грб+Місцеві вибори 2015 року в Нетішині привели до міської ради багато нових депутатів.

Лідером перегонів стала команда мера міста, яка пройшла до ради під прапором маловідомої партії «Воля». Серед тих, кому нетішинці довірили представляти свої інтереси, і активісти «Нетішинської «Самооборони», які були обрані до міськради від   «Народного контролю» та отримали п’ять депутатських мандатів.

І одна, і інша політичні сили на всеукраїнському рівні не мали такої підтримки, як у нашому місті. І це пояснюється свідомим голосуванням нетішинців не за відомі бренди, а за людей, з якими виборці пов’язували надії на позитивні зміни у житті міста.

На думку представників «Самооборони», саме з депутатами «Волі» можна було починати будувати нову відкриту післямайданівську владу. Та й очільник міста Олександр Супрунюк, як лідер «Волі» в Нетішині, під час перегонів та в перший місяць діяльності ради неодноразово називав «Самооборону» своїм союзником, закликав до спільної праці на розвиток міста. У нас ніби було спільне бачення розвитку та багато ідей, які можна  було б втілювати в місті. Та не так сталося, як гадалося…


Чиї питання «лобіює» «Самооборона»?

яяяПерший дзвіночок пролунав на першій позачерговій сесії у 2016 році, коли потрібно було вносити зміни до бюджету 2016 року. Тоді депутати від «Самооборони» поцікавились, навіщо школам закуповувати польські шафи та лінгафонні кабінети на  суму біля 1,8 млн. грн., коли в освіті є безліч інших більш нагальних потреб.

Та міський голова різко відповів нашим депутатам, звинувативши їх у «молодості» та «недосвідченості». Так, представники «Самооборони» мали і мають свою думку щодо низки питань, інколи вона збігається з баченням міського голови, інколи ні. І це, на нашу думку, нормально в демократичній країні, для цього і існують в міській раді представники різних партій, які були обрані представляти інтереси громади.
Та 22 липня на 15-й сесії міської ради міський голова перетнув межу, яка далека від будь-яких норм етики. В бік депутатів «Нетішинської «Самооборони» з вуст О.Супрунюка пролунали

звинувачення у лобіюванні чиїхось інтересів.

Тому хочемо пояснити нетішинцям, що саме відбулося і чиї саме інтереси лобіюють депутати- самооборонівці.

15-та сесія була багата «гарячими питаннями»    , які викликали дискусії як під час розгляду у постійних комісіях, так і на пленарному засіданні. Адже депутати знову розподіляли кошти бюджету за результатами 1-го півріччя цього року та розглядали питання по великих земельних ділянках.

Вивчивши потреби міста та прислухаючись до вимог нетішинців, депутати від «Самооборони» сформували свою стратегію його розвитку, надавши найбільш нагальним потребам найвищий пріоритет.

яяНа сьогодні, на нашу думку, пріоритетними заходами, які мали б фінансуватись з міського бюджету є капітальні ремонти фізично зношених небезпечних ліфтів, ремонти  покрівель та швів будинків,  ремонти доріг, впровадження енергозберігаючих технологій як у комунальних закладах міста, так і в житловому фонді.

Це все те, на що останні роки постійно не вистачало коштів.

А ось вже парки розваг, стелли, фонтани – це вторинне, яке може і почекати.

осбб5Ми маємо чітке усвідомлення того, що саме потрібно фінансувати в першу чергу. Особливо з огляду на те, що питання незадовільного стану покрівель, швів, ліфтів постійно порушуються мешканцями міста при створенні ОСББ.

Люди відмовляються брати на себе відповідальність за свої будинки, розуміючи, що можуть залишитися сам-на-сам із великими проблемами, які просто не в змозі будуть вирішити без допомоги з міського бюджету. Саме на вирішення цих проблем можна було б направити значну частину із  понад 20 млн. грн, що отримало місто внаслідок перевиконання бюджету.

Мешканцям міста, які ще не знають про катастрофічну ситуацію з ліфтами у багатоповерхівках повідомляємо, що на даний час серед ліфтів житлового фонду міста відпрацювали нормативний термін експлуатації  25 років – 116 ліфтів, з них З0 і більше років – 33 ліфти. Подальша   експлуатація   таких   ліфтів  несе  потенційну небезпеку. Ці ліфти, залежно від технічного діагностування, потребують заміни, ремонту або модернізації.

На бюджетну комісію КП НМР «ЖКО»  був поданий запит на капітальний ремонт 5-ти ліфтів на суму 1,78 млн. грн., але після проведення погоджувальних рад з розпорядниками коштів, які проводить міський голова перед засіданням бюджетної комісій, ця сума була зменшена до 1 мільйона, і буде відремонтовано лише 3 ліфти.

c2bcf9f53db1972b233492567272602cНатомість міський голова наполіг на придбанні чергового автобусу для КП НМР «Благоустрій» вартістю 1,7 млн. грн.

З цього приводу наш депутат Юрій Камозін висловив думку більшості депутатів фракції:  «Це дуже гарна ідея мати свій комунальний транспорт, і ми тільки «ЗА» її реалізацію.

Але ми вже виділяли в цьому році (26.02.2016 р. на 7 сесії міської ради)  кошти на новий автобус, також 1,7 млн. грн.!  Минуло півроку, але цей автобус досі не придбаний!

А тепер депутатам пропонують виділити гроші ще на один автобус. Нещодавно місцевий перевізник відмовився виконувати міські рейси, і  це може стати проблемою мешканців старої частини Нетішина.

Але це відбулося не в лютому 16-го року, а влітку. Буде оголошено конкурс і, можливо, знайдеться інший перевізник, який працюватиме на міських  маршрутах.  Дійсно, комунальні автобуси зможуть зробити життя у місті більш комфортним, але не варто цього робити за рахунок безпеки нетішинців, які щодня користуються ліфтами, що «відпрацювали своє».

На жаль, міський голова та переважна частина депутатського корпусу вирішили по-іншому. І це їх право.

А депутатів-самооборонівців за висвітлення позиції міський голова звинуватив у нав’язуванні своєї думки та лобіюванні чиїхось інтересів. Ну що ж, нехай буде так! Адже саме для цього ми і йшли у міську раду – лобіювати інтереси нетішинців. І чомусь саме ці інтереси, озвучені депутатом Камозіним, викликали у міського голови таку бурхливу реакцію. Та ми й надалі намагатимемося виконувати доручення мешканців нашого міста.

 

Фракція «Самооборона» у Нетішинській міській раді

 

Далі буде…