11207925 серпня на позачерговій сесії міської ради депутати передбачили змінами до бюджету міста кошти на  утримання Нетішинського професійного ліцею.

Для ПТЛ передбачено 586 тис грн, з них:

  • 295 тис грн на виплату зарплати за вересень
  • 140 тис грн на виплату стипендій
  • 151 тис – продукти харчування, комун.послуги,медикаменти та ін.

Нагадаємо, що незрозуміла ситуація з фінансуванням профтехосвіти тягнеться ще з початку року, коли Верховна Рада України 25 грудня 2015 року прийняла Закон України про державний бюджет на 2016 рік. У законі зазначалося, що фінансування професійно-технічної освіти лягає на бюджети місцевих рівнів. Однак, стільки коштів у місцевих бюджетах просто немає.!

Аби виправити цю ганебну ситуацію, 4 лютого, після пікетів працівників та студентів ПТУ у Києві, та численних звернень від міських та районих  рад ,Верховна Рада ухвалила Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України  щодо фінансування професійно-технічної освіти. Але президент Порошенко ветував закони про фінансування ПТУ з держбюджету.

 

нетішинТаким чином для Нетішина статтею 27 Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік» визначено, що з 2016 року видатки на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах державної форми, власності розташованих у містах обласного значення, плануються у відповідних бюджетах міст обласного значення.
В Нетішинському бюджеті після внесення змін до бюджету 2016р м.Нетішин у відповідності до держбюджету було передбачено видатки на утримання Нетішинського професійно-технічного ліцею  ЛИШЕ у сумі 1,78 млн грн. 

Вказана сума коштів могла забезпечити  функціонування ліцею та  покриє потребу у видатках на його утримання тільки на І квартал 2016 року, тоді як тільки у 2015 році на утримання ліцею було передбачено 7,2 млн грн.

  Нетішинська міська рада звернулася до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, з вимогою відновити фінансування з держбюджету або за рахунок коштів обласного бюджету.

Обласна рада у квітні  виділила частково кошти на фінансування Нетішинському ПТУ у розмірі 2,2 млн грн. Цих коштів вистачило на 3 місяці (травень, червень та липень)

На вересень з нетішинського міького бюджету виділили 586 тис грн.  Тепер будемо сподіватися, що обласна рада знайде кошти і на подальше фінансування з жовтня 2016р  нетішинського закладу освіти, тому що у місцевому бюджеті може не вистачити коштів на утримання ПТУ.