуація у фронтових частинах – не сьогодні – завтра буде підписаний указ про демобілізацію бійців 5-ї хвилі, а достатньої кількості контрактників для їх заміни поки не спостерігається. На тлі майбутнього дембеля загальний настрій рядового складу навряд чи можна назвати мотивованим на війну.

І нехай нікого не бентежить нібито відкрита позиція Росії по відношенню до війни – тут і показовий обмін українських заручників, і недвозначні заяви про необхідність виконання Мінських угод – це все гра на західну публіку. Зменшення потоку зброї, боєприпасів не відзначено взагалі ще ні ким – не місцевими жителями, ні незалежними спостерігачами. Навпаки, проводяться численні навчання за участю артилерійських підрозділів, проводиться бойове злагодження, відпрацьовуються елементи боїв в місті.

 

Путін збирає своїх кращих "гібридів" для штурму Авдіївки (КАРТА) - фото 1

Причому в рамках таких навчань в прифронтову смугу підтягуються артилерійські системи, включаючи «Гради». Причому останнім часом від ОБСЄ, яке має по ідеї контролювати ці процеси, немає навіть стандартної заклопотаності – складається таке враження, що місія взагалі

демонстративно очікує подальшого розвитку подій, відсторонившись від будь-якої діяльності.

Яка мета може бути для можливого наступу? Бойовики її в принципі і не приховують –Авдіївка з її найбільшим в Європі коксохімічним комбінатом. І ті крихти інформації, які потрапляють в ЗМІ, на жаль багато в чому підтверджують цей невтішний прогноз – перекидання найбільш боєздатних підрозділів в район ДАП, Ясинуватої, розгортання засобів матеріально-технічного забезпечення, посилена розвідка за допомогою безпілотної авіації.

Інші напрямки – зокрема, Мар’їнський теж не варто скидати з рахунків. Тут метою цілком може виявитися Курахівська ТЕЦ, втрата якої серйозно може ускладнити економічне становище на українському Донбасі.

На Горлівському напрямку шансів у гібридів для вдалого наступу небагато – практично всюди тут наші підрозділи змогли зайняти «сіру» зону і укріпитися. По всій видимості, є і резерви.

Незрозуміла ситуація складається на Луганщині, де активність бойовиків практично звелася до нуля. Чи є це одним з негативних чинників як то заспокоєння частин. що стоять на передку або просто прорахована неможливість без втрат форсувати Сіверський Донець – досі незрозуміло. Тим більше що «народна міліція ЛНР» за бойовими можливостями недалеко пішла від «донецьких колег», а після проріджування рядів незгодних командирів тут вибудувана чітка вертикаль командування.

Взагалі найближчий тиждень з усього може виявитися визначальним для картини всього літа 2016 року на фронті. Як для загострення, так і для самозаспокоєння є всі ознаки …