Продовжимо нашу розповідь  про те, чиї саме питання лобіюють Самооборонівці на сесіях міської ради.  З першою частиною статті ми вже вас недавно  знайомили.

І знову «гаряче» земельне питання в Нетішині!

Tree and money to balance scales. Isolated on white background

А далі на пленарному засіданні 15-ї сесії  було вже зовсім гаряче. Справа дійшла до розгляду питання про продаж земельної ділянки 3 га на вул.Енергетиків (біля міського ринку) під житлову забудову. Наша фракція вже детально висвітлювала це питання на своєму сайті. Також з цього приводу була стаття у «Пості громадського контролю».

Нагадаємо, що це питання вже розглядалося на попередній 14-й сесії, та не було підтримане депутатським корпусом. Чому?

Напевно тому, що до сесії це питання взагалі не розглядалося на профільній (земельній) комісії, і  депутати навіть не знали, де ця ділянка точно знаходиться. Тоді це питання викликало широке обговорення під час його розгляду. Багато було аргументів “за” та “проти”.

Міський голова наполягав на його позитивному вирішенні. Та більшості депутатів тоді вистачило здорового глузду не голосувати за кота у мішку. “ЗА” продаж були 8 депутатів від “ВОЛІ” – В.Андрущенко, С.Іванов, З.Машук, В.Сидорук, В.Щукла, О.Хоменко, Л.Крайчинська та Р.Кузів, 2 депутати  від “Конкретних справ”- Г.Вагнер та І.Дем`янюк, 2 від “Свободи” – О.Марчук та В.Погонець, 2 від “БЮТу” – М.Самохіна та Ю.Максимчук, Л.Онофрійчук від  “БПП”.  Міський голова чомусь утримався!?

земля базар1

 

Після невдалого голосування в червні, це саме питання було винесено на  липневу сесію.  Що ж змінилося за цей час?

Ділянка нарешті з`явилася на кадастровій карті, але, як виявилося, розташована вона не зовсім там, де дозволили депутати своїм рішенням у грудні 2015 року.

Розміщення ділянки на кадастровій карті не зовсім відповідає графічним матеріалам, на основі яких депутати приймали рішення у 2015 році.

1111   Так само розміщення ділянки посеред лісу суперечить детальному плану забудови частини території промислової зони м.Нетішин, який  був затверджений у липні 2015 року на 76-й сесії попередньою каденцією депутатів.

На цьому місці повинен був бути будинок буквою «Г», максимум 5-поверховий, і його межі не повинні були заходити глибоко у лісові насадження.

 

11223816_10204847636493198_4591091071473905518_n 11826047_10204847636213191_4180269800336010834_n

Так що ж відбулося в минулу п`ятницю на сесії?
дрон11Цього разу дане питання потрапило на розгляд земельної комісії, яка виїжджала на місцевість та дивилася межі ділянки. Знову міський голова наводив аргументи “за” продаж ділянки, мотивуючи необхідністю будівництва та надходження грошей до бюджету. Для довідки: 1,7 млн. грн. початкова ціна аукціону.

Наша фракція сподівалася, що в депутатів вистачить здорового глузду не голосувати за продаж ділянки, розміщення якої не відповідає плану забудови цієї території, що   призведе до знищення зелених насаджень, площа яких навколо міста і так зменшується шаленими темпами. Та не судилося.

Голова фракції «Самооборони» Юрій Камозін під час пленарного засідання наводив аргументи «проти» саме цього рішення:
«Наша позиція, яку ми озвучували ще в грудні 2015 року незмінна – ми загалом «ЗА» будівництво на цьому місці, але наполягаємо на тому, щоб зменшити ділянку, а також визначити  її межі ближче до проїжджої частини. Для цього потрібно перенести теплотрасу на інший бік дороги.  Це  б урятувало від знищення більшу №1. 3Га. Енергетиків НС_НКчастину лісу, і для будівництва можна було б обмежитися десятками, а не сотнями дерев!».

Багато хто з не місцевих не пам`ятає, як будувалося  місто. Майже всі дерева, які були тут більше 30 років тому, при будівництві були збережені. За тих часів ні в кого не піднімалась рука вирубувати зелені насадження у місті в таких значних розмірах. Багато дерев ще з тих часів  ростуть впритул до  будинків і ми маємо декілька великих паркових зон на території міста.

Взагалі в  Нетішині є низка земельних ділянок без лісових насаджень, на яких можна будувати, якщо привести всю земельну

документацію до ладу!

P1400682


Саме після озвучення позиції нашої фракції міський голова вибухнув і, перейшовши на крик,  звинуватив самооборонівців у необізнаності та лобіюванні певних інтересів деяких осіб, у перешкоджанні розподіленню коштів бюджету та навіть перейшов на особистості, вчергове показавши на широкий загал свою зневагу до депутатів та присутніх на засіданні мешканців міста.

Безимени-1Депутатський корпус не прислухався до позиції нашої фракції та підтримав продаж ділянки 3 га.

“ЗА” продаж проголосували:

  • 9 депутатів від “ВОЛІ” – В.Андрущенко, Р.Веремій, С.Іванов, З.Машук, В.Сидорук, О.Хоменко, Л.Крайчинська, Н.Свинаренко та Р.Кузів,
  • 2 депутати  від “Конкретних справ” – Г.Вагнер та А.Олійник,
  • 3 від “Свободи” – М.Брожик, М.Бондюк та В.Погонець,
  • 3 від “БЮТу”- С.Вознюк, М.Самохіна та Ю.Максимчук,
  • 2 з «УКРОПу» – Ю.Мирончук та О.Лобода,
  • В.Мисько та І.Михасик з “БПП” та
  • міський голова О.Супрунюк.

Нажаль,  серед тих, хто підтримав це рішення був і 1 депутат фракції «Нетішинська «Самооборона-Народний контроль», Безимени-2який не є членом «Самооборони» – О.Глушаков. Були «проти», або не голосували четверо самооборонівців Ю.Камозін, Д.Мосійчук, О.Матросова, І.Дорожнюк та депутат З.Айбін з БПП.

 

Будувати житло в місті, безперечно, потрібно. Ми за  будівництво. Але важливо, щоб це будівництво не заподіювало місту шкоду. Бо якщо бездумно вирізати все підряд, то такими темпами можна пустити під “ніж” і паркову зону 8 га між просп. Незалежності, вул.Будівельників та Набережною, або парк у 2 га біля лікарні!   Там візьмемо з забудовників за землю ще більше грошей до бюджету! Така ж «логіка» лунала з уст головуючого на сесії. Ось тільки питання – яку ціну заплатять за це наші діти у майбутньому?

                                                      Фракція «Самооборона» у Нетішинській міській раді

  дрон2 DSC06035 DSC06026 DSC06013  

А ще не так давно всі разом боролися за припинення вирубок навколо Нетішина! А тепер будемо знищувати його прямо у місті!