Місцеві депутати грають вар’ятів

земля11Зважаючи на події попередньої чотирнадцятої сесії міської ради, коли наші місцеві обранці наче з барського плеча, ледь не повіддавали вліво-вправо гектари земель, причому, в лісовому масиві, громадськість очікувала, що через місяць, на п’ятнадцятій сесії, депутати будуть більш відповідальними у прийнятті таких рішень. Але сталося навпаки.

Цього разу, на пленарному засіданні, що відбулося 22 липня, вистачило голосів, аби віддати під продаж з молотка 3 гектари земель з лісом за великим ринком. Там планується будівництво багатоповерхових будинків.

Подейкують, аби досягти бажаного, депутатів опрацьовували, кого – «палицею», кого «конвертом», кого «локшиною годували», тому й голосування було таким дружним…

Харчі та притулок нужденним

Цього разу депутатських запитів не бракувало, і їх тематика була доволі різноманітною – від проблем найвразливіших верств населення до сказу і стовбняку. Зокрема Сергій Вознюк з «Батьківщини» клопотався про приміщення громадській організації «Милосердя» для організації харчування нужденним і притулку для місцевих безхатченків. Роман Кузів з «Волі» ініціював звернення нетішинських парламентарів до Верховної ради щодо заборони продажу спиртних напоїв поблизу навчальних та позашкільних закладів, оскільки наразі такого законодавчого обмеження не існує, та говорив про необхідність з метою безпеки огородити дитячі майданчики від проїжджої частини. Ігор Дем’янюк («За конкретні справи») порушив проблему відсутності вакцини при сказі і стовбняку, а пропозиція Михайла Брожика зі «Свободи»  стосувалася потреби у відеотрансляції сесійних засідань та закупки з цією метою необхідного обладнання.

З приводу останнього міський голова зауважив, що придбання апаратури цілком реальне і закупити її буде можливість разом із додатковими серверами для відеоспостереження по місту.

Не підтримали обранці лише запит Олександра Лободи з «УКРОПу» про надання на пільгових умовах приміщення для соціального магазину громадської організації «Новий Нетішин», голова якої – депутат-укропівець Юрій Мирончук.

Про прибирання собачих екскрементів, сміттєві баки та скейтпарк

Урожайним видався порядок денний і на електронні петиції громадян, підтримані депутатами або

ж «ні». Зокрема обранці визнали доцільними петиції про побудову скейт-парку, встановлення баків для сортування сміття, створення мережі велосипедних маршрутів, про межі відповідальності власників собак та про запровадження штрафів за неприбирання собачих відходів на вулиці власниками собак, щодо запровадження на сайті міської ради публічного списку осіб, котрі отримали земельні ділянки за рішенням сесій.

Недоцільними було визнано три петиції. Щодо очищення дамби від сміття, оскільки ця споруда є власністю НАЕК «Енергоатом». Щодо облаштування алеї з сакур – це перевищує повноваження міської ради. Щодо створення місця для відпочинку в районі старого млина – для облаштування другого в місті пляжу необхідні значні фінансові затрати.

Ліфт «з бородою» та господар без права говорити

Безымянный4

Олена Матросова

У зв’язку з появою додаткових фінансів депутати внесли суттєві корективи до міського бюджету, розподіливши більше 17 мільйонів гривень. Скажімо, завдяки клопотанню Олени Матросової з «Самооборони» та підтримці колег-парламентарів у чотирнадцятиповерхівці на Будівельників, 4 нарешті встановлять вантажний ліфт, якого мешканці прочекали більш як 30 років та від якого вмивала руки вся попередня нетішинська влада.

Питання це просувалось з великими потугами та викликало невдоволення в міського голови, котрий звинуватив О.Матросову в нібито лобіюванні власних інтересів.  ВСТАВИТИ ПОСИЛАННЯ

Безымянный2Аби розвіяти сум’яття, слова просив присутній на засіданні представник будинку Григорій Матвійчук. «Я забороняю», – такий вердикт містянин почув від О.Супрунюка. Та  депутати дали висловитися чоловікові, делегованому на сесію від мешканців цього багатостраждального будинку.

Відтак на даному етапі виділили 22 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації. А на виконання власне ремонту міський голова пообіцяв гроші трохи згодом, мовляв, 30 років терпіли, то потерплять ще кілька місяців.

Безымянный3На закупівлю вже третього міського автобусу передбачили 1,7 млн. грн. Юрій Камозін із «Самооборони» пропонував відкласти придбання нового транспорту, натомість ці гроші направити на капітальний ремонт ще додаткових п’яти ліфтів, що перебувають в аварійному стані та несуть загрозу життю людей.

Незважаючи на те, що ця пропозиція не знайшла підтримки у колег-обранців, на капітальний ремонт всього трьох ліфтів (на вул. Михайлова, 16, 24 та Курчатова, 9) все ж виділили 1,07 млн. грн.

4 мільйони гривень зосередили на освіту, частина цих грошей піде на виплату премій працівникам. 1,3 мільйона спрямують на червневу зарплату працівникам медсанчастини та 40 тисяч на придбання медикаментів. Депутати також погодили новий розподіл 3,6 млн минулорічної медичной субвенції на придбання медичного обладнання.

На капітальний ремонт покрівель у будинках по Набережній, 15 а, 23, 9а, Шевченка, 6, Незалежності, 28, Будівельників, 4 передбачили 2,27 млн. грн. та 195 тисяч на облаштування пандусів у гуртожитках на Набережній, 3 та Варшавській, 7,9.

Безымянный5Замість старої хірургії – діагностичний центр

Старе напівзруйноване приміщення колишньої хірургії (за документами – пологове відділення, площею 1597 квадратів) після тривалих вагань депутати віддали у довгострокову оренду на 49 років – для розміщення в ньому у майбутньому діагностичного центру. О.Супрунюк зауважив, що такий заклад конче потрібен у нашому місті, і населення з цього виграє, і медичні працівники отримають роботу.

Приміщення хабу та розширення БТІ

Архітектурно-планувальне бюро обранці приєднали до БТІ не одразу. Злиття, запропоноване міським головою, викликало суперечки та сумніви, проте з другої спроби депутати все ж об’єднали дві установи в одну.

Приміщення під хаб – культурно-інноваційний клуб площею 257,9 метрів квадратних надали обранці без вагань, бо функціонуватиме новітній заклад на кошти грантодавців, у даному випадку канадських.

Одна земля під забудову, інша – під гопак

Земельних питань було – хоч греблю гати, ті з них, що без претензій, голосувалися «пакетом», по суперечливих депутати дискутували, подекуди обмінюючись аж надто палкими «компліментами». Вже другу сесію поспіль на обговорення ставилось питання про продаж з аукціону 3-х гектарів землі у лісовому масиві за ринком, під будівництво багатоповерхових житлових будинків. Ліс таки пустили «під молоток», хто від цього виграє, а хто програє – питання часу.

По 4,5 гектарах між міським ставком та річкою Горинь дискусій не було. Без вагань обранці передали землю під створення центру патріотичного виховання молоді.

Руслана ЧЕРНЮК

 

В статті використанні матеріали газети “Пост громадського контролю” та фото з сюжету ТРК “Лотел СКТБ”