яяя7

 Родину Панасюків напевно у Нетішині знають всі.
2 брати, Андрій та Іван були в АТО, Андрій тяжкопораненим потрапив у полон, мама їздила його визволяти у Донецьк, тривале лікування та реабілітація, боротьба за групу інвалідності – все це пройшла звичайна нетішинська родина.  І ось знов на їхню долю випала несподіванка. Але все по порядку.

Нагадаємо, що  ще 31 липня 2014 року в зоні АТО був тяжко поранений наш земляк Панасюк Андрій. З поля бою його забрали ополченці ДНР та відвезли в Донецьку обласну травматологію. Андрій втратив багато крові, йому зробили операцію, вийняли осколок з черевної порожнини.  Мати Андрія Марія Феодосівна виїхала до Донецьку ще 3 серпня. Однак її так і не пускали до Андрія. Мало того її також взяли у полон та тримали в місцевому СБУ.  Зв`язок з нею був відсутній декілька днів.

x-bMXIRu8oc Після тижневих переговорів, 11 серпня українські війскові провели обмін 7-х полонених терористів на 4-х полонених українців, серед яких і був тяжко поранений Андрій.

Спочатку Андрія доставили до шпиталю м.Дніпропетровськ, а потім літаком переправили в Одесу, де він і отримав довготривале лікування у військовому шпиталі.
За «почесне» звання інваліда бійцю АТО довелося поборотися із чиновниками не менше, аніж на сході із бойовиками, та пройти чистилище і пекло кількох медико-соціальних експертних комісій.

яяя3Осколкові поранення ноги та живота, кілька контузій, У нього нема тонкого кішечника і багато осколків різних розмірів біля хребта.

Хлопець – інвалід на все життя. Аби його визнали хворим, Андрій Панасюк почав боротьбу вже в тилу.

Не погоджуючись із висновком медекспертів, родина Панасюків, за допомогою юриста та активіста «Народного контролю» з Нетішина Сергія Волкова, вирішила шукати правди у суді.  Після втручання омбудсмена у цю справу Андрію Панасюку запропонували ще раз пройти комісію, після якої йому таки встановили належну йому ІІ групу інвалідності.

 Яке ж випробування знов випало для сім`ї Панасюків?
На цей раз для них, за ініціативою депутата обласної ради Івана Гладуняка, з державного бюджету  було виділено біля 300 тис грн для придбання квартири ( вартість обраховувалася з розрахунку 40 кв.м  квартири по ціні 7,6 тис. грн- середня вартість житла по області). За словами Гладуняка міський голова надав гарантійний лист , що міська влада зобов`язується профінансувати та виконати ремонт цієї квартири.

Пані Марія звісно одразу розпочала пошук житла. Звичайно враховуючі стан Андрія це бажано щоб були нижні поверхи, тому як він кульгає і осколки у хребті повсякчас нагадують про себе.  Наразі вона знайшла декілька квартир, але вартість 2-х кімнатної квартири ( наприклад Будівельників 2, 40 м2) орієнтовно  22 тис $  або  більше 500 тис грн.
Пані Марія працює нянею у садочку, Андрій безробітний інвалід, брат Іван досі на контракті в армії в зоні АТО, тому і підшуковує вона квартиру з яким неяким ремонтом, щоб одразу можна було заїхати та жити.
Звичайно вона звернулася за допомогою до міського голови, але…  Спілкування перетворилося на постійні скандали та звинувачення на адресу пані Марії.

яяя4

“Я була у мера разом з заступником,-розповідає пані Марія, але постійно чую звинувачення на свою адресу”. “Нехай Гладуняк сам робить ремонт і дає ще недостаючі  кошти” – каже мені Супрунюк. “Ми будемо допомагати померлим, а ви живі. Ви ще перебирати будете” – відповідає мені заступник міського голови Скиба.

Я їм кажу: “Ні Андрій, ні Іван досі не отримали земельних ділянок! І не треба вони нам, не давайте їх, але допоможіть придбати нормальну квартиру. Іван продовжує захищати Україну в зоні АТО Андрій і так безробітний, а ви обіцяли влаштувати його на якусь роботу, але…
Міський голова запропонував квартиру в новобудові у Міклуша, біля вертольотного майданчику. 60м2, на 5 мансардному поверсі за 16 тис $.    Але ж це знущання над нами. Там немає ліфта, Андрій  ледве зміг піднятися туди. Там голі стіни, стелі немає, опалення немає, немає

 сантехніки. Я ж не зможу там сама або Андрій навіть зробити ремонт, бо це буде вартувати ще не меньш 10 тис доларів.
 Скільки ж можна воювати в тилу? Спочатку за группу інвалідності, тепер за житло!!!”

Ми  поцікавилися та викладаємо фото цієї квартири на розсуд читачів.

DSC06203 DSC06219 DSC06221 DSC06220 DSC06216 DSC06214 DSC06213 DSC06208 DSC06206

P.S. для особливо цинічних коментаторів , які  у соцмережах  висміюють “плачущего десантника” на фото та  відеороліках сепаратистів, пропонуємо замислитись, як би ви вели себе на його місці – якщо в вас в черевній порожнині осколок, який опік майже всі внутрішні органи; ви втратили більше літра крові, пролежавши цілий день у лісі без знеболюючих та в вас роздроблена стопа! Як ви гадаєте, як би повели себе?

 яяя5