яяя Ознайомитися з першою частиною інтерв’ю можна за посиланням

Ліфт «футболили» десятки років

– Розкажіть про ліфт. Це кричущий випадок. Від встановлення ліфта на Будівельників, 4 більш як тридцять років відхрещувалася вся влада, яка існувала до сьогодні, а ви не побоялись йти крізь терни, тим паче, що нинішній міський голова відмовляв вам у підтримці.

– Одразу після виборів до мене, як до депутата від їхнього округу,  звернулись мешканці будинку по Будівельників, 4 з приводу споконвічної відсутності вантажного ліфта, передбаченого планом будинку, який, до речі, в експлуатацію зданий ще 1982-го року. У цій чотирнадцятиповерхівці один вантажо-пасажирський ліфт, тому великогабаритні вантажі переважно доводиться переносити вручну непристосованими сходами. Тісними сходовими клітками неможливо винести людину до «швидкої», а труну з небіжчиком родичі спускають шахтою вантажного ліфта на канатах.

Існуючий вантажо-пасажирський ліфт звичайний, такий як у дев’ятиповерхівках, але обслуговує він не 36 квартир, а 84, тому часто виходить з ладу, а в будинку проживає 13 інвалідів, також багато людей похилого віку, які не можуть самотужки піднятися сходами. А восени взагалі кабіна з двома пенсіонерами обірвалася при спуску з 10-го поверху і, якби не захисні механізми, була б трагедія.

Протягом 34-х років мешканці волають до влади про допомогу, але назустріч їм ніхто досі не йшов.

яяя1У цьому році, маючи значне перевиконання бюджету, було б злочином відмовити цим людям або відкладати вирішення цієї проблеми. Тим більше, що перший крок уже було зроблено. На восьмій сесії в березні у відповідь на моє депутатське звернення на ім’я міського голови було виділено 3415,19 грн. на проведення експертного обстеження вантажно-пасажирського ліфта в даному будинку. За висновком, ліфт потребує капітального ремонту та, відповідно до кошторису, коштів на його здійснення у сумі 890549,47 грн.

Наша фракція ініціювала включення даного ліфта до переліку потребуючих капітального ремонту і модернізації, та передбачення коштів на ці роботи. Депутати з інших фракцій не заперечували.

На 15-й, липневій сесії більшість депутатів проголосували за зміни до бюджету, заклавши кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення державної експертизи по вантажному ліфту. Міський голова не одразу підтримав таку ініціативу, але згодом пообіцяв, що на закупівлю самого ліфта кошти в бюджеті зарезервують та виділять через кілька місяців, після підготовки всіх документів.

На самій сесії було зрозуміло, що міський голова не надто прихильний до такого рішення, навіть звинувачував вас у лобіюванні цього питання, не дозволяв висловитися представникові від будинку. А щодо резервації коштів, чи існує насправді така процедура?

– О. Супрунюку, як і депутатам, добре відомо, що жодних особистих інтересів у цьому питанні не маю. Відсутність вантажного ліфта в 14-поверховому будинку протягом 35 років – це не мої інтереси, а інтереси мешканців цього будинку, громади міста, платників податків, врешті-решт. Чи вирішення проблем виборчого округу вже називається лобіюванням? Якщо так, то я дійсно лобіюю інтереси жителів Нетішина. Я відстоюю людей, і ніколи не буду кишеньковим депутатом тих, хто при владі.

Такого офіційного поняття як резервування грошей не існує. Кошти з резервного фонду не є цільовими і можуть бути використані на будь-які потреби. Те, що їх направлять на ліфт – «чесне слово» міського голови. Сподіваюсь, він таки дотримає слова, і ліфт у цих багатостраждальних людей нарешті запрацює.