13015610_994063197297949_6049347755939664727_n25 серпня на сесії міської ради  депутатами Самооборони був поданий депутатський запит стосовно випалювання вугілля в Нетішині на Піонерці , який був підтриманий депутатським корпусом.

Самооборона неодноразово розповідала нетішинцям про  «чорний» деревний бізнес на піонерці та його постійне розширення. Також новини про Нетішин вже попали на всеукраїнські інтернет портали новин. Багато було “зламано списів” у фейсбуці на цю тему.
Взагалі в останній час багато місцевих активістів, Самооборона та інші  громадські організації, міський голова та підпорядкований йому виконком зверталися  до відповідних  структур з приводу небезпечного для Нетішинців бізнесу з випалювання вугілля на Піонерці.

 Тому своїм запитом ми по суті запропонували об`єднати зусилля всіх зацікавлених у вирішення цієї проблеми і можливо нарешті разом  вже навести лад.

Далі  наведемо скорочений текст запиту:

“На протязі майже двох років мешканці міста Нетішин, особливо району «Варшавська» потерпають від смогу, який утворюється при спалюванні деревини для виготовлення деревного вугілля на приладді (бочки), що встановлені по вул. Промисловій. Повітря над містом, особливо весною та восені  у хмарну погоду, нагадує завісу з їдкого чадного диму. Мешканці Нетішина постійно скаржаться на погане самопочуття через високу концентрацію шкідливих речовин у повітрі. З інтернет джерел за даними лікарні м. Нетішин збільшилась кількість захворювань на респіраторні та серцеві хвороби.

запит бо=чкиНетішинці, стали заручниками деревно-вугільної лихоманки, мешканців ніхто не запитав, хочуть вони під носом такий бізнес чи ні. Те, що небезпека поруч, мешканці відчувають коли вітер дме у напрямку з піонербази до міста, і саме тоді і змушені дихати чадом, наражаючи себе на хвороби.

На протязі останнього місяця по вул. Промисловій за МРЕО додалася ще одна «точка» по спалюванню деревини, де розташовані ще 4 стаціонарних джерела викидів (вуглевипалювальні печі).

Всього таких місць виготовлення вугілля на території промислової зони наразі налічується 7 (сім),  на яких розташовано більше 30 вуглевипалювальних печей!

ГО «Нетішинська  Самооборона» провела відеозйомку території, де знаходяться ці бочки для випалювання, ознайомитися з відео можна за посиланням  – https://www.youtube.com/watch?v=GJsCcP0Iin4.
  Одним з результатів проведення подібної діяльності є також і  винищення лісів, а саме  вирубка дерев цінних твердих порід, особливо дубів, яких і так небагато росте в наших лісах” – йшлося у тексті запиту.

  Міського голову у тексті запиту ми просили створити робочу групу з залученням відповідних спеціалістів виконавчого комітету, депутатів міської ради, представників правоохороних органів, податкової інспекції та представників  інших структур для детального вивчення  питання випалювання деревного вугілля .

Карта бочок Дим точки 2016 карта Самооборони