смсч1Не секрет, що нетішинські медики не були у захваті від прогнозованої неминучої зміни підпорядкування СМСЧ – від Міністерства охорони здоров’я до міської власності. Процедуру переходу на рівні місцевої влади передбачили наступну: рішенням сесії у лютому цього року було створено комунальний заклад «СМСЧ м.Нетішина», відповідно у державному закладі «СМСЧ №4 МОЗ України» працювала комісія, готуючи благодатний ґрунт для трансформації однієї медустанови в іншу. Медики за цей час відчули на собі скорочення штату та лікарняних ліжок, затримки із зарплатнею, зіштовхнулись з ризиком втратити доплату за особливий статус – роботу поряд зі стратегічним об’єктом.

І ось 1 червня на дванадцятій позачерговій сесії міської ради депутати прийняли до комунальної власності територіальної громади Нетішина цілісний майновий комплекс ДЗ «СМСЧ №4 МОЗ України» та затвердили статут закладу в новій редакції.

А земельні ділянки медсанчастини були передані в постійне користування комунальному закладу «СМСЧ м.Нетішин». На сесії також йшлося, що на працівників медсанчастини очікує переведення з державного закладу в комунальний.

Крім того, 10 червня відбулася ще одна позачергова сесія, на якій депутати своїм рішенням реорганізували державний медичний заклад, приєднавши його до комунального закладу медицини.

Наразі все майно медсанчастини у комунальній власності, працівники у повному складі також перейшли з «ДЗ» у «КЗ». Але окрім майна та людей перейшли і проблеми, зокрема з фінансами, а відтак щонайменше у перші місяці чиновники порадили медикам «затягти паски», бо з зарплатнею буде сутужно.

Керівник вже неіснуючої медсанчастини Юрій Уляницький звільнився з посади за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію, новий заклад очолив Василь Пословський, хірург зі Славути, учасник миротворчих місій  ООН.

На спільній з міським головою прес-конференції головний лікар заприсягся накласти табу на хабарі, покращити матеріально-технічну базу закладу, раціонально використовувати кошти тощо.

Не обійшлося і без болісних звісток – вже невдовзі буде скорочено 60 посад, відповідно зменшиться і кількість ліжкомісць, відділення гінекології мають намір об’єднати з пологовим тощо. У планах нового очільника – звільнити пенсіонерів, замінити усіх керівників підрозділів та увести «військову» дисципліну».

Натомість борги із зарплатою В.Пословський погасити не обіцяв та закликав медиків поставитися до цього «з розумінням».

Були також приємні повідомлення: медсанчастина зберегла статус спеціалізованої, а відтак надбавки 25 відсотків для медперсоналу та 20 відсотків для решти працівників зберігаються.