яяяСплеск благородства та милосердя у центрі міста Костопіль. Люди у яскравих жовтих та синіх жилетах з прозорими скриньками натхненно збирають пожертви для хворих дітей. Фотографії діток зі страшними діагнозами не залишають байдужими навіть найбільших скнар.

Такого типу волонтери у Костополі з’явилися нещодавно. Немісцеві молоді хлопці та дівчата ось уже декілька місяців стоять у місцях найбільших скупчень людей – поблизу магазинів та зупинок громадського транспорту. На запитання: «звідки Ви приїхали», зазвичай відповідають – «з Рівного!». Адресна допомога розрахована, також, не для місцевих.

Як недивно, попри інколи  надмірну (агресивну) нав’язливість волонтерів, костопільчани вкидають до прозорої скриньки свої кровні. Запитувати копії документів, аби пересвідчитись у добросовісності волонтерів, люди чомусь соромляться. А дарма!

20160726_103222Місцеві активісти розповідають, що зазвичай, збирачі пожертв формально працюють у правовому полі. Реєструється благодійний фонд. Керівники такого проекту шукають реальних дітей, які дійсно потребують спонсорської допомоги. Далі, просять у батьків усі необхідні документи та обіцяють активно включитись до процесу збору коштів. Батьки, звісно, погоджуються. Та перевірити, чи усі гроші зі скриньок передають тій дитині, для якої збирають, абсолютно неможливо.

Відтак, дуже часто, на етапі збору, благодійництво, власне, й закінчується. Зі скриньками ходять зовсім не за покликом серця, а за довгою гривнею! Щонайменше третина від того, що ви жертвуєте на хвору дитину, йде в кишеню волонтера. А що говорити про керівників організації, які змушені платити за «дах»? Найголовніше ж  – скільки отримують змучені горем батьки тих дітей, чиїм діагнозом небайдужі волонтери тиснуть на жалість? Як розповідають правозахисники – найчастіше не отримують ні копійки.

Активісти кажуть, що сумнівне волонтерство приїжджих молодиків у Костополі потрібно

припинити, адже діти, яким допомога дійсно потрібна є і в Костополі.

Неодноразові звернення до поліції результатів не приносять. Реагуючи на скарги костопільчан, після спілкування з волонтерами, правоохоронці поспішно покидають місця збору коштів, а молодики у яскравих жилетах і далі продовжують свою справу. Для поліцейських це – не шахрайство, а заробіток на добрій волі.


Приміром, ось цей молодик (на фото) розповів, що є студентом та приїхав з Рівного. Працює на Черкаський благодійний фонд «Дитячі мрії».

Звісно, вибір кому і як допомагати, робить кожен особисто, проте цікавий відеосюжет про діяльність добродушних волонтерів у Костополі, який днями зафільмував місцевий активіст Vasily Shulevsky не лишає байдужим нікого.

Волонтери на відео – костопільчанки. Збирають кошти для Харківського благодійного фонду “Фонд добрих людей”.

Що саме відбувається на відео – вирішувати читачам.

Насправді, виявити аферистів, які наживаються на чужому горі дуже легко. Варто лише детально розпитати волонтерів про суми, які вони назбирали, скільки витрачають на власні потреби. Усю інформацію, яка стосується фінансової звітності, вони повинні надавати охоче. І звітність має бути офіційною.

Та перед тим як віддавати свої, хоч навіть і дрібні гроші, радимо звернутися за порадою до місцевих соціальних служб. А найкраще – допомагати тим людям, яких знаєте особисто,

Якщо є бажання та можливість допомогти великою сумою грошей, то це краще робити через банк на рахунок людини, якій потрібна допомога.

http://kostopilnews.com/blagodijnictvo-po-kostopilski-kudi-migruyut-groshi-z-prozorix-skrinok-video/