нетішинНа дорозі №1 – 70 світильників

На початку місяця введено в експлуатацію другу лінію зовнішнього електроосвітлення вул. Енергетиків (автодороги № 1). На будівництво цієї лінії з міського бюджету було виділено більше мільйона гривень. Від в’їзду в місто до «Фуршету» наразі встановлено 70 світлодіодних світильників. Будівництво наступних ліній відбуватиметься за наявності коштів.

Оновили дитячі майданчики

50 одиниць нового обладнання марки «Європейський парк» вітчизняного виробника з Львівщини встановлено на дитячих майданчиках Нетішина: на проспектах Курчатова, 6,9, та Незалежності, 1,3,15,18,25,31, вулицях Варшавській, 1,3,5,7,9,11,19, Шевченка, 8,20,22, Будівельників, 2,4,7,9, Набережній, 1,5,9,15,19, Висоцького, 4, пров.Миру, 3.

Оновлення майданчиків обійшлося міському бюджету в 387,8 тисяч гривень. У планах влади – придбати ігрове обладнання на дитячі майданчики садибної забудови.

осбб5У Нетішині 13 ОСББ

В нашому місті наразі функціонує 13 ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків). 7 ОСББ утворені упродовж 2013-2015 років відразу зі здачею в експлуатацію нових будинків та 6 ОСББ зареєстровані віднедавна. Процес реєстрації нових ОСББ триває.

Наразі йде підготовка програми підтримки та функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Нетішині, ключовими в якій мають стати капітальні ремонти покрівель та ліфтів – насамперед у будинках, де вже створені ОСББ та де капремонтів не було з часу здачі об’єктів в експлуатацію.

Нетішину – більше 5-ти мільйонів

Постановою уряду  між населеними пунктами, що входять до 30-кілометрової зони

спостереження АЕС (Запорізька, Рівненська, Хмельницька, Южно-Українська атомні станції та суміжні з ними території) цьогоріч буде розподілено115893,5 тис. грн. державної субвенції. Обсяг субвенції по Хмельницькій області збільшено до 3957,7 тис. грн., зокрема для Нетішина з них дістанеться 2833,6 тис. грн., ця сума значно більша за торішню.

За поданням міської влади міністерством регіонального розвитку буде затверджено перелік об’єктів, що фінансуватимуться за ці гроші.

Крім того, з державного бюджету Нетішину виділено 2700,7 тис. грн. на продовження будівництва водопроводу у садибній забудові. В підсумку наше місто отримає 5,5 мільйона бюджетних та субвенційних грошей, які необхідно буде освоїти до кінця року.

На що витрачені гроші

Відповідно до оприлюдненої на офіційному сайті міської ради таблиці, упродовж останніх півроку за рахунок міського бюджету та державної субвенції зони спостереження були здійснені наступні витрати: 2305.3 тис.грн. зосереджено на капітальний ремонт покрівель житлового фонду,  2022.4 тис.грн. – на капітальний ремонт та забезпечення технологічним обладнанням та оргтехнікою закладів освіти, 414 тис.грн. – на капітальний ремонт та забезпечення технологічним обладнанням та оргтехнікою закладів культури, 22.2 тис.грн. – на ремонти приміщень центру реабілітації дітей-інвалідів та терцентру соціального обслуговування, надання соціальних послуг і забезпечення закладів технологічним обладнанням та оргтехнікою, 109.8 тис.грн.- на оновлення парку техніки та механізмів, оргтехніки, 124.2 тис.грн. – на придбання медичного обладнання, 100 тис.грн. – на придбання та встановлення камер відеоспостереження у місті, 271.5 тис.грн. – на придбання та встановлення дитячих і спортивних майданчиків, 1014.5 тис.грн. – на  реконструкцію зовнішнього освітлення, 186 тис.грн. – на виплату матеріальної допомоги окремим категоріям громадян.

c2bcf9f53db1972b233492567272602cПасажирські перевезення, стоянки, зупинки

У липні на черговому та позачерговому засіданнях виконкому були прийняті наступні рішення.

Оскільки перевізник В.Якимчук достроково розірвав договір на перевезення пасажирів за маршрутом «вул.Солов’євська-Аптека-Автовокзал», тимчасовим перевізником на зазначеному маршруті з 1-го серпня по 1- ше листопада призначено КП НМР «Благоустрій». Вартість проїзду встановлено у розмірі 3-х гривень.

По 3 складометри дров на домогосподарство отримають окремі мешканці садибної забудови. У списку пільговиків – 40 осіб: це одинокі пенсіонери, інваліди війни та сім’ї, в яких проживають діти-інваліди та інваліди з дитинства.

КП «Благоустрій» отримало згоду на влаштування стоянок транспортних засобів у районі дренажно-обвідного каналу: на вул. Набережній поблизу житлових будинків №№ 9, 9а, 15; на вул. Михайлова неподалік житлових будинків №№ 2, 6, 10; на вул. Шевченка поруч із житловими будинками №№ 22, 24. Комунальне підприємство має розробити та погодити проект облаштування вказаних стоянок.

КП  «Благоустрій» дозволено улаштування автобусної зупинки «на вимогу» в районі Набережної, 3, готується необхідна з цієї нагоди документація.

Якщо вартість закупівель за кошти з міського бюджету перевищує 10 000 гривень, їх виконавців зобов’язали використовувати електронну систему для відбору постачальника товару, надавача послуг, виконавця робіт для укладення договору.

Другу чергу мереж зовнішнього електроосвітлення вулиці Енергетиків (автодороги № 1) вартістю 1, 014 млн. гривень з балансу ЖКО передано КП «Благоустрій».

Приміщення на просп. Курчатова, 1 загальною площею 135,5 метрів квадратних і первісною вартістю140,7 тис. гривень з балансу «ЖКО» передано Нетішинському територіальному центру соціального обслуговування.

Внесено зміни до положення про порядок надання одноразової матеріальної допомоги, відтепер право на таку допомогу отримали працівники бюджетної сфери на території міста.

Обіцянка мікрогрантів викликала спротив

Міський голова Олександр Супрунюк зустрівся з окремими активними нетішинцями та острожанами, з якими говорив про організацію дозвілля та відпочинок молоді в Нетішині. Йшлося зокрема про розвиток велотуризму, започаткування фестивалів, створення нових робочих місць тощо. Торкнувся мер і можливості надання мікрогрантів організаторам невеликого перспективного бізнесу.

Такі обіцянки викликали обурення в соцмережах, головним чином через те, що влада не ініціювала зустрічі з іншими активними городянами, які вже мають напрацювання в багатьох сферах діяльності.

Ukrainian 100 Hryvnia banknote and small metal coins close-up

Середня зарплата в Нетішині

У червні середній розмір заробітної плати штатних працівників міста становив 9 тис. 266 грн., тоді як в області, скажімо, в травні  середня зарплата складала 3 тисячі 875 гривень. Зокрема у промисловій галузі Нетішина середня зарплата – 11 тисяч 905 гривень, у будівництві – 3 тисячі 577 гривень, в освіті – 4 тисячі 960 гривень, в культурі – 3 тисячі 515 гривень, в охороні здоров’я – 3 тисячі 543 гривні.

Конкурс на кращий ескіз

Відповідно до розпорядження міського голови 14-20 серпня проходитиме міський відкритий конкурс на кращий ескізний проект «Пам’ятний знак борцям за незалежність України», встановлення якого передбачене в районі будівлі № 8, що на проспекті Курчатова.

24-31 серпня всі конкурсні роботи будуть представлені на загальнодоступній виставці у приміщенні краєзнавчого музею від 09.00 до 16.00 години за адресою: просп. Незалежності, 29.

1-го вересня журі визначатиме переможця.

Матеріали (з позначкою «на конкурс») слід подавати за адресою: 30100, м. Нетішин, просп. Незалежності, 29, управління культури виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

За більш детальною інформацією звертатися за тел. (03842) 9-00-46.

Літнє оздоровлення дітей та підлітків

550 тисяч гривень виділено цьогоріч з міського бюджету на  оздоровлення дітей. З цієї суми 228,4 тис.грн. було зосереджено на організацію таборів з денним перебуванням дітей, 155 тис.грн. – на придбання 62-х путівок для дітей працівників бюджетної сфери, 72,9 тис.грн. – на путівки в дитячі оздоровчі табори 18 обдарованим дітям, 67,2 тис.грн. –  на 17 путівок дітям учасників АТО, 17,5 тис.грн. – на придбання 7-ми путівок дітям працівників медсанчастини. Відтак за бюджетні кошти придбано 104 путівки.

У 10 тисяч гривень обійшлося міській казні перевезення дітей пільгових категорій до оздоровчих таборів.

У чотирьох дитячих таборах з денним перебуванням, що діяли на базі шкіл, протягом трьох тижнів відпочили 475 дітей соціально незахищених категорій. Крім того, 96 дітей оздоровились у військово-спортивному наметовому таборі «Форпост», організованому спортивним клубом «Пульсар» (керівник М.Ковальчук) та 100 дітей у спортивно-оздоровчому наметовому таборі «Козацька звитяга» (керівник М.Колінько).

За кошти з обласного бюджету оздоровлюється 36 дітей пільгових категорій, 11 – у таборі «Лісова пісня» Кам’янець-Подільського району, ще 11 – у таборі «Чайка» Летичівського району нашої області, 14 – у таборі «Салют» с.Коблево на Миколаївщині.

У дитячому центрі «Молода гвардія» за гроші державного бюджету оздоровлено 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Суттєву роль в оздоровленні місцевих дітей відіграла Хмельницька АЕС,а також інші підприємства та підприємці.

Загалом станом на 1 липня в Нетішині охоплено відпочинком 803 дитини.

У садибній забудові йде ремонт доріг

За гроші з міського бюджету (понад 487 тисяч) здійснюється капітальний ремонт дороги по провулку Зеленому, також охоплено капремонтом дороги по вулицях Млиновій, Підгірній, Космонавтів, Снігурі.

тарифи2Зросли тарифи на опалення та гарячу воду

З 1-го липня в Нетішині зросли тарифи на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води. У житлових будинках з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії за тепло справлятимуть 96,36 грн/Гкал з ПДВ (було 88,19), у будинках без засобів обліку теплової енергії – 2,34 грн. з ПДВ за 1 м.кв. (було 2,14).

За гарячу воду за умови наявності рушникосушильників доведеться сплатити 11,32 грн. за 1 м.куб. з ПДВ (було 10,91). За відсутності рушникосушильників гаряча вода обійдеться в 10,88 грн. за 1 м.куб. з ПДВ (було 10,50).

Нетішинцям – вбивча квартплата

На містян, які не наважились створити ОСББ, чекає неприємний тарифний сюрприз. Майже рік минув з часу останнього підняття квартплати в місті. І ось у пресі з’явились нові проектні тарифи на послуги з утримання будинків, вирахувані надавачем послуг – КП НМР «ЖКО». У середньому зростання тарифів складає близько 41 відсотка.

Дещо змінився перелік послуг. Відтепер прибирання під’їзду об’єднане з прибиранням прибудинкової території, яка у всіх будинків чітко визначена і майже впритул прилягає до споруд. Разом з тим, додалась нова послуга “земельний податок”.

Повний перелік послуг такий:

 1. Прибирання прибудинкової території та сходових кліток.
 2. Вивезення та захоронення побутових і негабаритних відходів.
 3. Технічне обслуговування ліфтів.
 4. Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем: гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення, зливної каналізації.
 5. Дератизація.
 6. Дезінсекція.
 7. Обслуговування димовентиляційних каналів.
 8. Поточний ремонт конструктивних елементів будинків (ремонт покрівлі, гермостиків, елементів благоустрою тощо).
 9. Освітлення місць загального користування, підвалів.
 10. Енергопостачання ліфтів.
 11. Земельний податок.
 12. Диспетчерська аварійна служба по ліфтах і електромережах.

тарифи4 тарифи3З новими тарифами найбільше втрачають мешканці «фешенебельного» житла – гуртожитків, їхня квартплата найвища. Скажімо, за 1 м.кв. житла в гуртожитку №6 (просп.Незалежності,10) сплатять 7,36 грн. Наступне дороговартісне житло в гуртожитках №5 (просп.Незалежності,12) та №9 (вул.Варшавська, 9) відповідно 6,23 та 6,18 грн.

На відміну від сусідів-славутчан нетішинці не чинять спротив кабальному зростанню тарифів: або наших містян все влаштовує, або гадають, що «хтось» за них вирішить їхні проблеми.

Новий директор профліцею

В обласному департаменті освіти і науки на посаду директора Нетішинського професійного ліцею підтримали кандидатуру нині виконуючого обов’язки директора закладу Олександра Осадчого. Проте остаточне рішення щодо призначення буде за міністерством науки та освіти.

Підготував Артур МИКОЛАЙЧУК