На “За” і “Проти” розділилися батьки школярів в активній дискусії щодо доцільності проведення “першого дзвоника” в школах міста

Хмельничани у соцмережах обговорюють доцільність проведення свята "першого дзвоника"
 Бурхливе обговорення у соцмережі викликав пост хмельницького активіста Андрія Попика щодо доцільності проведення урочистих лінійок на честь свята “першого дзвоника”, передає Depo.Хмельницький.

“Кому потрібний “перший дзвоник”?

Ми щороку мавпуємо традиції попередніх поколінь, не замислюючись в їх доцільності. Щороку в школах України проходять свята “Першого дзвоника”, на яких, як за одним сценарієм, будуть палкі промови директора й завуча, ведуча одинадцятикласниця читатиме з листочка завантажені з інтернету віршики, якась юна обдарована дитина заспіває пісеньку про школу, палку промову проголосить якийсь депутат з округу чи чиновник, татусі будуть стояти курити в стороні та розмовляти по телефону, мамочки будуть порівнювати своїх дітей з іншими, та себе з іншими мамочками і бігти привселюдно дарувати квіти директору та учителям, і лише учні будуть нудьгувати і паритись на сонці (чи стояти під парасольками від дощу)”.

Якщо першачкам повезе, і вони не знепритомніють в очікуванні, то їх пронесуть на руках одинадцятикласники… В чому доцільність цих святкувань?

І якщо для учня тривалість уроку обмежують 45 хвилинами, то чому ось ці “святкові лінійки” тривають 1-2 години?

Для кого всі ці “свята”, і чи не варто їх хоча б обмежити до 30 хвилин, враховуючи, що діти вимучуються ще за 2-3 години до свята, і ще потім в класах після святкової лінійки? ” – написав активіст.

Хмельничани у соцмережах обговорюють доцільність проведення свята "першого дзвоника" - фото 1

Думки хмельничан з цього приводу, як водиться, розділилися. Знайшлися і прихильники таких свят, і противники.

Доприкладу, очіільник міської освіти Роман Миколаїв вважає, що

в умовах війни потрібно такі свята звести до подяки солдатам за можливість вчитися в мирній країні. Опоненти ж вважають, що діти до війни відношення не мають, тому не потрібно їх обмежувати у гарних емоціях.

Втім, вирішувати, чи проводити свято “першого дзвоника” все одно не батькам, а владі, тож 1 вересня на майданчиках перед навчальними закладами знов буде людно і гамірно.
яяяяяя1яяя3яяя5