яяяУ вересні 2016 року в зоні відповідальності оперативного командування «Захід» проводитимуться збори з військовослужбовцями-резервістами, що мають бойовий досвід, отриманий під час проведення АТО на території Луганської та Донецької областей.

«В особливий період на службу у військовому оперативному резерві першої черги в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці:

  •  звільнені зі строкової військової служби
  • звільнені з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період,
  • які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві,

– на посади відповідно до їх військових звань», –  інформує прес-служба оперативного командування “Захід”.

У прес-службі оперативного командування кажуть, що основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні. Важливо не допустити втрати для Збройних Сил підготовлених військовослужбовців, які звільняються з військової служби і брали безпосередню участь у бойових діях, зберегти накопичений бойовий потенціал підрозділів, після їх звільнення.

яяя2Резервістам відшкодовують компенсацію за проїзд до місця проходження зборів та у зворотньому напрямку і здійснюють виплату добових (відповідно до військових звань). Також щорічно виплачується грошова винагорода у відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки.

При цьому, у командуванні наголошують, що згідно з рішенням Президента України, потреби у проведенні сьомої хвилі часткової мобілізації немає. Адже військо переходить на контрактну службу, і більшу частину Збройних Сил України на даний час складають військовослужбовці військової служби за контрактом.

яяя3