яяяДо уваги нетішинців та жителів прилеглих територій: ситуація з африканською чумою свиней доволі серйозна!

У ряді районів Волинської та Рівненської областей оголошений карантин у зв’язку зі спалахом африканської чуми свиней.Однією із причин виникнення хвороби у цих та інших регіонах України є несанкціоноване переміщення інфікованих збудником АЧС вантажів (живі тварини, сировина або продукція тваринного походження).

На кордоні між Рівненською та Хмельницькою областями (в районі с. Вельбівно) почав діяти стаціонарний карантинний пост, щоби запобігти проникненню на нашу сторону заражених тварин та продукції.

Також наполегливо просимо бути обачливими, якщо будуть поступати пропозиції дешево придбати свиней або м’ясо цих тварин, тим паче без наявності супровідних ветеринарних документів.

Виконавчий комітет міської ради

В Хмельницькій області створено 17 постів, щоб не допустити занесення збудника хвороби в господарства краю

 

Довідка

Розповсюджується африканська чума свиней (далі – АЧС) надзвичайно швидко. Для людини ця хвороба є безпечною, але для свиней вона смертельна. Проти неї ветеринарна медицина безсильна. Якщо від класичної чуми є вакцини, то африканську чуму можна побороти лише локалізувавши осередок зараження.

Симптоми африканської чуми свиней схожі на

симптоми інших захворювань: тварина відмовляється від корму, заривається в підстилку, спостерігають в інфікованих тварин хитку ходу, синюшні плями на підборідді, вухах, животі. У хворих свиней на АЧС спостерігають збільшену селезінку. Підтвердження цієї хвороби можна дізнатися лише після лабораторних досліджень.

АЧС смертельна лише для свиней, інші тварини та людина можуть бути лише носіями хвороби. Саме тому важливо навіть тваринам в корм давати термічно оброблене м’ясо чи субпродукти.

Якщо ж випадок захворювання на АЧС таки підтвердиться, то в усьому населеному пункті все поголів’я свиней як у індивідуальних, так і у фермерських господарствах, повинне бути спалене. На відстані 10-20 кілометрів формується карантинна зона, де свиней також віддають на забій, але їх можна вже відправити на переробку: паштети, варені ковбаси. Також відстрілюється дика живність в прилеглих лісах. Крім того, на відстані до 150 кілометрів від спалаху хвороби ведеться контроль за клінічним станом тварин, має проводитися постійний обхід господарств і ветеринари мають з’ясувати, чи немає випадків захворювання.

Після вимушеного знищення тварин, їхнім власникам виплачується компенсація.

Поради господарям, навіть одноосібникам, від ветеринарів такі: тримати свинарники в закритому режимі, бажано входити до тварин у змінному взутті й постійно слідкувати за станом їхнього здоров’я та інформувати ветеринарну службу про підозри на захворювання.

З інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05 березня 2014 року № 81 можна ознайомитись за посиланням:http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0363-14/page).