vugillja

ГПУ закрила справу щодо закупівлі ДП «Укрінтеренерго»  неякісного африканського вугілля для українських теплоелектростанцій.

Про це у своїй сторінці у Фейсбук повідомив лідер «Народного контролю», секретар Антикорупційного комітету ВРУ Дмитро Добродомов.

Нардеп зазначив, що скерував звернення до прокуратури, аби дізнатися чому слідчі не знайшли складу злочину в оборудці, що нанесла збитки державі у розмірі 846 млн гривень.

«Я не розумію,  як після 1,5 роки слідчих дій і заяв високопосадовців ГПУ про збитки державі у розмірі 846 млн. гривень справу закривають за відсутністю складу злочину! Чи то вугілля раптом стало якісним, чи то гроші у бюджет повернулись? Чекаємо на пояснення», – зазначив він.

Нагадаємо, восени 2014 ГПУ розпочало провадження за фактом закупівлі директором ДП «Укрінтеренерго» паном Зіневичем вугілля з ПАР для українських теплоелектростанцій, що за якісними показниками було заздалегідь непридатне для використання.

У результаті неодноразового підписання додаткових угод фактична вартість вугілля зросла з початкових 86 доларів за тонну до 134 доларів. Тоді ГПУ заявляла про збитки у розмірі понад 846 млн гривень.

doc1

Фото: tsn.ua